REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugsėjo 20 d. 07:49

Nuo pirmadienio į Lietuvą neįleisti 23 Rusijos piliečiai

Lietuva

VSAT nuotr.

Paulius PerminasŠaltinis: BNS


246230

Nuo pirmadienio vidurnakčio iki antradienio šeštos valandos ryto į Lietuvą atvyko 1461 Rusijos piliečiai, 23 iš jų neįleisti, LRT radijui antradienį nurodė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Antanas Montvydas.

Pasak jo, Kybartų ir Medininkų pasienio kontrolės punktuose buvo neįleisti septyni rusai, Lavoriškėse – keturi, Raigardo punkte – du, kituose punktuose – po vieną.

Šešiais atvejais vizas išdavė Lietuva, po keturias – Prancūzija ir Vokietija, trys neįleisti Rusijos piliečiai vyko su Lenkijos išduotomis vizomis, po du – su Austrijos, Graikijos, Vengrijos ir Italijos.

Anot A. Montvydo, konfliktų tarp pareigūnų ir neįsileistų asmenų pasienio punktuose nekilo.

„Konfliktinių situacijų nefiksavom. Jie supranta mūsų priimtus sprendimus ir vyksta atgal į savo šalį iš kurios atvyko“, – sakė jis.

Vado pavaduotojo teigimu, neoficialiomis žiniomis Latvija per tą patį laikotarpį neįleido trijų Rusijos piliečių.

Nuo pirmadienio į Baltijos valstybes ir Lenkiją įleidžiami tik Vyriausybės patvirtintus kriterijus atitinkantys asmenys: Rusijos diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai, ES piliečių šeimų nariai, taip pat Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys rusai.

Taip pat Rusijos piliečiai toliau galės per Lietuvą tranzitu traukiniais keliauti į Kaliningrado sritį ir iš jos.

Draudimas įleisti Rusijos piliečius numatytas Seimo priimtame nutarime dėl nepaprastosios padėties paskelbimo Rusijos ir Baltarusijos pasienyje. Jis galios mažiausiai iki gruodžio 16 dienos imtinai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, atsisakydami įleisti kriterijų neatitinkantį Rusijos pilietį į Lietuvos teritoriją, turės teisę panaikinti arba atšaukti jo vizą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA