Aktualijos | 4 MIN.

Norvegijos lietuviai išpildė devyniolikos ukmergiškių svajones

Reporteris Skaistė
2021 m. sausio 7 d. 08:57
0002-vepriai2-1609945469.jpg

Vienatvėje ir nepritekliuje gyvenantys devyniolika garbaus amžiaus ukmergiškių šiuos naujus metus pasitiko pakiliai ir džiaugsmingai, nes... buvo išpildytos didžiausios jų svajonės.

Keliems iš jų labai reikėjo televizoriaus, patalynės ir šiltų drabužių bei batų, dar keliems – šildytuvo ir vitaminų, o kiti gi svajojo apie šaldytuvą, sofą lovą, čiužinį, puodą, keptuvę, lygintuvą, virdulį, kraujospūdžio matuoklį, sauskelnes, negendančius maisto produktus ar gardžios ir geros kavos puodelį.

Ukmergės rajono kaimo vietovėse gyvenantys Jonas, Vytautas, Eduardas, Rapolas ir du Alfonsai, taip pat Kristina, Aldona, Vida Elena, Tamara, Anelė, Stanislava, Marijana, Svetlana, Nijolė, Marytė, Vida ir dvi Genės neslėpė džiaugsmo ir ašarų, kai į jų namus atkeliavo labai jiems reikalingi ir pačių neįperkami daiktai.

Visas šias dovanas, tarpininkaujant seniūnijų atstovams, ukmergiškiams įteikė šios kilnios ir gražios akcijos pagrindinė organizatorė Kristina Dūdė.

„Už visas dovanas labiausiai reikia dėkoti Norvegijoje, Stavangerio mieste gyvenantiems lietuviams, kurie kasmet geranoriškai prisideda prie gerumo akcijų. Aš viena tiek nebūčiau nuveikusi“, - sakė K.Dūdė.

Pasak jos, jau ne vienerius metus prieš Kalėdas Norvegijoje yra organizuojamos įvairios labdaros akcijos paremti Lietuvoje gyvenančius žmones. Pinigai buvo renkami ir TV laidos „Bėdų turgus“ trims herojams, vaikų globos namams Klaipėdoje, Dienos centrui Klaipėdoje, Norvegijos lietuviai taip pat prisidėjo ir prie akcijos „Maltiečių sriuba“ Klaipėdoje.

„Aš pati esu klaipėdietė, tad pirmiausia padėjau to krašto žmonėms, o užpernai nusprendžiau pradžiuginti ir Ukmergės – mano vyro gimtojo miesto - gyventojus. Tąkart išsvajotų dovanų nupirkome dvylikai čia gyvenančių senolių.

Tiesą pasakius, praėjusiais metais neplanavau daryti tokios akcijos, kadangi išties turėjau daugybę visokių kitų darbų, susijusių tiek su pradėtais gyvensenos medicinos mokslais, tiek su persikraustymu į Lietuvą ir kt.

Tačiau paskambino viena draugė, paskui kita ir klausė manęs, kada ketinu vėl organizuoti gerumo akciją. Jos abi užpernai dalyvavo ir aukojo. Taigi, supratau tai kaip Visatos ženklą, jog reikia vėl tai daryti. Kadangi turėjau Ukmergės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus darbuotojų kontaktus, vėl kreipiausi į juos ir paprašiau pateikti žmonių sąrašą su jų norais bei trumpai, neatskleidžiant asmens duomenų, aprašyti kiekvieno iš jų esamą situaciją“, - pasakojo K. Dūdė.

Šiai akcijai įvykdyti K. Dūdė pagalbos kreipėsi į dviejų socialinio tinklo „Facebook“ grupių – „Lietuviai Stavangeryje“ ir „Norvegijos moterų klubas“ narius. Kiekvienam į sąrašą įtrauktam ukmergiškiui ir jo norui buvo aukojami pinigai, buvo ir tokių geradarių, kurie tiesiog ėmė ir patys nupirko norų sąraše atsidūrusius daiktus.

Pernai gruodžio viduryje, po 12-os Norvegijoje praleistų metų, į Lietuvą gyventi su šeima sugrįžusi K. Dūdė pati nusprendė išdalyti dovanas ukmergiškiams senoliams. Tai daryti teko du kartus. Prieš Kalėdas buvo išvežioti maisto produktai, o vėliau – ir kiti daiktai.

„Negaliu išskirti kurio nors vieno atvejo. Visi skirtingi, tačiau juos vienija didžiulis vienišumas ir skurdas. Tiems žmonėms labiausiai trūksta bendravimo, jie nori pasipasakoti, išsikalbėti. Deja, karantino metu su jais net trumpam prisėsti ir kartu išgerti arbatos.

Susidūrėme ir su tam tikromis problemomis. Vienam senoliui nupirkome ir televizorių, ir anteną, tačiau ji ten kažkodėl neveikia. Su kaimynais išsiaiškinome, kad tam reikia dar papildomo laido ir lauko anteną sutvarkyti. Teko ieškoti, kas tai gali padaryti. Kitam senoliui padovanojome mobilųjį telefoną, tačiau paaiškėjo, kad žmogus neturi jam kortelės. Tad teko grįžti atgal į miestą ir ją nupirkti. Kam ko dar trūko, nupirkau viską pati.

Skaudžiausia yra tai, kai sužinai, kad iš tų varganai gyvenančių senolių jų turėti daiktai – televizoriai, telefonai ir kt. buvo paprasčiausiai ilgapirščių pavogti. Tie žmonės dažnai ir gaunamas pensijas ar pašalpas taip praranda. Labai gaila, kad tokia žiauri realybė“,- kalbėjo akcijos organizatorė.

Nuoširdų AČIŪ tariame visiems aukotojams, kurie neliko abejingi vienišiems senoliams, jų norams ir svajonėms! Dėkojame už Jūsų gerumą!


Radviliškis
Gyvulininkystės instituto kiaulių fermoje Baisogaloje – afrikinio kiaulių maro protrūkis
Radviliškio rajone esančioje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Gyvulininkystės instituto kiaulių fermoje patvirtintas afrikinio kiaulių maro protrūkis, šeštadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Aktualijos | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Artėjant metų pabaigos šventėms, visuomenės apklausa rodo, kad 52 % Lietuvos gyventojų Kalėdas ir Naujuosius metus ketina praleisti namuose ir niekur nekeliauti, o 36 % planuoja aplankyti draugus bei artimuosius Lietuvoje. Nors dalis respondentų svarsto išvykas į Europos kalėdines muges ar net tolimesnes, egzotiškesnes kryptis, bendra tendencija išlieka aiški – žmonės vis dažniau renkasi metų pabaigą pasitikti namų aplinkoje, rodo automobilių nuomos tarpininko „EconomyBookings“, priklausančio „Booking Group Corporation“*, atliktas tyrimas.
Aktualijos | 3 MIN.
0
Kai kuriems Rytų ženklams artėja harmonijos ir lengvumo etapas. Gerovė ateis natūraliai: tinkami žmonės atsiras tinkamu metu, sprendimai bus priimami be įtampos, o įvykiai klostysis palankia linkme.
Horoskopai | 3 MIN.
1
Pasaulis
Šiauliai
Paviešinti dokumentai iš velionio seksualiniais nusikaltimais kaltinamo Jeffrey Epsteino bylos. Donaldo Trumpo administracijai kelis mėnesius buvo taikomas spaudimas dėl skaidrumo šioje politiškai jautrioje byloje.
Pasaulis | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybė informuoja gyventojus, kad gruodžio 20 d., keisis eismo organizavimo tvarka Vilniaus ir S. Daukanto gatvių sankryžoje.
Gatvė | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Kalėdos – tai ypatingas metas, kai norisi ne tik sukurti šiltą bei jaukią atmosferą namuose, bet ir estetiškai padengti stalą, kuris išlaikytų šventinę nuotaiką vos įžengus į valgomąjį. Tinkamas stalo serviravimas gali paversti paprastą vakarienę išskirtiniu potyriu, todėl verta skirti šiek tiek dėmesio nedidelėms detalėms, kurios papildo bendrą šventinį dekorą.
Lietuva | 4 MIN.
0
Vertindamas bendruomenių pilietiškumą ir veiklumą, Seimas 2027-uosius metus paskelbė Vietos bendruomenių metais.
Lietuva | 2 MIN.
0

Radviliškis
Kelmė
Šią savaitę Pašušvio bendruomenės namuose vyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, Tarybos narys Karolis Balsys ir Grinkiškio seniūnė Giedrė Bložienė.
Politika | 5 MIN.
0
Paskutiniame 2025 metų Kelmės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame gruodžio 18 dieną, dalyvavo visi tarybos nariai. Posėdžio darbotvarkėje buvo apsvarstyti 36 klausimai.
Politika | 2 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Paviešinti dokumentai iš velionio seksualiniais nusikaltimais kaltinamo Jeffrey Epsteino bylos. Donaldo Trumpo administracijai kelis mėnesius buvo taikomas spaudimas dėl skaidrumo šioje politiškai jautrioje byloje.
Pasaulis | 4 MIN.
0
Dėl sankcijų ir milžiniškų karo išlaidų įvairūs Rusijos ekonomikos sektoriai susiduria su vis didėjančiais sunkumais, tačiau kol kas per anksti tikėtis, kad dėl ekonominių problemų Kremlius atsisakys ketinimų sunaikinti Ukrainą, praneša CNN ir naujienų agentūra „Unian“
Pasaulis | 3 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Kelmė
Šiaulių apylinkės teisme išnagrinėta itin didelės apimties baudžiamoji byla dėl sukčiavimo. Didesnės apimties bylos teismo istorijoje nėra buvę. Nuosprendis byloje paskelbtas 34 kaltinamiesiems. Byloje 34 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, bylą sudaro 120 tomų, o jos nagrinėjimo metu įvyko net 150 teismo posėdžių. Vien kaltinimo aktas sudarė 724 lapus. Bylos nagrinėjimo procese keturi kaltinamieji mirė. Didelis nusikalstamų veikų, kaltinamųjų skaičius lėmė tai, kad buvo itin sudėtinga organizuoti teismo procesą.
Kriminalai | 4 MIN.
0
Ketvirtadienio rajone į gydymo įstaigą pacientą vežę greitosios pagalbos medikai buvo priversti prašyti ugniagesių pagalbos, nes užklimpo GMPT automobilis.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių miesto savivaldybė informuoja gyventojus, kad gruodžio 20 d., keisis eismo organizavimo tvarka Vilniaus ir S. Daukanto gatvių sankryžoje.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. 16.50 val. Šiauliuose, Gardino gatvėje, maršrutinis miesto autobusas MAN, vairuojamas blaivaus vyro, gimusio 1956 m., atsitrenkė į priešais važiavusį ir pradėjusį stabdyti automobilį RENAULT TALISMAN, vairuojamą blaivaus vyro, gimusio 1984 m.
Gatvė | 2 MIN.
1
Kalvarija
Panevėžys
Gruodžio 19 d. apie 17 val. Kalvarijos savivaldybėje, Naujienėlės kaime automobilis „Opel Astra“, vairuojamas moters (gim. 1972 m.), nuvažiavo nuo kelio.
Gatvė | 2 MIN.
0
Tarnyboms pavyko ištraukti šeštadienio rytą Panevėžyje į Nevėžio upę nuskriejusį BMW automobilį, kiek vėliau vandenyje buvo rastas trečiojo keleivio kūnas.
Gatvė | 2 MIN.
1

Kelmė
Šiauliai
Įvyko 2025 m. Kelmės rajono salės futbolo pirmenybės, kuriose šiemet dalyvavo penkios komandos: Kelmės FK „Kražantė“ (vad. J. Lebedžinskas), Kelmės FK „Kelmė“ (vad. A. Černakauskas), Kražių „Kražiai“ (vad. R. Liekys), Kelmės „SC–NVŠ“ (vad. T. Bracevičius) ir „Kelmės jaunimas“ (vad. T. Špukas). Lapkričio–gruodžio mėnesiais Kelmės sporto centro sporto salėje buvo sužaistos 14 rungtynių, po kurių paaiškėjo galutinės komandų vietos.
Sportas | 3 MIN.
0
Ugniagesių gelbėtojų mokykloje buvo surengtas finalinis Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos krepšinio turnyro direktoriaus taurei laimėti etapas. Jo nugalėtojais tapo Klaipėdos PGV krepšininkai, įtemptose varžybose nugalėję Šiaulių PGV. Trečiąją vietą užėmė Panevėžio PGV.
Sportas | 2 MIN.
0


Joniškis
Šiauliai
Joniškio rajono savivaldybėje, netoli Latvijos sienos įsikūręs Žagarės miestelis. Čia gyvena kūrybingi ir veiklūs žmonės, nuolat verda įdomios idėjos, o kiekvieną vasarą miestelis nusidažo raudona vyšnių spalva. Žagarės istorija taip pat labai plati. Juk tai – seniausias miestelis Lietuvoje, kurio senamiestis saugomas valstybės kaip urbanistikos paminklas.
Kultūra | 4 MIN.
0
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Jaunimas | 6 MIN.
0
Šiauliai
Kelmė
Gruodžio 12-ąją Europos parlamento narys Aurelijus Veryga lankėsi Kuršėnuose, kur atidarė net dvi parodas, svečiavosi Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centre, prie kurio teigiamų pokyčių yra prisidėjęs dirbdamas Sveikatos apsaugos ministru.
Kultūra | 3 MIN.
0
Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla dalinasi skaudžia žinia: eidama 68-uosius metus, po sunkios ligos anapilin iškeliavo ilgametė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytoja Vilija Brazinskienė.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Socialiniuose tinkluose sparčiai populiarėjanti, kitonišką gyvenimą praktikuojanti pirtininkė Viktorija Prokofjeva trisdešimties turėjo viską, apie ką daugelis tik pasvajoja: sėkmingą vestuvių verslą, nesibaigiančius klientų srautus, linksmybių kupiną laisvalaikį, keliones, būstą pačioje Vilniaus širdyje. Ir vieną dieną… visa tai prarado prasmę. Ankstesnį gyvenimą ji iškeitė į šeimą, vaikus, vienkiemį Vilniaus užmiestyje ir asketišką gyvenimą be ekranų, prabangos, beribio vartojimo ir triukšmo.
Veidai | 4 MIN.
0
Nutrūko kelerius metus puoselėti agentūros „Major Amber Models“ vadovės Karolinos Toleikytės ir verslininko, investuotojo Jono Garbaravičiaus artimi santykiai.
Veidai | 2 MIN.
8


Lietuva
Lietuva
Nenumaldomai artėjančioms Kalėdoms Kotryna Starkienė kviečia ruoštis kartu. Todėl šio šeštadienio rytą TV3 žiniasklaidos grupės laidoje „Kotrynos burtai“ laukė ne tik šventinių pietų receptai, bet ir ypatingas desertas su Prancūzijos prieskoniu. Nustebinkite savo artimuosius!
Virtuvė | 3 MIN.
0
Kai kuriems Rytų ženklams artėja harmonijos ir lengvumo etapas. Gerovė ateis natūraliai: tinkami žmonės atsiras tinkamu metu, sprendimai bus priimami be įtampos, o įvykiai klostysis palankia linkme.
Horoskopai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Kai kuriems Rytų ženklams artėja harmonijos ir lengvumo etapas. Gerovė ateis natūraliai: tinkami žmonės atsiras tinkamu metu, sprendimai bus priimami be įtampos, o įvykiai klostysis palankia linkme.
Horoskopai | 3 MIN.
1
Artėjant Naujiems metams dauguma susimąsto, kas jų laukia artimiausioje ateityje, įvertina nueitą kelią, ima kurti naujus planus ir užsibrėžia ambicingesnius siekius. Astrologai jau nustatė bendras tendencijas, kurios žvaigždžių nulemtos kiekvienam Zodiako ženklui 2026 m.
Horoskopai | 6 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Nenumaldomai artėjančioms Kalėdoms Kotryna Starkienė kviečia ruoštis kartu. Todėl šio šeštadienio rytą TV3 žiniasklaidos grupės laidoje „Kotrynos burtai“ laukė ne tik šventinių pietų receptai, bet ir ypatingas desertas su Prancūzijos prieskoniu. Nustebinkite savo artimuosius!
Virtuvė | 3 MIN.
0
Planuojant Kūčių stalą vis dažniau svarstoma ne tik ką ant jo patiekti, bet ir kaip šventėms pasiruošti ramiai, be papildomos įtampos ir skubėjimo. Ilgiau stovinčios mišrainės tampa vienu praktiškiausių sprendimų, mat šį patiekalą galima pradėti gaminti iš anksto. Vis tik, ruošiant mišraines ir norint, kad jos šviežios išliktų kuo ilgiau, svarbu žinoti kokias daržoves ir kokius padažus rinktis.
Virtuvė | 4 MIN.
0