Jaunimas | 6 MIN.

No­ras iš­mok­ti skris­ti at­ve­dė į Si­ci­li­ją

Monika Šlekonytė
2022 m. sausio 29 d. 17:00
4-5954140633055627628.JPG

Eduar­das Še­rei­va, 26-erių me­tų vai­ki­nas iš Alks­niu­pių (Rad­vi­liš­kio r.), sa­vos ga­my­bos dro­nu fil­ma­vo Si­ci­li­jos vaiz­dus pu­sę mi­li­jo­no se­kė­jų tu­rin­čiam Ita­li­jos inf­luen­ce­riui. Tik­ra sėk­mės is­to­ri­ja, at­vė­ru­si nuo­ty­kių ku­pi­ną ke­lio­nę praė­ju­sių me­tų va­sa­ros pa­bai­go­je.
 

Tai tiesa ar apgaulė?

Eduardas pasakoja, kad nufilmuotus vaizdelius į instagramo paskyrą (ed_fpv) pradėjo kelti tik dėl savęs – kad galėtų kada nors pasižiūrėti. Vaikinas niekada negalvojo, kad jais kas nors susidomės. Bet vieną dieną jis sulaukė Marco Parrino žinutės.

„Jis klausė, ar galėčiau prisijungti prie komandos, pafilmuoti dronu Sicilijos vaizdus. Iš pradžių pagalvojau, kad tai tik apgaulė, nes juk daug žmonių gauna netikėtų žinučių. Bet, pasižiūrėjęs jo instagramo paskyrą ir pamatęs, kad Marcas turi pusę milijono sekėjų, supratau, kad čia nėra jokios apgaulės“, – istorijos, kuri įsiminė visam gyvenimui, pradžią pasakoja Eduardas.

Kitą dieną jie jau kalbėjosi vaizdo skambučiu: abiem viskas tiko, o ir Eduardas nekantravo pasinerti į nuotykius. Tik vėliau vaikinas sužinojo, kad talkinti garsiam Italijos influenceriui jis buvo atrinktas iš kelių dešimčių visos Europos vaizdo įrašų kūrėjų.

„Ir dabar esame likę draugais, iki šiol bendraujame, esu laikomas komandos nariu, planuojame kitus projektus. Nors iš pradžių, prisipažinsiu, buvo nejauku važiuoti“, – sako Eduardas.

Influenceris, kuriam rūpi pasaulio švara

M. Parrino – garsus Italijos influenceris, tikras sicilietis, modelis, daug keliaujantis po pasaulį ir besistengiantis paversti jį gražesniu. Jis kartu su Alessio Maria Ciacio ir Roya Sarkamarianu išleido knygą „Sicilia è Amore“, kurioje aprašyta daugiau nei 400 dėmesio vertų vietų Sicilijoje – vienas iš jų puikiai pažįstame, o kitas dar tik svajojame aplankyti. Už knygą gautos lėšos bus skiriamos asociacijai „Plastic Free Odv“, kovojančiai su plastiko atliekų tarša.

„Daugiau nei 100 tūkst. žinduolių miršta, nes į jų organizmą patenka plastiko likučių, o žmonės per savaitę suvalgo apie 5 g plastiko, tai prilygsta vienai banko kortelei“, – savo vardo interneto puslapyje rašo M. Parrino.

Eduardo darbas buvo dronu nufilmuoti knygoje aprašytas vietas. Vėliau vaizdo įrašai paskelbti M. Parrino instagramo paskyroje.

„Atsivertęs knygą, randi įdomios vietos aprašymą, nuotraukų, nuskenuoji QR kodą, kuris „Google Maps“ parodo, kur ta vieta yra. Instagrame gali rasti mano nufilmuotus tų vietų Sicilijoje vaizdus. Taip padidinami knygos pardavimai, o gautos lėšos skiriamos aplinkos švarinimui“, – sako Eduardas.

Nukeliavo apie 4 tūkst. km

Eduardas Sicilijoje praleido visą mėnesį, kartu su Marcu ir jo draugais Roya ir Alessio 30 laipsnių siekiančiame rugpjūčio karštyje nukeliavo bemaž 4 000 km.

„Kartais keldavomės net 3 val. ryto, nes filmuoti keliaudavome visai į kitą Sicilijos pakraštį. Dažniausiai visi gyvenome Marco namuose. Prabudę susiruošdavome ir išvažiuodavome dirbti. Jei norimas objektas būdavo 50 km spinduliu, tai tą pačią dieną grįždavome namo, bet jei toliau – gyvendavome viešbučiuose. Juose dėl Marco žinomumo apsistodavome nemokamai ir naudodavomės visais įmanomais patogumais ir siūlomomis pramogomis“, – šypteli Eduardas.

Vaizdai, matomi ne kiekvienam siciliečiui

Eduardas pasakoja, kad didžiausią įspūdį jam paliko Etnos ugnikalnis.

„Užlipome į viršų, kurį laiką filmavome ir nusprendėme, kad atgal eisime pėsčiomis, nes aplinka labai graži. Mums pajudėjus, ėmė veržtis ugnikalnis. Tą akimirką jis pradėjo spjaudytis, iškilo didžiulis dūmų kamuolys, garsas – lyg galingo griaustinio. Be to, viršuje buvo labai šalta, nors tuo metu apačioje temperatūra siekė 30 laipsnių karščio. Ugnikalnio išsiveržimas mane labai nustebino, pirmą kartą gyvenime pamačiau tokį vaizdą ir dar iš taip arti. Žinoma, tas išsiveržimas silpnas palyginti su kitais, bet sako, kad per metus jis išsiveržia apie 50 kartų, bet net patiems siciliečiams nelabai pasiseka tai pamatyti. Kaip sakė komandos nariai, net apie 90 proc. siciliečių nėra matę panašių išsiveržimų“, – teigia vaikinas, pirmą kartą lankęsis Sicilijos regione.

Pasak Eduardo, kelionė jam nieko nekainavo, viskas buvo apmokėta: kelionės, maistas, viešbučiai ir t. t.

„Būčiau važiavęs, net jei būtų reikėję susimokėti, – juokiasi jis. – Iš pradžių negalėjau patikėti, kad man taip pasisekė, vis galvojau, kad tai neįmanoma, o patikėjau tik tada, kai gavau lėktuvo bilietus skrydžiui į Italiją.“

Norėjau išmokti „skristi“

Eduardas Sicilijos vaizdus filmavo jo paties rankomis sukonstruotu dronu. Alksniupiškis juos surenka iš atskirų dalių, sulituoja, sukomplektuoja ir kuo puikiausiai naudojasi. Tokį hobį vaikinas atrado prieš 3,5 metų.

„Pirmąjį droną nusipirkau naudotą, seną. Norėjau tiesiog pabandyti. Jį valdyti buvo labai sudėtinga, bet dronai man patiko, nenuleidau rankų, man buvo įdomu, norėjau išmokti „skristi“, pamažu pastebėjau, kad tobulėju. Pradėjau pirkti detales, išsiaiškinau niuansus ir taip prasidėjo mano veikla. Dabar turiu tik tris namie, – juokiasi Eduardas. – O buvo visko: ir lūžo, ir degė, ir subyrėjo. Jie juk greiti – gali išvystyti iki 150 km/val. greitį. Žmogaus reakcijos laikas nėra pakankamai geras, kad išvengtų visų kliūčių. O kai atsitrenkia, po tokio smūgio tiesiog subyra.“

Už šventyklos filmavimą – 10 tūkst. Eur

Kad ir kokia graži būtų Sicilija, kad ir kiek įdomių vietų aprašyta M. Parrino knygoje, visgi ne viską buvo galima ir įmanoma nufilmuoti. Dronų skraidymą virš miestų riboja įstatymai – ten galima įamžinti tik nuo žemės paviršiaus matomus objektus.

Kai kurių gamtovaizdžių nebuvo įmanoma nufilmuoti dėl turistų, todėl komanda derino laiką ir dirbo anksti ryte. O norint nufilmuoti apleistą, bet siciliečiams labai pažįstamą šventyklą, tektų sumokėti 10 tūkst. Eur. Tokių planų tekdavo atsisakyti.

„Jie norėdavo, kad „skrisčiau“ ramiai, tolygiai, nors dažniausiai dronais juk filmuojama staigiai sukant, sudarant greičio įspūdį, o jie norėjo pastovumo, lengvumo skrydžio įraše“, – apie kūrybinę specifiką pasakojo Eduardas.

Atmetus įvairias kliūtis, Eduardui pavyko nufilmuoti 16 vietų, per mėnesį su kūrybine komanda iš viso aplankė 23 objektus.


Šiauliai
Tamsos ir šviesos dialogas galerijoje „Laiptai“: pristatyta Mindaugo Juodžio paroda „Atspindžiai“
2025 m. gruodžio 10 d. Šiaulių kultūros centro galerijoje „Laiptai“ duris atvėrė Mindaugo Juodžio tapybos paroda „Atspindžiai“. Dailininko kūriniai – tarsi sapniški vaizdiniai, kuriuose susilieja fikcija ir realybė, praeitis ir dabartis. Abstrakcijos ir formos čia virsta subtiliomis spalvų kompozicijomis, skirtomis pažadinti jausmą, priversti sustoti, įsižiūrėti ir patirti.
Kultūra | 4 MIN.
0
Pasaulis
Lietuva
Kultūros asamblėjos iniciatyvinės grupės nariams – režisieriui Karoliui Kaupiniui ir Lietuvos šokio informacijos centro direktorei Gintarei Masteikaitei – penktadienį buvo įteikti Jono Karolio Chodkevičiaus Aukso medaliai už Valstybės stiprinimo veiklą.
Kultūra | 4 MIN.
0
Kalėdos – tai metas, kai net skeptiškiausi Zodiako ženklai prisimena, kad stebuklai visgi egzistuoja. Vieni iš jų – tai šventas ramybės vakaras, kiti – papildoma porcija kūčiukų ar giminaitis, kuris pirmą kartą per 10 metų neprašo padėti sutaisyti telefono.
Lietuva | 3 MIN.
0
Pasaulis
Radviliškis
Europos Sąjungos (ES) šalys didele balsų dauguma susitarė neribotam laikui bloke įšaldyti Rusijos valstybės turtą, taip įveikdamos pirmąją kliūtį siekiant užtikrinti, kad šie pinigai būtų skirti Ukrainai reparacijų paskolos forma, penktadienį paskelbė ES pirmininkaujanti Danija.
Pasaulis | 2 MIN.
1
Gruodžio 10-osios vakarą Radviliškio miesto kultūros centras tapo tikra šventine televizijos studija, kurioje virė kūryba, skambėjo vaikų balsai ir tvyrojo Kalėdų laukimo stebuklas. Kalėdinis koncertas sukvietė pilną salę žiūrovų – tėvelių, mokytojų, senelių ir visų, kurie šventes labiausiai jaučia per vaikų dainas.
Kultūra | 4 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Šešios Lietuvos meno kūrėjų asociacijos (LMKA) narės piktinasi asociacijos vadovo bei Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos nario Jono Staselio kreipimusi į visuomeninio transliuotojo generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, prašant pasiaiškinti dėl vykdytos protesto akcijos „Šalin rankas“. Trys iš jų J. Staselį ragina atsistatydinti iš LMKA prezidento pareigų.
Lietuva | 5 MIN.
2
Kalėdos – tai metas, kai net skeptiškiausi Zodiako ženklai prisimena, kad stebuklai visgi egzistuoja. Vieni iš jų – tai šventas ramybės vakaras, kiti – papildoma porcija kūčiukų ar giminaitis, kuris pirmą kartą per 10 metų neprašo padėti sutaisyti telefono.
Lietuva | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0
Radviliškio rajono savivaldybės taryba praėjusiame posėdyje vienbalsiai pritarė taikos sutarties pasirašymui tarp Savivaldybės ir Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo parapijos. Šis sprendimas padėjo tašką daugiau nei penkiolika metų besitęsiančioje istorijoje dėl Socialinių paslaugų centro pastato nuosavybės ir naudojimo.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Europos Sąjungos (ES) šalys didele balsų dauguma susitarė neribotam laikui bloke įšaldyti Rusijos valstybės turtą, taip įveikdamos pirmąją kliūtį siekiant užtikrinti, kad šie pinigai būtų skirti Ukrainai reparacijų paskolos forma, penktadienį paskelbė ES pirmininkaujanti Danija.
Pasaulis | 2 MIN.
1
Tailando ir Kambodžos ministrai pirmininkai susitarė nutraukti kovas po kelias dienas trukusių mirtinų susirėmimų pasienyje, penktadienį po pokalbių su abiem lyderiais paskelbė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Pasaulis | 3 MIN.
1


Šiauliai
Radviliškis
Dar vos prieš dešimtmetį frazė „globali karjera“ Lietuvos kontekste buvo beveik išskirtinai siejama su vienu miestu – Vilniumi. Norint dirbti su tarptautiniais klientais, gauti vakarietišką atlyginimą ir kopti karjeros laiptais, persikėlimas į sostinę buvo neišvengiamas. Tačiau šiandien situacija – kitokia. Skaitmeninė transformacija, pandemijos įtvirtintas nuotolinis darbas ir naujas įmonių požiūris į talentų paiešką leidžia Alytui, Šiauliams ar Panevėžiui tapti ne tik patogaus gyvenimo, bet ir pasaulinio lygio karjeros centrais.
Verslas | 5 MIN.
0
Gruodžio 5 dieną Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis kartu su Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėju Gintautu Viču lankėsi prie Šeduvos baigiamoje statyti UAB „JPackaging“ gamykloje. Vizito metu su įmonės vadovais aptarta statybų eiga, darbų sparta ir iššūkiai, kurie dar lieka iki starto.
Verslas | 3 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Apgaulingai tvarkęs finansinę apskaitą Ž. Ū. ir neteisėtai versliškai bei stambiu mastu vykdęs ūkinę, komercinę veiklą jo brolis A. Ū. išgirdo teismo nuosprendį baudžiamojoje byloje, kuri su Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės surašytu kaltinamuoju aktu buvo perduota teismui.
Kriminalai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienį gausios ugniagesių pajėgos reagavo į gaisro pavojų Kuršėnuose (Šiaulių rajonas), gamybinės paskirties pastate.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių rajone ketvirtadienio vakarą įvyko eismo įvykis, kurio metu, pirminiais duomenimis, vienas automobilis trenkėsi į kito galą. Vieno iš vairavusių asmenų sveikatos būklę medikai vertino ligoninėje.
Gatvė | 2 MIN.
0
Trumpėjant dienoms Lietuvoje prasideda metas, kai daugelis vairuotojų į darbą išvažiuoja dar sutemus, o namo grįžta jau vėl įsivyravus tamsai. Tamsiu paros metu didžiausia rizika kyla labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams, tai būtent pėstiesiems ir dviratininkams.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kaunas
Lietuva
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kasdien pravažiuojame dešimtis ar net šimtus kilometrų ir dažnas įsitikinęs – vairuoju atsargiai, man nieko nenutiks. Tačiau statistika kalba kitaip: kelių eismo įvykiai įvyksta per sekundę, o jų pasekmės gali būti gerokai skaudesnės, nei tikėtasi. Ne vienas vairuotojas pripažįsta, kad tik po pirmo rimtesnio incidento suprato, jog automobilio draudimas nėra formalumas, o reali finansinė pagalba, galinti apsaugoti nuo tūkstantinių nuostolių. Tokiais atvejais ypač vertinama, kai sprendimus galima priimti greitai – čia į pagalbą ateina ir Perlo draudimas, leidžiantis apsidrausti per kelias minutes.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
„Šiaulių bėgimas“ tapo 2025 metų Lietuvos sporto iniciatyva. Į šį renginį įsitraukė visos Šiaulių miesto švietimo ir sporto įstaigos: vieni stojo prie starto linijos, kiti kūrė trasas, rūpinosi saugumu, logistika ir šventine atmosfera.
Sportas | 2 MIN.
0
Praėjusį penktadienį, gruodžio 5 dieną, nuaidėjo džiaugsmo, energijos ir tikrų futbolo emocijų kupinos akimirkos – trečius metus iš eilės įvyko tęstinio socialinio projekto „Galime daugiau“ renginys. Iniciatyvą kartu įgyvendina Šiaulių „Gintros“ futbolo klubas ir projekto mecenatas „Gubernija“, o šių metų formatas tapo dar dinamiškesnis ir labiau įtraukiantis.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
2025 m. gruodžio 10 d. Šiaulių kultūros centro galerijoje „Laiptai“ duris atvėrė Mindaugo Juodžio tapybos paroda „Atspindžiai“. Dailininko kūriniai – tarsi sapniški vaizdiniai, kuriuose susilieja fikcija ir realybė, praeitis ir dabartis. Abstrakcijos ir formos čia virsta subtiliomis spalvų kompozicijomis, skirtomis pažadinti jausmą, priversti sustoti, įsižiūrėti ir patirti.
Kultūra | 4 MIN.
0
Skėmių seniūnijoje jau tapo tradicija baigiantis kalendoriniams metams mažus ir didelius pradžiuginti sušvitusiomis eglutėmis bei padėkoti žmonėms už gerus darbus.
Kultūra | 4 MIN.
0
Joniškis
Radviliškis
Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ pirmasis etapas.
Kultūra | 2 MIN.
0
Gruodžio 10-osios vakarą Radviliškio miesto kultūros centras tapo tikra šventine televizijos studija, kurioje virė kūryba, skambėjo vaikų balsai ir tvyrojo Kalėdų laukimo stebuklas. Kalėdinis koncertas sukvietė pilną salę žiūrovų – tėvelių, mokytojų, senelių ir visų, kurie šventes labiausiai jaučia per vaikų dainas.
Kultūra | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Tauragė
Lietuva
Lietuvos ryto TV laida „Geriausias“ ir toliau kviečia žiūrovus leistis į pažintines keliones po geriausias, išskirtiniausias ir kartais dar ne visiems atrastas Lietuvos vietas. Šįkart laidos vedėjas Egidijus Vaškelevičius į kelionę po Tauragės apskritį pakvietė žinomą turinio kūrėją Edviną Malakauską.
Veidai | 3 MIN.
0
Laidoje „Nuogas pokalbis su Danieliumi Bunkumi“ viešėsianti verslininkė, atlikėja Oksana Pikul mielai leisis į kalbas apie praeitį. Prisiminusi „Olialia pupyčių“ laikus, ji patikins, kad su dabartine branda nerdama į tokią veiklą būtų verslesnė.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Kalėdos – tai metas, kai net skeptiškiausi Zodiako ženklai prisimena, kad stebuklai visgi egzistuoja. Vieni iš jų – tai šventas ramybės vakaras, kiti – papildoma porcija kūčiukų ar giminaitis, kuris pirmą kartą per 10 metų neprašo padėti sutaisyti telefono.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Jau šį sekmadienį TV3 žiniasklaidos grupės laidoje „Lietuvos talentai“ – pirmasis tiesioginis pusfinalis, kuriame pasirodys 10 dalyvių.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0
Lietuva
Gruodžio 12-osios horoskopas: ramybės žvilgsnis į detales
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Liūto horoskopas 2026-iesiems
Horoskopai | 5 MIN.
0
Lietuva
Svajonių darbas kiekvienam Zodiako ženklui
Horoskopai | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdos – tai metas, kai net skeptiškiausi Zodiako ženklai prisimena, kad stebuklai visgi egzistuoja. Vieni iš jų – tai šventas ramybės vakaras, kiti – papildoma porcija kūčiukų ar giminaitis, kuris pirmą kartą per 10 metų neprašo padėti sutaisyti telefono.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Gruodžio dvyliktoji – 346-oji metų diena (penktoji 49-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 20 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Liūto horoskopas 2026-iesiems
Horoskopai | 5 MIN.
0
Lietuva
Svajonių darbas kiekvienam Zodiako ženklui
Horoskopai | 5 MIN.
0
Lietuva
Gruodžio 11-osios horoskopas: šilumos ir aiškumo diena
Horoskopai | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Vėlyvą rudenį ir žiemą Lietuvoje prasideda citrusinių vaisių metas – prekybos vietose pakvimpa apelsinais, greipfrutais, saldžiais mandarinais bei prinokusiomis citrinomis. Tai laikotarpis, kai ypač verta išbandyti šių vaisių skonių įmantrybes virtuvėje, todėl „Rimi“ dalijasi keliais įkvepiančiais receptais – vienas jų tiks pasitinkant Kūčias, kitas – gali virsti saldžia Kalėdų dovana.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Artėjant didžiosioms metų šventėms visiems gerai pažįstama atlikėja, verslininkė bei „Lidl“ ambasadorė Natalija Bunkė atveria duris į savo šventinio pasiruošimo užkulisius – nuo įspūdingų dekoracijų, jaukių vakarų su artimaisiais iki akimirkų virtuvėje. Šiemet žinoma moteris ne tik kviečia pažvelgti į jos šeimos Kalėdų tradicijas iš arčiau, bet ir dalijasi ypatingu, bet nebrangiu kepenėlių pašteto receptu, kuris nustebins net ir pačius išrankiausius šventinės vakarienės svečius.
Virtuvė | 5 MIN.
0