REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 17 d. 15:27

Neringoje – „Stintapūkio“ šventė: įvažiavimas visą parą nemokamas

Neringa

Etaplius.ltŠaltinis: Neringos savivaldybės inf.


259469

Neringoje prasideda „Stintapūkio“ šventė, tad kurorto svečiams visą parą bus taikoma įvažiavimo lengvata.

Nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą atleidžiami asmenys, į Neringą vykstantys lengvaisiais automobiliais nuo šiandien, vasario 17 d., 12 valandos iki vasario 18 d., šeštadienio, 12 valandos.

„Stintapūkio“ šventė į Neringą grįžta po dviejų metų pertraukos. Kaip žada jos organizatoriai, šiemet šventėje netrūks ne tik šviežios stintos ir kitų žuvies patiekalų, bet ir tradicinį pamario amatą pristatančių edukacinių veiklų, žygių gamtoje, koncertų.

Šiemet „Stintapūkio“ šventėje greta bumbinimo bus pristatomas ir dar vienas autentiškas žvejybos būdas – poledinė stintelių žvejyba sukant „bobas“. Šį Lūšių ežere praktikuojamą žvejybos būdą pristatys Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ folkloro ansamblis „Giedružė“ (vad. Audronė Buržinskienė) ir Ignalinos folkloro ansamblis „Čiulbutė“ (vad. Sigutė Mudinienė).

Net tris dienas, vasario 17–19 d., šventės rengėjai kviečia pakeliauti „Stintapūkio keliu“: Neringos kavinės ir restoranai jau ruošia ypatingus žuvies patiekalus (gastronomis žemėlapis ir meniu skelbiami svetainėje www.kulturossala.lt).

Dauguma „Stintapūkio“ renginių vyks šeštadienį – vasario 18 d. Be daugybės kitų veiklų šventės metu vyks ir mėgėjiškos stintų gaudymo varžybos „Nidos blizgė 2023“ (daugiau informacijos: www.stintapukis.lt).

Šeštadienį ir sekmadienį Naglių gatvėje Nidoje nusidrieks „Stintapūkio gardumynų alėja“: šventinėje mugėje bus galima rasti ne tik žuvies, bet ir kitų kulinarinio paveldo gaminių, tautodailės dirbinių, skanėstų. Čia bus ir tradicinių ukrainietiškos virtuvės žuvies patiekalų, kuriuos ruoš Nidos meno kolonija drauge su ukrainiečiais, gyvenančiais Neringoje.

Mėgstančius sveikatinimosi procedūras, užsukti kvies „Stintapūkio pirtis“, įrengta ant molo Nidoje ties UNESCO paminklu. Neringos sveikatos klubas „Esuva“ šventės lankytojams papasakos, kaip anuomet žvejai padėdavo patys sau, kaip gydydavosi peršalimo ligas, gerklės skausmą ar reumatą. Čia pat bus galima išmėginti ir karštų jūros akmenų naudą. Sveikatinimosi patarimais šventėje taip pat dalinsis „Pamario žolynai“ ir „Žolinčių akademija“.

Šeštadienio popietę Nidoje mažų ir didelių lauks įvairios edukacinės veiklos: laimę nešančių žuvų dirbtuvės, susitikimai su žvejais. Nors ledu padengtų marių ši žiema taip ir nepadovanojo, tradicinė bumbinamoji stintų žvejyba bus demonstruojama ant Nidos molo.

Lietuvos jūrų muziejus „Stintapūkio“ šventei žada iššūkių: Neringos svečius ragins surišti jūrinius mazgus, iššifruoti užkoduotas žinutes, išspręsti eko testą, sukurti savo laivelį, vėtrungę ar švyturį bei laimėti prizus. Kuršių nerijos nacionalinis parkas kvies leistis į žaidimą-ekskursiją „Atrask Kuršių neriją“. O Nidos žvejo sodyboje vyks edukacija „Žvejybinių tinklų mezgimas“.

Šventėje bus organizuojamos ir kitos aktyvaus laisvalaikio veiklos. Dar daugiau ritmo į „Stintapūkio“ šventę įlies Donato Bielkausko-Donio sukurta garso instaliacija „Tabalai“. Šeštadienio vakarą vaikinuos atlikėjų „Baltos Varnos“ koncertas, vyksiantis Nidos bendruomenės namuose (pradžia 19 val.).

Šiųmetę „Stintapūkio“ šventę sekmadienį užbaigs teatralizuotas koncertas vaikams ir visai šeimai „Lietaus nykštukai“ (muzikos autoriai ir atlikėjai – Evelina Šimelionė ir Gytis Šimelionis).

Visi šventės renginiai nemokami. Daugiau informacijos ir renginių programa: www.kulturossala.ltREDAKCIJA REKOMENDUOJA