REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Rugsėjo 19 d. 11:30

Nesurinkus kvorumo Žmogaus teisių komiteto posėdis neįvyko

Vilnius

Karolio Kavolėlio nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


52869

Trims opozicijai priklausantiems Seimo nariams atsisakius dirbti Žmogaus teisių komitete kartu su Seimo nariu Petru Gražuliu, trečiadienį planuotas Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdis neįvyko.

„Kvorumo nėra, vadinasi, darbo nėra. Manau, kad pirmiausia Seimo vadovybė turi priimti sprendimus, nes komitetas racionaliai, tvarkingai dirbo. Iškeliant Seimo narę Oną Valiukevičiūtę į kitą komitetą reikėjo pasitarti su mumis, manyčiau, kad komitetas būtų išsakęs savo poziciją. Niekas mūsų neklausė, o dabar turime situaciją tokią, kokią turime. Vadovybė turi priimti sprendimus, vienus ar kitus, ar P. Gražulis dirbs su pirmininku ir dar su vienu kolega, kuris buvo posėdyje“,- neįvykusį posėdį komentavo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulikas.

Trečiadienį Žmogaus teisių komiteto posėdyje dalyvavo V. Simulikas, P. Gražulis ir parlamentaras Justas Džiugelis.

Į posėdį trumpam užsukęs konservatorius Sergejus Jovaiša Eltai sakė, kad jis ir dar du opozicijos nariai, priklausantys Seimo Žmogaus teisių komitetui - Andrius Navickas ir Viktorija Čmilytė-Nielsen - į komiteto posėdį sugrįžti neketina, kol jame bus P. Gražulis.

Į Žmogaus teisių komitetą trečiadienį buvo atvykę Užsienio reikalų, Vidaus reikalų ministerijų ir kitų institucijų atstovai, tačiau nesant kvorumo netrukus išėjo.

Pats P. Gražulis dėl žlugusio posėdžio nesijaučia kaltas. Eltai jis sakė, kad Seimo nariai privalo lankyti komitetų posėdžius ir tie, kurie nedalyvavo „tegul prisiima atsakomybę“.

„Liberalai ir konservatoriai visada destrukciją įnešinėja“,- sakė jis.

P. Gražulis pakartojo, kad tikrai nesutiks būti perkeltas į kitą komitetą, tačiau spręs Seimas.

„Greičiausiai rytoj bus pateiktas nutarimo projektas dėl mano darbo komitete. Aš tikrai nesutiksiu, kad būčiau perkeltas į kitą komitetą, bet Seimas balsavimu priims sprendimą“,- sakė P. Gražulis.

Kaip ELTA jau skelbė, parlamentaras Andrius Navickas kreipėsi į Seimo Kultūros komiteto pirmininką Ramūną Karbauskį, ragindamas jį nedelsiant spręsti P. Gražulio darbo Seimo Žmogaus teisių komitete problemą.

Parlamentaras ragina R. Karbauskį prisiimti politinę atsakomybę už tai, kad šiandien dar labiau menkinamas Seimo autoritetas, diskredituojama žmogaus teisių apsauga.

Trys opozicijos nariai, priklausantys Seimo Žmogaus teisių komitetui, A. Navickas, Sergejus Jovaiša ir Viktorija Čmilytė-Nielsen, kreipėsi į Seimo valdybą, reikalaudami perkelti iš komiteto P. Gražulį ir teigdami, kad, priešingu atveju, nemato galimybės dirbti šiame komitete.

Žmogaus teisių gynėjai per labai trumpą laiką surinko keliolikos tūkstančių piliečių, protestuojančių prieš P. Gražulio darbą ŽTK, parašus.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA