REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Sausio 13 d. 13:13

Nepriklausomybės aikštėje pakelta Valstybės vėliava

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


67713

Lietuvai minint Laisvės gynėjų dieną prie Seimo esančioje Nepriklausomybės aikštėje iškilmingai pakelta Valstybės vėliava.


Foto galerija:

nuotrauka-1.jpg
nuotrauka-2.jpg
nuotrauka-3.jpg
nuotrauka-4.jpg
nuotrauka-5.jpg

Šventinėje ceremonijoje dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, premjeras Saulius Skvernelis, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, Seimo ir Vyriausybės nariai, signatarai, vilniečiai.

Iškilmingoje ceremonijoje kalbėjęs Seimo pirmininkas V. Pranckietis priminė, kad šioje aikštėje kaitra kilo ne tik iš degančių laužų, šildančių čia budėjusius žmones, bet ir „iš žmonių širdžių, nes jie žinojo, kad laisvės aušra išaušta ir dovanoja gilų ir gaivų atokvėpį“. Tokie laužai degė visoje Lietuvoje.

„Šiandien, kaip ir prieš 28-erius metus, Neris tekėjo ramiai. Tik po kelių dienų, išlydint gyvybes paaukojusius didvyrius, Lietuvą apgulė šaltis, kartu sustingdydamas ašaras ir širdis. O į klausimus „kodėl?“, „už ką?“ atsakymas buvo mintys - „už Laisvę“. Už laisvę būsime dėkingi, džiaugsimės laisvės dovana ir kursime laisvą ir klestinčią Lietuvą tokią, kokią norėjo matyti gynėjai“, - sakė V. Pranckietis.

Po šios ceremonijos bus aukojamos Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA