REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 27 d. 15:07

Nidos ir Juodkrantės turizmo informacijos centrams – „Draugiški žygeiviams“ ženklas

Klaipėda

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


214396

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ turizmo informacijos centrams suteiktas „Draugiški žygeiviams“ (angl. „Hiker-friendly“) paslaugų ženklas.

„Draugiški žygeiviams“ – tai ženklas, rodantis, kad žygeiviai čia yra laukiami. Šis ženklas yra gerai atpažįstamas visame pasaulyje, todėl jį pamatę keliautojai aiškiai supranta, kad jų poreikiai bus patenkinti ir paslaugos teikėjas galės jiems padėti bei suteikti reikiamos informacijos.

Paslaugų teikėjų atranka ženklui „Draugiški žygeiviams“ gauti buvo pradėta šių metų vasario mėnesį. Ją atliko Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, įgyvendindama tarptautinį projektą „Miško maršrutų kūrimas Latvijoje ir Lietuvoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje“, finansuojamą 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos.

Šiuo metu Lietuvoje yra vystomi du ilgo atstumo pėsčiųjų maršrutai: „Jūrų takas“ ir „Miško takas“. „Jūrų takas“ yra Europos ilgų atstumų pėsčiųjų maršruto E9 dalis Baltijos pakrante. Maršrutas prasideda Lietuvos ir Rusijos pasienyje Nidos gyvenvietėje Lietuvoje ir eina per Lietuvą, Latviją iki Talino uosto Estijoje.

„Draugiški žygeiviams“ ženklą taip pat gavo Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrai, valstybinių parkų lankytojų centrai, keletas privataus apgyvendinimo paslaugų teikėjų, pro kuriuos praeina „Jūrų tako“ maršrutas.

Daugiau apie „Jūrų taką“ https://baltictrails.eu/lt

resize-400x400-d2-draugiski-zygeiviams-logo-1-354x261.pngREDAKCIJA REKOMENDUOJA