REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2024 m. Vasario 25 d. 12:34

Nepaprastas Adriano Čelentano gyvenimas

Šiauliai

Or­ga­ni­za­to­rių nuo­tr.

Pranešimas spaudaiŠaltinis: Etaplius.LT


292722

Adrianas Čelentanas – tai ištisas kino ir muzikos istorijos laikotarpis. Jo dainų klauso visame pasaulyje, žodžius atkartoja pilni stadionai, o milijonai žiūrovių žavisi jo vaidmenimis kine. Šiemet A. Čelentanui sukako 85 metai ir jis baigė aktyvią koncertinę veiklą. Tačiau jo kūrybos gerbėjai gali pasimėgauti oficialiu Adriano antrininku – Adolfu Sebastianiu.

Laikrodininko padėjėjo vaikystė – skurdi

A. Čelentaną drąsiai galime pavadinti vienu iš šiuolaikinės Italijos ženklų. 2023 metų sausio 6 dieną jam sukako 85 metai. Ir nors paskutinis filmas, kuriame jis vaidino, dienos šviesą pasiekė 1992 metais, pasaulinė Adriano šlovė negęsta.

Adrianas mylimas ir žinomas visame pasaulyje: vienų už iki ašarų verčiančias kvatotis komedijas, kitų – už prašmatnų balsą, trečių – už nepakartojamą humoro jausmą.

Adrianas gimė Milane Befanos dieną, kurios metu vaikai iš ant šluotos skraidančios gerosios raganos Befanos gauna daug dovanų ir Italijoje tai – juoko, džiaugsmo ir pokštų diena. Keturis brolius ir seserį turintis Adrianas – jauniausias savo šeimoje, kuri gyveno itin skurdžiai.

Tad būsimasis aktorius, sulaukęs 12 metų, metė mokyklą ir įsidarbino laikrodininko padėjėju. Nuo pat vaikystės Adrianas išsiskyrė aktoriaus talentu. Pavyzdžiui, jis dažnai mėgdžiodavo garsų amerikiečių komiką Jerry’į Lewis’ą, todėl vieną dieną Adriano sesuo brolio nuotrauką išsiuntė į antrininkų konkursą. Adrianas laimėjo šį konkursą ir gavo 100 000 lirų premiją.

Daugiau nei 600 dainų

A. Čelentanas nusifilmavo daugiau nei 40 filmų. Ir per aktoriaus karjerą prieš žiūrovus jis pasirodė įvairiuose vaidmenyse. Viena iš labiausiai netikėtų užduočių – atlikti žmogaus-beždžionės vaidmenį filme „Bingo-Bongo“, nes aktoriui beveik nereikėjo mokytis žodžių: veikėjas skleidė tik neartikuliuotus garsus.

Tiesa, pats Adrianas save labiau vadina dainininku nei aktoriumi. Ir muzikinėje scenoje jis pasiekė įspūdingų aukštumų.

A. Čelentanas tapo vienu pirmųjų rokenrolo ir repo atlikėjų, kuris dainuoja itališkai. Dar 1970-ųjų metų pradžioje jis įrašė išgalvotų ir bereikšmių žodžių kompoziciją „Prisencolinensinainciusol“, tuo norėdamas parodyti žmonių susiskaldymą. Muzikinis deklamavimas tapo vienu pirmųjų Adriano repo eksperimentų. Beje, „Prisencolinensinainciusol“ ilgai laikėsi Europos hitų paradų viršūnėse ir net pateko į populiariausių JAV dainų sąrašą. Ir kai kuriose kitose dainose Čelentanas naudojo jo paties išgalvotą anglų ir italų kalbų mišinį – „čelentanesko“.

Per savo kūrybinį laikotarpį Adrianas įrašė daugiau nei 600 ir 30 albumų. Visą pasaulį „užkariavo“ Čelentano hitai – „Susanna“, „Amore No“, „Il Tempo Se Ne Va“, „Soli“, „Azzurro“, „Una Festa Sui Prati“, „Ciao Ragazzi“ ir daugelis kitų.

Žmona, motina, įkvėpėja, direktorė

Su savo žmona, aktore Claudia Mori jis susipažino „Kažkoks keistas tipas“ filmavimo aikštelėse. Tuomet ji dar neturėjo 20 metų – Claudia už Adrianą jaunesnė 6 metais. Jis iškart merginai pradėjo rodyti dėmesį, pakvietė į pasimatymą, tačiau Claudią ilgai atstūmė Čelentanui užklijuota lovelaso ir chuligano reputacija. Tačiau dabar sutuoktiniai kartu gyvena jau 56 metus. Per tą laiką Claudia tapo ne tik žmona ir mama, bet ir patarėja bei auklėtoja. Ji kūrė jo įvaizdį, buvo vadybininke, reklamuotoja, įkvėpėja. Taip pat Claudia jų šeimos garso studijos „Clan Celentano“ direktorė.

Claudia ir Adrianas turi tris vaikus: dukras Rositą, Rosalindą ir sūnų Giacomo’ą. Visi trys seka tėvų pėdomis. Rosita fimavosi kine, dabar tapo radijo laidų vedėja, Giacomo’as – aktorius ir dainininkas, o Rosalinda – aktorė ir dailininkė.

Panaši išvaizda, ūgis, kūno sudėjimas, svoris ir balsas

Adrianas vis dar užsiima muzika: 2019 metais jis išleido muzikinį albumą „Adrian“, kuriame jo naujo „kūdikio“ – kiberpank stiliumi nupiešto animacinio serialo „Adrian“ garso takelis. A. Čelentanas – šio projekto režisierius, organizatorius ir scenaristas.

Tačiau scenos legenda pristabdė aktyvią koncertinę veiklą, ypač už Italijos erdvės. Mat Adrianas išgyvena aerofobiją – baimę skristi lėktuvu.

2002 metais buvo paskelbta apie kontrakto pasirašymą su oficialiu A. Čelentano antrininku – Adolfu Sebastianiu. Būtent jis turėjo atlikti kai kurias Adriano pareigas ir atlaisvinti garsenybę nuo kai kurių „einamųjų“ reikalų.

Sebastianis – Adriano kopija. Itin panaši ne tik jų išvaizda, ūgis, kūno sudėjimas, svoris, bet ir balsas. Dėl savo muzikinių bei aktoriaus talentų Adolfas sukūrė didelio populiarumo sulaukusią grupę „Adriano Celentano Tribute“.

Gyvas garsas, ryškūs koncertiniai numeriai, puikus šou-baletas ir svarbiausia – nuostabios A. Čelentano dainos – tai milžiniškas grupės „Adriano Celentano Tribute“ privalumas.

Neįtikėtinas ne tik Adriano ir Adolfo išvaizdos ir balso panašumas. Savo tėvynėje už judėjimą, elgseną scenoje A. Čelentanas gavo pravardę Molleggiato – tai galima išversti kaip „ant spyruoklių“. Adolfas visiškai perėmė ir išskirtinę Adriano elgseną. Jo koncertuose aurą sukuria ir nuoširdus Sebastianio bendravimas su žiūrovais bei fotosesijos A. Čelentano įvaizdyje.

„Adriano Celentano Tribute“ ir Adolfo Sebastianio koncertai balandį vyks Lietuvos miestuose.REDAKCIJA REKOMENDUOJA