REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Liepos 4 d. 16:46

Nuaidėjo gražiausiomis spalvomis pražydusio Joniškio gimtadienis

Joniškis

Etaplius.ltŠaltinis: Joniškio rajono savivaldybė


239259

Joniškio rajono gyventojai ir svečiai visą praėjusią savaitę mėgavosi išpuošto miesto viešosiomis erdvėmis, renginių gausa, parodų lankymu, sporto varžybomis ir kitomis pramogomis. Birželio 28 – liepos 3 dienomis vyko Joniškio miesto dienos šventė „Joniškis – žydintis miestas“. Įgyvendinant šios temos sumanymą įstaigos, organizacijos ir gyventojai puošė savo miestą mandalomis iš gėlių, nebereikalingus senus dviračius panaudojo kaip gėlėmis pražydintas dekoracijas.

Miesto gatvėse, parkuose ir skveruose vaikštinėję gyventojai ir svečiai stebėjosi tokiu puošybos pasisekimu, o jį lėmė itin aktyvus pačių gyventojų įsitraukimas. Ši miesto gimtadienio šventė buvo išskirtinė ir tuo, kad po sudėtingų, karantino laikotarpiu pažymėtų praėjusių 2021 metų, gyventojai nevaržomai dalyvavo įvairiuose renginiuose.

Kaip ir įprasta, didžioji dalis renginių vyko savaitgalį, tačiau jų netrūko ir darbo dienomis. Ketvirtadienį „Aušros“ gimnazijos stadione buvo sužaistos draugiškos ukrainiečių-joniškiečių jaunimo futbolo rungtynės. Rezultatyvioje kovoje nugalėjo draugystė. Vakare Joniškio kultūros centro estradoje vyko nuotaikingas nevyriausybinių organizacijų koncertas „Žydi žydi mūsų dienos“.

Liepos 1-ąją Raudonojoje sinagogoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurioje buvo pasveikinti Joniškio sportininkai, treneriai ir meno kūrėjai. Sveikindami rajoną garsinančius atstovus savivaldybės vadovai įteikė tarybos sprendimu skirtas premijas. Baltojoje sinagogoje 17 val. prasidėjo rašytojo Jono Avyžiaus literatūrinės premijos įteikimo ceremonija, o renginio programą praturtino operos solisto Liudo Mikalausko ir Vytauto Lukočiaus muzikinis pasirodymas.

Vėliau vakare kultūros centro estradoje susirinkusius muzikos mylėtojus džiugino gyvo garso grupių konkursas „Bisas“, o 21 val. Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje koncertavo Rūta Ščiogolevaitė ir Paulius Zdanavičius.

Šeštadienio renginių fiesta prasidėjo tradicine miestelėnų eisena, kurioje dalyvavo įvairios organizacijos, įstaigos, gyventojų bendruomenių grupės. Joniškio kultūros centro estradoje sveikinimo žodžiu susirinkusius rajono gyventojus ir svečius pasitiko Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius.

„1616 metais Abiejų tautų Respublikos karalius Zigmantas III Vaza Joniškiui suteikė Magdeburgo (savivaldos) privilegiją. Gimtadienis yra puiki proga padėkoti mūsų kūrėjams. Didžiuokimės mūsų visų Joniškiu ir švęskime kartu!“, – sveikindamas joniškiečius kalbėjo meras.

Joniškio miesto dienos šventėje šiais metais dalyvavo ir miestų-partnerių – Veru (Estija), Ungenis (Moldova), Jelgava, Duobelė (Latvija), Novoselica (Ukraina), Koninas (Lenkija) atstovai, Armėnijos ambasadorius H.E. Mr. Hovahnnes Igityan.

Mero potvarkiu padėkos raštu už drąsą, pasiryžimą, begalinį norą padėti Ukrainos gyventojams ir medikams apdovanota Joniškio ligoninės Dienos chirurgijos centro gydytoja ortopedė traumatologė Akvilė Vilkytė. Simbolinėmis dovanomis padėkota mokytojams, kurie savanoriškai mokė Joniškio rajone apsistojusius ukrainiečius lietuvių kalbos – Kęstučiui Petrui Labanauskui, Saulei Marijai Labanauskienei, Daliai Pukienei, Nijolei Rašimienei, Janinai Mikolaitienei, Ligitai Eitkevičienei ir Linai Vyšniauskaitei.

Vidurdienį, Baltijoje sinagogoje vyko iškilminga naujos bendradarbiavimo sutarties su Duobelės krašto savivaldybe (Latvijos Respublika) pasirašymo procedūra. Sutarties pagrindu bus tęsiamas bendradarbiavimas su kaimynine savivaldybe.

Joniškio kultūros centro koncertų salėje 18 val. prasidėjo Mykolo Arkangelo statulėlės įteikimo ceremonija. Miesto globėjo statulėle už nuopelnus ir indėlį į Joniškio rajono sveikatos apsaugos sritį, ilgametį kruopštų, sąžiningą darbą apdovanotas VšĮ Joniškio ligoninė medikas radiologas Narsutis Boruta.

Įsimintinos miesto dienos šventinį šeštadienio vakarą vainikavo Lietuvos populiariosios muzikos atlikėjų Vaido Baumilos ir Vido Bareikio koncertai bei efektingas lazerių šou.

Dėkojame visiems rėmėjams ir partneriams, įstaigoms, organizacijoms ir gyventojams už prisidėjimą ir puikią nuotaiką, kuri miesto dienos šventę pavertė unikalia ir nepamirštama.REDAKCIJA REKOMENDUOJA