Politika | 6 MIN.

Nors remia siekį atkurti santykius su Kinija, URK nariai nesutiktų keisti Taivaniečių atstovybės pavadinimo

Vilius Narkūnas
2025 m. balandžio 23 d. 16:30
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

„Nemuno aušros“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui pareiškus, jog siekiant gerinti santykius su Kinija jis neprieštarautų Taivaniečių atstovybės pavadinimo keitimui, Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) nariai su tokia pozicija nesutinka. Nors pažymi, jog atkurti įprastus diplomatinius ryšius su Pekinu būtų reikalinga, komiteto pirmininkas Remigijus Motuzas pabrėžia – Lietuvos užsienio politika turi išlikti nuosekli. Visgi, socialdemokratas svarsto, kad 2021 m. Vilniuje atidarytą atstovybę pavadinti Taivaniečių vardu galėjo būti klaida.

„Iš šios dienos pozicijos gal ir buvo padaryta klaida, nes latviai taip pat turi tokią atstovybę, bet ji vadinasi Taipėjaus vardu. Gal buvo padaryta klaida tuometinio užsienio reikalų ministro (Gabrieliaus Landsbergio – ELTA), nesiderinant su savo partneriais, ES institucijomis. Bet, vis dėlto, praėjo jau 4 metai ir mes neturėtume prie to grįžti“, – Eltai komentavo R. Motuzas.

„Aš manau, kad šiame etape būtų nesolidi Lietuvos užsienio politika ir mes, kaip politikai, būtume nesolidūs, jeigu keistume pavadinimą. Mes jau tą bausmės kainą Kinijai sumokėjome (...). Tai jau yra praeitis ir šiandien yra nusistovėję ekonominiai, prekybiniai ir technologiniai santykiai su Taivanu. Žinoma, svarstomas dar aktyvesnis bendradarbiavimas, todėl aš manau, kad tikrai keisti pavadinimą būtų nesolidu“, – tvirtino politikas.

Vis tik, R. Žemaitaičio pareiškimų ir svarstymų socialdemokratas nėra linkęs sureikšminti.

„Visada mes, politikai, mėgstame galbūt savo pasisakymais išsiskirti, bet aš manau, kad Lietuvos užsienio politikoje turėtų būti nuoseklumas“, – akcentavo R. Motuzas.

Kaip skelbta, „Nemuno aušros“ lyderis R. Žemaitaitis yra teigęs, jog ryšių tarp Lietuvos ir Kinijos atkūrimas yra reikalingas, nes dėl JAV tarifų karo ES ir Pekinas stiprins ekonominius santykius. Žurnalistų paklaustas, ką tokiu atveju reikėtų padaryti su Taivaniečių atstovybe Lietuvoje, politikas tikino, kad reiktų pakeisti jos pavadinimą, bet atstovybę palikti.

Savo ruožtu URK narys, konservatorius Audronius Ažubalis taip pat laikosi pozicijos, kad Taivaniečių atstovybės pavadinimo nereikėtų keisti – net jeigu Kinija keltų tokią sąlygą.

„Pasakyčiau „ačiū, ne“, tai yra mūsų sprendimas ir Kinija turi tą gerbti, juolab kad mes pasisakome už vieningą Kiniją, vientisą Kiniją, bet tai nereiškia, kad turėtume keisti žaidimo taisykles, kurias patys sukūrėme“, – Eltai sakė A. Ažubalis.

Atnaujinus diplomatinius santykius gali kilti žvalgybinių rizikų

R. Motuzas neatmetė tikimybės, kad atnaujinus diplomatinius santykius su Kinija gali kilti daugiau žvalgybinių rizikų. Apie tai yra įspėjęs ir Valstybės saugumo departamentas (VSD).

„Kai kada diplomatai užsiima ne jiems priklausiančia arba jiems nebūdinga veikla. Tai gali būti ir ekonominis špionažas, karinis ir t. t. Tokių rizikų gali būti, tą nurodo mūsų valstybės institucijos ir nurodydavo, kai čia veikė Kinijos ambasada. Lygiai taip pat nurodo, kad, jeigu tie santykiai būtų labai intensyvūs ir vėl atgytų dvišalis bendradarbiavimas, rizika, be jokios abejonės, būtų.  (...) Bet tam mes taip pat turime savo tarnybas, institucijas, kurios gali stebėti situaciją“, – komentavo socialdemokratas.

Nepaisant to, URK pirmininkas akcentuoja – nėra normalu, kai iš 27 Europos Sąjungos (ES) šalių Lietuva vienintelė neturi diplomatinės atstovybės Kinijoje.

„Šiandien, kai mes kalbame apie santykių atkūrimą, mes turėtume pirmiausiai pradėti kalbėti apie diplomatinių santykių atkūrimą ir jų normalizavimą. Kaip minėjo ir ministras pirmininkas Gintautas Paluckas, nėra normalu, kad iš 27 valstybių mes vieni neturime savo diplomatinės atstovybės Pekine ir atitinkamai nėra aukšto lygio diplomatinio atstovavimo Vilniuje“, – sakė jis.

„Diplomatinių santykių atkūrimas nėra tai, kad mes vėl puolame į Kinijos glėbį ir kad vėl santykiai sušilo ir yra labai geri. Mes ir toliau laikomės (pozicijos – ELTA), kad Kinija kelia tam tikrą grėsmę, nes žinome, kad aktyviai bendradarbiauja su Rusija kare prieš Ukrainą“, – pridūrė jis.

A. Ažubalis taip pat sutinka, kad Lietuva galėtų atnaujinti įprastus diplomatinius santykius su Kinija. Visgi, pabrėžia konservatorius, tokie sprendimai priklausys nuo to, kokias sąlygas Vilniui kels Pekinas.

„Diplomatinės atstovybės, jų atidarymas, atnaujinimas – aš nematau čia nieko blogo. Viskas čia gerai dėl diplomatinių atstovybių. Klausimas, kokia bus kaina Lietuvai, ar bus kokios sąlygos iš Kinijos pusės. Jeigu abi pusės supranta, kad ta ilga pauzė niekam nebuvo gera, tai palaikyti diplomatinius santykius netgi su komunistine Kinija nėra kažkas nepaprasto, nes dauguma pasaulio valstybių turi diplomatines atstovybes“, – dėstė A. Ažubalis.

ELTA primena, kad po socialdemokratams sėkmingų Seimo rinkimų Vyriausybės vadovas G. Paluckas buvo užsiminęs apie galimybes gerinti dvišalį kontaktą su Pekinu ir grąžinti į Kiniją Lietuvos ambasadorių.

Tiesa, netrukus premjero pozicija švelnėjo. Apie santykių gerinimą neužsimenama ir Vyriausybės programoje. Priešingai – dokumente Kinija įvardijama kaip didelis iššūkis Lietuvos užsienio ir saugumo politikai. Ministras pirmininkas taip pat yra teigęs, kad atkuriant diplomatinius santykius su Pekinu, Taivaniečių atstovybės pavadinimas nebūtų keičiamas.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys yra teigęs, jog Vilnius nori normalizuoti santykius su Pekinu. Anot politiko, Lietuva siekia, kad Kinija grąžintų diplomatinį atstovavimą į aukštesnį lygį ir turėtų Vilniuje savo ambasadorių.

Į šiuos pareiškimus sureagavo ir Pekinas. Kaip anksčiau teigė Kinijos misijos Europos Sąjungoje (ES) patarėja Fang Mei, Pekinas tikisi, kad dvišaliai santykiai „sugrįš į įprastas vėžes“. Tačiau pažymima, jog bendravimas ir mainai gali būti stiprinami tik gerbiant „vienos Kinijos“ politiką.

2021 m. pabaigoje Lietuvoje atidarius Taivaniečių atstovybę, Vilniaus ir Pekino santykiai gerokai paaštrėjo. Kinija pritaikė griežtas diplomatines ir ekonomines sankcijas. Be to, Kinijos užsienio reikalų ministerija oficialiai pakeitė diplomatinių santykių su Lietuva lygį – nuo ambasadoriaus iki laikinojo reikalų patikėtinio.

Įtampa dvišaliuose santykiuose tvyrojo ir anksčiau – po to, kai Lietuva pasitraukė iš „17+1“ bendradarbiavimo formato su Kinija. Tuometis šalies diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis ragino Lietuvos pavyzdžiu sekti ir kitas ES valstybes. Visgi, Vilniaus pavyzdžiu pasekė tik kaimyninės Estija ir Latvija.

 


Šiauliai
Muzikos pedagogė Rūta Balsė: nuo svajonės groti fortepijonu iki mokytojos pašaukimo
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė.
Veidai | 3 MIN.
0
Šiauliai
Girta vairuotoja Šiaulių rajone sukėlė avariją
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Kuršėnuose rastas mirusio vyro kūnas
Kriminalai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Netikėta audra, kelioms dienoms dingusi elektra ar nenumatyta situacija, kai paprasčiausiai nėra galimybės nueiti į parduotuvę. Tokiais atvejais ypač pravartu namuose turėti ilgo galiojimo maisto atsargų – jos padeda išvengti streso, leidžia jaustis ramiau ir būti pasiruošusiems bet kokiai situacijai, net jei tai – ir netikėtai užklupę svečiai. Apie tai, kaip tikslingai ir praktiškai pasiruošti netikėtumams, pasakoja „Locked N Loaded“ mokymų vadovas Povilas Rubinas.
Aktualijos | 4 MIN.
0
Gruodžio keturioliktoji – 348-oji metų diena (septintoji 49-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 18 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Pasaulis
Radviliškis
Populiariame Bondžio paplūdimyje (Bondi Beach) Australijos Sidnėjaus mieste sekmadienį aidėjo šūviai. Pasak policijos, žuvo dešimt žmonių. Žiniasklaidos teigimu, tarp žuvusiųjų yra vaikų, taip pat vienas policininkas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Seimui iki šiol nepriėmus pavasarį pradėtų svarstyti įstatymų pataisų dėl buvusių KGB bendradarbių išslaptinimo, „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis parengė dar vieną šiai problemai išspręsti skirtą dokumentą.
Lietuva | 6 MIN.
2
Dėl kontrabandinių balionų krizės Vyriausybei nusprendus visoje šalyje paskelbti ekstremaliąją situaciją, Seimas skubos tvarka svarstys siūlymą suteikti specialių teisių kariams, teikiantiems pagalbą policijos ir pasieniečių pareigūnams.
Lietuva | 4 MIN.
1

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Populiariame Bondžio paplūdimyje (Bondi Beach) Australijos Sidnėjaus mieste sekmadienį aidėjo šūviai. Pasak policijos, žuvo dešimt žmonių. Žiniasklaidos teigimu, tarp žuvusiųjų yra vaikų, taip pat vienas policininkas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
JAV Rod Ailando valstijos universitete ginkluotas asmuo nužudė du žmones. Dar devyni asmenys per išpuolį Browno universitete šeštadienį buvo sunkiai sužeisti, pranešė Provindenso miesto meras Brettas Smiley‘is. Šaulys kol kas nesučiuptas.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Dar vos prieš dešimtmetį frazė „globali karjera“ Lietuvos kontekste buvo beveik išskirtinai siejama su vienu miestu – Vilniumi. Norint dirbti su tarptautiniais klientais, gauti vakarietišką atlyginimą ir kopti karjeros laiptais, persikėlimas į sostinę buvo neišvengiamas. Tačiau šiandien situacija – kitokia. Skaitmeninė transformacija, pandemijos įtvirtintas nuotolinis darbas ir naujas įmonių požiūris į talentų paiešką leidžia Alytui, Šiauliams ar Panevėžiui tapti ne tik patogaus gyvenimo, bet ir pasaulinio lygio karjeros centrais.
Verslas | 5 MIN.
0
Gruodžio 5 dieną Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis kartu su Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėju Gintautu Viču lankėsi prie Šeduvos baigiamoje statyti UAB „JPackaging“ gamykloje. Vizito metu su įmonės vadovais aptarta statybų eiga, darbų sparta ir iššūkiai, kurie dar lieka iki starto.
Verslas | 3 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Šeštadienį girta vairuotoja Šiaulių rajone sukėlė avariją, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šeštadienį Kuršėnuose rastas mirusio vyro kūnas, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Spindulio gatvėje oficialiai baigti rangos darbai. Čia iš esmės sutvarkyta važiuojamoji dalis: atnaujinta 660 m asfalto dangos kartu su nuovažomis.
Gatvė | 2 MIN.
1
Šiaulių rajone ketvirtadienio vakarą įvyko eismo įvykis, kurio metu, pirminiais duomenimis, vienas automobilis trenkėsi į kito galą. Vieno iš vairavusių asmenų sveikatos būklę medikai vertino ligoninėje.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kaunas
Lietuva
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kasdien pravažiuojame dešimtis ar net šimtus kilometrų ir dažnas įsitikinęs – vairuoju atsargiai, man nieko nenutiks. Tačiau statistika kalba kitaip: kelių eismo įvykiai įvyksta per sekundę, o jų pasekmės gali būti gerokai skaudesnės, nei tikėtasi. Ne vienas vairuotojas pripažįsta, kad tik po pirmo rimtesnio incidento suprato, jog automobilio draudimas nėra formalumas, o reali finansinė pagalba, galinti apsaugoti nuo tūkstantinių nuostolių. Tokiais atvejais ypač vertinama, kai sprendimus galima priimti greitai – čia į pagalbą ateina ir Perlo draudimas, leidžiantis apsidrausti per kelias minutes.
Gatvė | 3 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Antradienio vakarą Radviliškio sporto arenoje tvyrojo ypatinga atmosfera: FSK „Radviliškis“ žaidė paskutines šių metų rungtynes namuose.
Sportas | 3 MIN.
0
„Šiaulių bėgimas“ tapo 2025 metų Lietuvos sporto iniciatyva. Į šį renginį įsitraukė visos Šiaulių miesto švietimo ir sporto įstaigos: vieni stojo prie starto linijos, kiti kūrė trasas, rūpinosi saugumu, logistika ir šventine atmosfera.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė.
Veidai | 3 MIN.
0
„Čia ateina tie, kurie mato širdimi“, – sako Dovilė Jakimavičienė, „Oh yes I do“ ir „Gražūs dalykai“ įkūrėja. Šiaulietės parduotuvė-studija siūlo įvairias dovanų idėjas ir aksesuarus šventėms.
Veidai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Pakruojis
Gruodžio 19 d. 18.30 val. Šiaulių kultūros centras kviečia visus susiburti Prisikėlimo aikštėje ir pasinerti į jaukią, šventinę nuotaiką – čia vyks Kalėdinių giesmių vakaras.
Kultūra | 2 MIN.
1
Gruodžio 12-osios vakarą jau 20-ąjį kartą buvo pasveikintas neeilinius pasiekimus parodęs Pakruojo krašto jaunimas – įvyko tradiciniai jaunimo apdovanojimai „Jaunosios žvaigždutės 2025“. Už įvairias iniciatyvas, pasiekimus, įgyvendintas idėjas apdovanota 15 jaunųjų nominantų mokslo, sporto, verslumo, kultūros bei kitose srityse.
Jaunimas | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė.
Veidai | 3 MIN.
0
„Čia ateina tie, kurie mato širdimi“, – sako Dovilė Jakimavičienė, „Oh yes I do“ ir „Gražūs dalykai“ įkūrėja. Šiaulietės parduotuvė-studija siūlo įvairias dovanų idėjas ir aksesuarus šventėms.
Veidai | 2 MIN.
0


Alytus
Vilnius
Jau šį sekmadienį TV3 žiniasklaidos grupės laidoje „Lietuvos talentai“ – pirmasis tiesiogiai transliuojamas pusfinalis, kuriame ant scenos išvysime 10 dalyvių. Nuo šiol viskas priklausys nuo žiūrovų, nes tik jų balsai nulems, kurie trys dalyviai pateks į superfinalą. Intrigos netrūks, o vienos iš pasirodysiančių – šokių studijos „Aušrinė“ šokėjos iš Alytaus – žada atiduoti visą save tam, kad nustebintų tiek žiūrovus, tiek teisėjus.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0
Gruodžio 13-oji Vilniuje tapo diena, kai miestas trumpam sugrįžo į vaikystę. Vilniaus kalėdiškiausia diena suvienijo vilniečius ir miesto svečius bendram šventiniam nuotykiui – nuo ryte atsidariusio sostinės kalėdinio banko, kuriame pristatyta nauja valiuta virtę raudoni kankorėžiai, iki Rotušės aikštę dainomis užliejusio jungtinio choro, kuris subūrė šimtus balsų į vieną šventinį skambesį.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio keturioliktoji – 348-oji metų diena (septintoji 49-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 18 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kalėdos kiekvienam Zodiako ženklui atneša vis kitokią energiją. Vieniems tai – netikėta dovana ar romantiška akimirka, kitiems – svarbus suvokimas, kad laikas kažką paleisti. Šių metų šventinis laikotarpis bus ypatingas: kai kurie ženklai pajus tikrą sėkmės bangą, o kiti gaus švelnią, bet reikalingą gyvenimo pamoką.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Lietuva
Liūto horoskopas 2026-iesiems
Horoskopai | 5 MIN.
0
Lietuva
Svajonių darbas kiekvienam Zodiako ženklui
Horoskopai | 5 MIN.
0
Lietuva
Gruodžio 11-osios horoskopas: šilumos ir aiškumo diena
Horoskopai | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0