REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Balandžio 24 d. 10:38

Netektis: mirė pedagogė Vanda Vaidotienė

Pakruojis

Flickr.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


265231

Pirmadienio rytą Rozalimo miestelio bendruomenė pasidalino liūdna žinia: Anapilin iškeliavo mylima Pakruojo krašto pedagogė Vanda Vaidotienė.

„Netekome nuostabaus žmogaus – ilgametės mylimos Mokytojos, šiltos, protingos pašnekovės, miestelio istorijos žinovės Vandos Vaidotienės (1928-2023).

Gimusi Rozalimo miestelyje, ji visą laiką liko jam ištikima – nuo 1952 m. pradėjusi dirbti Rozalimo vidurinėje mokykloje mokytoja, iš pradžių dėsčiusi įvairius dalykus, po to tik fiziką (šią specialybę įgijo Šiaulių Mokytojų institute), mokytoja Vanda pedagoginį darbą baigė tik 1991 m., išdirbusi vienoje vietoje kone 40 metų. Per tą laikotarpį mokytojai teko porą metų paragauti ir mokyklos direktorės duonos, bet arčiau širdies jai buvo fizika ir liaudies šokiai.

Juk beveik visi rozalimiečiai mokytoją prisimena kaip mokyklos šokių ratelio vadovę, kurios ugdytiniai ne kartą dalyvavo respublikinėse dainų šventėse. Vanda Vaidotienė mokinių, auklėtinių, jų tėvų ir visų ją pažinojusių žmonių atmintyje išliks kaip įvairiapusiška, darbšti, principinga, teisinga, reikli sau ir kitiems, išradinga asmenybė, kuriai rūpėjo ne tik fizika, pamokos, šokių būrelis, bet ir istorija.

Mokytoja po kruopelytę surinko medžiagą apie Rozalimą – savo nedidelėje knygelėje ,,Rozalimas“ aprašė kiekvieną miestelio namą ir jo gyventojus iki 1940 metų, įkūrė mokyklos muziejų, rūpinosi jo eksponatais. Mokytoja buvo viena iš nedaugelio miestelio gyventojų, kuri apie Rozalimo praeitį žinojo beveik viską, ir tomis žiniomis mielai dalindavosi.

Amžinybėn mokytoja išėjo taip kaip gyveno – ramiai, tyliai, atšventusi savo 95-ąjį jubiliejų, pasidžiaugusi visais, kurie neužmiršo jos pasveikinti. Ilsėkitės ramybėje, MOKYTOJA.

Liūdime kartu su artimaisiais. Atsisveikinimas su velione Rozalimo miestelio bendruomenės namuose.

Šv. Mišios už velionę bus aukojamos š.m. balandžio 23 d. 10 val. Rozalimo Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje. Karstas išnešamas š.m. balandžio 23 d. 14 val. Laidojama Rozalimo kapinėse“, – skelbiama bendruomenės pranešime.REDAKCIJA REKOMENDUOJA