REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 28 d. 14:36

Užsienietis Lietuvoje neteisėtai prabuvo 1372 dienas

Vilnius

Etaplius.ltŠaltinis: Vilniaus AVPK inf.


296423

Kovo 25 d. apie 14 val. sostinės Kareivių g. sustabdytas patikrinti automobilis „Alfa Romeo 159“. Paaiškėjus, kad automobilį vairuoja užsienio šalies pilietis (gimęs 1977 m.), Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnų ekipažui kilo įtarimų, kad 47-erių metų amžiaus vyras galimai mūsų šalyje „svečiuojasi“ neteisėtai.

Vairuotojas policininkams nepateikė jokių asmens dokumentų, tikino namuose palikęs vairuotojo pažymėjimą ir jokių kitų asmens dokumentų su savimi neturįs. Vyras aiškino, kad ilgą laiką gyvena mūsų šalyje, jokių socialinių ryšių, darbinių santykių ar ekonominės naudos tiesiogiai negauna, soc. garantijų neturi, gyvena sodo namelyje, rašo fantastines knygas.

Vairuotojui visgi teko kartu su kelių policijos pareigūnais nuvažiuoti į namus ir pateikti jiems prašomus dokumentus. Nustatyta, kad jam išduotos vizos buvimo Lietuvoje laikas baigėsi prieš kelerius metus – 2020 m. birželio 26-ąją ir Lietuvoje jis neteisėtai prabuvo 1372 dienas. 46-erių metų amžiaus vyras aiškino, kad neskubėjo susitvarkyti reikiamų dokumentų, nes nebuvo poreikio, vis atidėliojo šios problemos sprendimą arba išvykimą iš Lietuvos ir pripažino jau turėjęs problemų dėl gyvenimo Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Dėl migracijos ir teisės būti mūsų šalies teritorijoje užsienietis sulaikytas ir pristatytas į Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA