PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 7 d. 09:44

Nevaikiškos grumtynės dėl sporto salių Vilniuje: kaltinimai skrieja iš abiejų pusių

Vilnius

Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


148950

Centralizuota sporto salių nuomos sistema sostinėje ir toliau kelia aistras: didžiųjų sporto mokyklų atstovai kaltina savivaldybę žlugdant verslą, pastaroji atkerta, kad nauja tvarka tiesiog trukdo susitarimams „po stalu“.

Tarp labiausiai nepatenkintų nauja tvarka – privati „Sostinės krepšinio mokykla“ (SKM), jos vadovas – vienas iš steigėjų Andrius Jančiauskas – ne kartą kreipėsi į visuomenę, žiniasklaidą ir net yra paskelbęs atvirą laišką Vilniaus merui Remigijui Šimašiui. Jame rašoma, kad Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas neva veikia Vilniaus „Ryto“ krepšinio mokyklos interesais, siekdami sunaikinti SKM ir priversti susijungti su „Rytu“.

„Konkurso sukelta įtampa milžiniška – tūkstančiai šeimų, vaikų, šimtai trenerių ir klubų pakibę nežinomybėje. Visi šaukia ir ieško, kur nukreipti savo pyktį. Herojai V. Benkunskas ir A. Bužinskas siūlo mus. Yra tiesos, jei išmestų mūsų sporto klubų susivienijimą, atsirastų per 30 laisvų salių ir gal pakaktų visiems nukentėjusiems nuo V. Benkunsko ir A. Bužinsko sistemos.

Jeigu tiek daug nepatenkintų, kodėl konkursas apskritai įvyko tokiomis sąlygomis? Kodėl savivaldybė taip ir nesugebėjo inicijuoti apvaliojo stalo diskusijos neformaliojo ugdymo organizatoriams, kuriems savivaldybės įstaigų nuomojamos patalpos yra gyvybiškai svarbus klausimas? Kodėl nebuvo klausoma neformaliojo švietimo įstaigų asociacijos nuomonės?“ – rašoma laiške.

V. Benkunskas aiškina apie nusiskundimus girdėjęs, tačiau juos vertina kaip įprastą nepasitenkinimą, kai imtasi skaidrinti tris dešimtmečius neliestą salių nuomos sistemą.

„Iki šio sulaukdavome daug nusiskundimų, kai mažesnieji sporto veiklų vykdytojai skųsdavosi, kad jiems neįmanoma į tą uždarą sistemą papulti, nes rinka pasidalyta, draugai tarpusavyje susiformavę, laisvų laikų nėra – tokie dalykai buvo iki šiol.

Mes visus sporto paslaugų tiekėjus pastatėme į vieną konkurencinę liniją. Aišku, kai Vilniuje yra pastatų ar patalpų trūkumas ir atsiranda, kas jų negauna, tada kyla problemų. Tačiau šiuo atveju viskas, ką miestas gali atiduoti popamokinei sporto veiklai, eina per šitą sistemą ir ji suteikia galimybes visiems konkuruoti, o jau kam pasiseka labiau, kam mažiau, tai jau atskiras klausimas. Tikrai nėra jokių paslėptų dalykų – viskas viešai prieinama ir matoma“, – aiškino vicemeras.

SKM neslepia, kad dar birželį sužinoję apie naują salių nuomos formulę įgyvendino daug administracinių pertvarkų, kuriomis siekta laimėti konkursus dėl salių nuomos. SKM rado sprendimą – išskaidyti įstaigą į daugybę juridinių vienetų. Pasak krepšinio mokyklos atstovų, jiems teko įsteigti daugiau nei 70 įstaigų, o vadovybei praleisti daug laiko rūpinantis jų steigimu, išleisti tūkstančius eurų teisininkų paslaugoms, susitaikyti su išaugusiu popierizmu, papildoma buhalterine apskaita, finansiniais kaštais.

V. Benkunskas sako, kad tokiais atvejais, jei konkursus laimėti siekiančios sporto mokyklos pateikė tiesos neatitinkančius duomenis, rezultatai gali būti peržiūrėti.

„Mes pagal sąžiningo teikėjo principą tikimės, kad visi konkursantai pildydami duomenis elgiasi sąžiningai, viską parašė paraiškose. O kilus abejonėms, tie dalykai yra labai lengvai patikrinami.

Mūsų tikslas, kad vaikai, pasirašę sutartis su konkrečia sporto mokykla, tikrai ją lanko. Kad nebūtų, ką jau matome dabar, kai vieną būrelį, tarkime, krepšinio, lanko penkiametis ir trylikametis, o taip, akivaizdu, nėra, nes vaikai į būrelius ganėtinai skirstomi pagal amžiaus grupę.

Gali būti, kad mokyklos, kurios pagudravo, patikrinus duomenis bus iš tos konkursinės eilės patrauktos. Gali nutikti priešingai: kai kurios pašalintos sporto mokyklos gali būti grąžintos. Scenarijai yra įvairūs, tačiau tikslas yra toks, kad visi salės laikai būtų išdalyti remiantis tais principais, kurie yra patvirtinti tvarkoje – tai yra viena taisyklė, galiojanti visiems“, – akcentavo V. Benkunskas.

Vilniaus savivaldybė pranešime spaudai tvirtina, kad konkurso pirmasis etapas sėkmingai baigėsi ir kviečia dalyvauti antrajame. Taip pat teigiama, kad sistema galimai bus tobulinama.

„Nuo rugsėjo pradėjusios veikti patalpų nuomos sistemos „Active Vilnius“ konkurse neformaliojo ugdymo veiklai vykdyti Vilniaus savivaldybė iš viso atvėrė 836 patalpas – tai ugdymo įstaigų sporto salės, kabinetai ar aikštynai. Per pirmąjį patalpų nuomos sistemos ratą prašymus į 502 patalpas per sistemą pateikė daugiau kaip 385 sostinės neformaliojo ugdymo teikėjai bei organizacijos.

Sostinės savivaldybė, reaguodama į diskusiją sporto bendruomenėje dėl patalpų užsiėmimams, kviečia antrojo konkurso rato metu pretenduoti į likusias laisvas mokyklų patalpas, taip pat bus tobulinama sistema“, – teigiama pranešime.

Alfa.lt primena, kad nuo šių metų būrelių veikla norintys užsiimti paslaugų teikėjai mokyklų patalpas gali išsinuomoti ne tiesiogiai iš mokyklų, o tik per savivaldybės administruojamą bendrą sistemą „Active Vilnius“.

Įstaigos, organizacijos ir visi miesto gyventojai gali realiu laiku matyti visų sostinės švietimo įstaigų patalpų užimtumą, o jei patalpos laisvos – iš karto sudaryti trumpalaikę nuomos sutartį. Švietimo įstaigų patalpų trumpalaikės nuomos sutartys sudaromos tik sistemoje „Active Vilnius“. Anot savivaldybės, tai padės sutrumpinti ir palengvinti trumpalaikių sutarčių sudarymo, administravimo, vykdymo, priežiūros procesą, padaugės skaidrumo ir objektyvumo pasirenkant nuomininkus. 

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png

#