REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Gegužės 23 d. 16:22

Neteisėta kelionė į Vokietiją nutrūko Lenkijos pasienyje

Kalvarija

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.


268062

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė tadžiką, į Vakarų Europą automobiliu neteisėtai gabenusį savo tautietę. Paaiškėjo, kad pastaroji Latvijoje buvo pasiprašiusi prieglobsčio, tačiau, kaip dažnu atveju, neteisėtai išvyko nesulaukusi sprendimo.

Pirmadienio vakarą VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai ties Salaperaugio kaimu (Kalvarijos sav.), kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai patikrinti sustabdė į Lenkiją važiuojantį automobilį „Toyota Prius“. Lietuvoje registruotą transporto priemonę vairavo 28-erių Tadžikijos pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje. Kartu vyko du vairuotojo tautiečiai – 27-erių moteris ir 34-erių vyras, turintis leidimą gyventi Vokietijoje.

Kontrolės metu pasieniečiai atkreipė dėmesį į tadžikės dokumentus. Kartu su savo šalies asmens tapatybės kortele moteris VSAT pareigūnams pateikė ir Latvijos Užsieniečių registracijos centro išduotą kortelę.

Netrukus paaiškėjo, kad tadžikė Latvijoje prašėsi prieglobsčio, dėl to, kol prašymas neišnagrinėtas, išvykti iš minėtos valstybės neturėjo teisės. Įtariama, kad nelaukdama sprendimo dėl prieglobsčio, ji planavo per Lenkiją pasiekti kurią nors Vakarų Europos valstybę. Tai įprasta schema, kai iš Baltarusijos į Europos Sąjungą besibraunantys migrantai prašo prieglobsčio pirmoje bendrijos valstybėje, o pradėjus tokias procedūras, ieško progų sprukti į Vakarų Europą. Lietuva ar Latvija jų planuose tėra tranzitinės valstybės.

Vėliau VSAT pareigūnams vairuotojas prisipažino, kad su keleive susipažino internetu. Ji paprašiusi iš Rygos nuvežti į Lenkiją, už tai žadėdama atsilyginti už kurą.

Kalvarijos užkardos pasieniečiai vairuotojui ir keleivei kelionės tęsti neleido. Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šią nusikalstamą veiką įstatyme numatytas laisvės atėmimas iki 8 metų.

Įtariamasis sulaikytas, vėliau bus sprendžiama, kokią kardomąją priemonę jam skirti. Po apklausos tadžikė laikinai apgyvendinta Kapčiamiesčio pasienio užkardoje, artimiausiu metu ji bus perduota Latvijos pasieniečiams.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyrius prokuroras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA