Aktualijos | 4 MIN.

Nepaisant „Brexit“, Didžiosios Britanijos turtuoliai dar praturtėjo – sąrašas

Budintis Budėtojas
2017 m. gegužės 8 d. 14:13
6848823919-724f516a05-b.jpg

Nepaisant visuotinio nerimo dėl „Brexit“, turtingiausi Didžiosios Britanijos gyventojai „neprarado savitvardos ir toliau uždirbo milijardus“, parodė savaitraščio „The Sunday Times“ sudarytas 2017 metų turtuolių sąrašas, iš kurio matyti, kad šalyje dabar yra daugiau milijardierių negu kada anksčiau.

Per paskutinius 12 mėnesių bendro turtingiausių 1 tūkst. Didžiosios Britanijos asmenų ir šeimų turto vertė padidėjo 14 proc. iki 658 mlrd. svarų (777 mlrd. eurų).

Pasak savaitraščio, Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra 134 milijardieriai – daugiau negu kada anksčiau.

Sąrašo viršūnėje yra broliai pramonininkai Šri ir Gopi Hindujos (Šri ir Gopis Hindudžos), kurių bendro turto vertė sudaro 16,2 mlrd. svarų ir yra 3,2 mlrd. svarų didesnė negu metais anksčiau.

„Nors daugelis iš mūsų nerimavo dėl ES referendumo rezultato, daugelis turtingiausių Didžiosios Britanijos gyventojų tiesiog neprarado savitvardos ir toliau uždirbo milijardus“, – pareiškė sąrašo sudarytojas Robertas Wattsas (Robertas Votsas).

2016 metų birželį įvykusiame referendume Didžioji Britanija nusprendė pasitraukti iš ES, į kurią įstojo prieš daugiau kaip keturis dešimtmečius. Šis sprendimas sukėlė šoką visoje Europoje.

Nors prieš referendumą buvo skelbta daug niūrių prognozių, Didžiosios Britanijos ekonomika 2016 metų antrąjį pusmetį įrodė esanti atspari, nes nusilpęs svaras ir rekordiškai mažos palūkanų normos paskatino eksporto ir investuotojų pasitikėjimo augimą.

„Kai akcijų rinka kyla, į sąrašą patekusių turtuolių turto vertė paprastai didėja, o nuo praėjusio birželio akcijų kursai smarkiai pakilo“, – paaiškino R. Wattsas.

Daugiausiai milijardierių yra Londone – 86, devyniais daugiau negu metais anksčiau.

Į turtuolių sąrašą pateko Adelė

Savo turtą 1 mlrd. svarų arba daugiau per metus padidino iš viso 19 žmonių.

Viešumo vengiantys broliai Davidas ir Simonas Reubenai (Deividas ir Saimonas Rubenai), pernai buvę sąrašo viršūnėje, šių metų reitinge smuko 2 pozicijomis, nors jų 14 mlrd. svarų vertės turtas padidėjo 900 mln. svarų.

Į šių metų sąrašą pateko 58 „naujokai“, tarp jų yra ir žinomų asmenų, įskaitant populiarią atlikėją Adelę. Jos turto vertė šiuo metu siekia 125 mln. svarų ir turtingiausių asmenų iki 30 metų amžiaus sąraše ji užima šeštą vietą.

Į reitingą pirmą kartą taip pat pateko futbolininkas Zlatanas Ibrahimovičius ir romano „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ autorė E. L. James (E. L. Džeims).

Sąraše taip pat yra ir kitų žinomų asmenų, pavyzdžiui, Paulas McCartney (Polas Makartis), kurio turto vertė siekia 780 mln. svarų, Eltonas Johnas (Eltonas Džonas) su 290 mln. svarų, Lewisas Hamiltonas (Ljuisas Hamiltonas) su 131 mln. svarų, taip pat Davidas ir Victoria Beckhamai (Deividas ir Viktorija Bekhemai), kurių bendro turto vertė siekia 300 mln. svarų.

Hario Poterio sagos kūrėja J. K. Rowling (Dž. K. Rouling) ir toliau darė stebuklus – jos turto vertė padidėjo dar 50 mln. svarų iki 650 mln. svarų.

O Karalienė Elžbieta II, kuriai balandį sukako 91 metai, smuko 10 pozicijų ir savo karalystės turtuolių sąraše užėmė 329 vietą. Jos turto vertė siekia 360 mln. svarų. Tačiau į šią sumą neįskaičiuotos Karūnos žemę ir nuosavybę valdančios įmonės „Crown Estate“ pajamos ir turtas – o vien šios įmonės nekilnojamojo turto portfelio vertė šiuo metu siekia 12 mlrd. svarų.

Į šių metų turtuolių sąrašą buvo įtraukti visi asmenys, kurių turto vertė sudaro bent 110 mln. svarų. Beje, 1997 metais ši riba sudarė tik 15 mln. svarų.

BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.


Pakruojis
Artėjančių švenčių proga Pakruojyje pasveikinti vaikų dienos centrų lankytojai
Jau ketvirtus metus iš eilės puoselėjama tradicija drauge pasveikinti centrų lankytojus ir jų darbuotojus tęsiama toliau! Trečiadienio popietę, Pakruojo rajono vaikų dienos centrų lankytojai, auklėtojai, socialiniai darbuotojai rinkosi Pakruojo kultūros centre. Čia susirinkusieji pakviesti į filmo „Meškio Tedžio Kalėdos“ kino seansą.
Aktualijos | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pacientų kelias į gydymo įstaigas Lietuvoje dažnai priklauso nuo to, kokios sveikatos priežiūros paslaugos yra pasiekiamos jų regione, atskleidė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas tyrimas. Nors dauguma gyventojų naudojasi valstybinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis, vis didesnė dalis pacientų derina ir privačias konsultacijas. 45 proc. šalies gyventojų nurodo bent kartą patyrę sveikatos būklės pablogėjimą, nes patekimas pas gydytoją buvo per ilgas.
Lietuva | 4 MIN.
0
Gruodžio 13-oji – Šviesos diena, šv. Liucija.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Radviliškis
JAV prezidento Donaldo Trumpo specialusis pasiuntinys šį savaitgalį Berlyne susitiks su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais Europos lyderiais, pranešė Baltieji rūmai, Vašingtonui primygtinai siekiant susitarti dėl plano, kaip užbaigti pražūtingą Rusijos karą su Kijevu.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Gruodžio 10-osios vakarą Radviliškio miesto kultūros centras tapo tikra šventine televizijos studija, kurioje virė kūryba, skambėjo vaikų balsai ir tvyrojo Kalėdų laukimo stebuklas. Kalėdinis koncertas sukvietė pilną salę žiūrovų – tėvelių, mokytojų, senelių ir visų, kurie šventes labiausiai jaučia per vaikų dainas.
Kultūra | 4 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Šešios Lietuvos meno kūrėjų asociacijos (LMKA) narės piktinasi asociacijos vadovo bei Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos nario Jono Staselio kreipimusi į visuomeninio transliuotojo generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, prašant pasiaiškinti dėl vykdytos protesto akcijos „Šalin rankas“. Trys iš jų J. Staselį ragina atsistatydinti iš LMKA prezidento pareigų.
Lietuva | 5 MIN.
2
Kalėdos – tai metas, kai net skeptiškiausi Zodiako ženklai prisimena, kad stebuklai visgi egzistuoja. Vieni iš jų – tai šventas ramybės vakaras, kiti – papildoma porcija kūčiukų ar giminaitis, kuris pirmą kartą per 10 metų neprašo padėti sutaisyti telefono.
Lietuva | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0
Radviliškio rajono savivaldybės taryba praėjusiame posėdyje vienbalsiai pritarė taikos sutarties pasirašymui tarp Savivaldybės ir Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo parapijos. Šis sprendimas padėjo tašką daugiau nei penkiolika metų besitęsiančioje istorijoje dėl Socialinių paslaugų centro pastato nuosavybės ir naudojimo.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Šiaurės Korėja šių metų pradžioje siuntė karius vykdyti išminavimo darbus Rusijos Kursko regione, šeštadienį cituodama Kim Jong Uno kalbą pranešė valstybinė žiniasklaida – tai retas atvejis, kai Pchenjanas pripažįsta, kad jo kariams ten pavesta vykdyti mirtinai pavojingas užduotis.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Europos Sąjungos (ES) šalys didele balsų dauguma susitarė neribotam laikui bloke įšaldyti Rusijos valstybės turtą, taip įveikdamos pirmąją kliūtį siekiant užtikrinti, kad šie pinigai būtų skirti Ukrainai reparacijų paskolos forma, penktadienį paskelbė ES pirmininkaujanti Danija.
Pasaulis | 2 MIN.
2


Šiauliai
Radviliškis
Dar vos prieš dešimtmetį frazė „globali karjera“ Lietuvos kontekste buvo beveik išskirtinai siejama su vienu miestu – Vilniumi. Norint dirbti su tarptautiniais klientais, gauti vakarietišką atlyginimą ir kopti karjeros laiptais, persikėlimas į sostinę buvo neišvengiamas. Tačiau šiandien situacija – kitokia. Skaitmeninė transformacija, pandemijos įtvirtintas nuotolinis darbas ir naujas įmonių požiūris į talentų paiešką leidžia Alytui, Šiauliams ar Panevėžiui tapti ne tik patogaus gyvenimo, bet ir pasaulinio lygio karjeros centrais.
Verslas | 5 MIN.
0
Gruodžio 5 dieną Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis kartu su Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėju Gintautu Viču lankėsi prie Šeduvos baigiamoje statyti UAB „JPackaging“ gamykloje. Vizito metu su įmonės vadovais aptarta statybų eiga, darbų sparta ir iššūkiai, kurie dar lieka iki starto.
Verslas | 3 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Apgaulingai tvarkęs finansinę apskaitą Ž. Ū. ir neteisėtai versliškai bei stambiu mastu vykdęs ūkinę, komercinę veiklą jo brolis A. Ū. išgirdo teismo nuosprendį baudžiamojoje byloje, kuri su Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės surašytu kaltinamuoju aktu buvo perduota teismui.
Kriminalai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienį gausios ugniagesių pajėgos reagavo į gaisro pavojų Kuršėnuose (Šiaulių rajonas), gamybinės paskirties pastate.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių rajone ketvirtadienio vakarą įvyko eismo įvykis, kurio metu, pirminiais duomenimis, vienas automobilis trenkėsi į kito galą. Vieno iš vairavusių asmenų sveikatos būklę medikai vertino ligoninėje.
Gatvė | 2 MIN.
0
Trumpėjant dienoms Lietuvoje prasideda metas, kai daugelis vairuotojų į darbą išvažiuoja dar sutemus, o namo grįžta jau vėl įsivyravus tamsai. Tamsiu paros metu didžiausia rizika kyla labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams, tai būtent pėstiesiems ir dviratininkams.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kaunas
Lietuva
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kasdien pravažiuojame dešimtis ar net šimtus kilometrų ir dažnas įsitikinęs – vairuoju atsargiai, man nieko nenutiks. Tačiau statistika kalba kitaip: kelių eismo įvykiai įvyksta per sekundę, o jų pasekmės gali būti gerokai skaudesnės, nei tikėtasi. Ne vienas vairuotojas pripažįsta, kad tik po pirmo rimtesnio incidento suprato, jog automobilio draudimas nėra formalumas, o reali finansinė pagalba, galinti apsaugoti nuo tūkstantinių nuostolių. Tokiais atvejais ypač vertinama, kai sprendimus galima priimti greitai – čia į pagalbą ateina ir Perlo draudimas, leidžiantis apsidrausti per kelias minutes.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
„Šiaulių bėgimas“ tapo 2025 metų Lietuvos sporto iniciatyva. Į šį renginį įsitraukė visos Šiaulių miesto švietimo ir sporto įstaigos: vieni stojo prie starto linijos, kiti kūrė trasas, rūpinosi saugumu, logistika ir šventine atmosfera.
Sportas | 2 MIN.
0
Praėjusį penktadienį, gruodžio 5 dieną, nuaidėjo džiaugsmo, energijos ir tikrų futbolo emocijų kupinos akimirkos – trečius metus iš eilės įvyko tęstinio socialinio projekto „Galime daugiau“ renginys. Iniciatyvą kartu įgyvendina Šiaulių „Gintros“ futbolo klubas ir projekto mecenatas „Gubernija“, o šių metų formatas tapo dar dinamiškesnis ir labiau įtraukiantis.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
2025 m. gruodžio 10 d. Šiaulių kultūros centro galerijoje „Laiptai“ duris atvėrė Mindaugo Juodžio tapybos paroda „Atspindžiai“. Dailininko kūriniai – tarsi sapniški vaizdiniai, kuriuose susilieja fikcija ir realybė, praeitis ir dabartis. Abstrakcijos ir formos čia virsta subtiliomis spalvų kompozicijomis, skirtomis pažadinti jausmą, priversti sustoti, įsižiūrėti ir patirti.
Kultūra | 4 MIN.
0
Skėmių seniūnijoje jau tapo tradicija baigiantis kalendoriniams metams mažus ir didelius pradžiuginti sušvitusiomis eglutėmis bei padėkoti žmonėms už gerus darbus.
Kultūra | 4 MIN.
0
Joniškis
Radviliškis
Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ pirmasis etapas.
Kultūra | 2 MIN.
0
Gruodžio 10-osios vakarą Radviliškio miesto kultūros centras tapo tikra šventine televizijos studija, kurioje virė kūryba, skambėjo vaikų balsai ir tvyrojo Kalėdų laukimo stebuklas. Kalėdinis koncertas sukvietė pilną salę žiūrovų – tėvelių, mokytojų, senelių ir visų, kurie šventes labiausiai jaučia per vaikų dainas.
Kultūra | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Tauragė
Lietuva
Lietuvos ryto TV laida „Geriausias“ ir toliau kviečia žiūrovus leistis į pažintines keliones po geriausias, išskirtiniausias ir kartais dar ne visiems atrastas Lietuvos vietas. Šįkart laidos vedėjas Egidijus Vaškelevičius į kelionę po Tauragės apskritį pakvietė žinomą turinio kūrėją Edviną Malakauską.
Veidai | 3 MIN.
0
Laidoje „Nuogas pokalbis su Danieliumi Bunkumi“ viešėsianti verslininkė, atlikėja Oksana Pikul mielai leisis į kalbas apie praeitį. Prisiminusi „Olialia pupyčių“ laikus, ji patikins, kad su dabartine branda nerdama į tokią veiklą būtų verslesnė.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 13-oji – Šviesos diena, šv. Liucija.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kalėdos – tai metas, kai net skeptiškiausi Zodiako ženklai prisimena, kad stebuklai visgi egzistuoja. Vieni iš jų – tai šventas ramybės vakaras, kiti – papildoma porcija kūčiukų ar giminaitis, kuris pirmą kartą per 10 metų neprašo padėti sutaisyti telefono.
Horoskopai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 13-oji – Šviesos diena, šv. Liucija.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kalėdos – tai metas, kai net skeptiškiausi Zodiako ženklai prisimena, kad stebuklai visgi egzistuoja. Vieni iš jų – tai šventas ramybės vakaras, kiti – papildoma porcija kūčiukų ar giminaitis, kuris pirmą kartą per 10 metų neprašo padėti sutaisyti telefono.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Lietuva
Gruodžio 12-osios horoskopas: ramybės žvilgsnis į detales
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Liūto horoskopas 2026-iesiems
Horoskopai | 5 MIN.
0
Lietuva
Svajonių darbas kiekvienam Zodiako ženklui
Horoskopai | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Vėlyvą rudenį ir žiemą Lietuvoje prasideda citrusinių vaisių metas – prekybos vietose pakvimpa apelsinais, greipfrutais, saldžiais mandarinais bei prinokusiomis citrinomis. Tai laikotarpis, kai ypač verta išbandyti šių vaisių skonių įmantrybes virtuvėje, todėl „Rimi“ dalijasi keliais įkvepiančiais receptais – vienas jų tiks pasitinkant Kūčias, kitas – gali virsti saldžia Kalėdų dovana.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Artėjant didžiosioms metų šventėms visiems gerai pažįstama atlikėja, verslininkė bei „Lidl“ ambasadorė Natalija Bunkė atveria duris į savo šventinio pasiruošimo užkulisius – nuo įspūdingų dekoracijų, jaukių vakarų su artimaisiais iki akimirkų virtuvėje. Šiemet žinoma moteris ne tik kviečia pažvelgti į jos šeimos Kalėdų tradicijas iš arčiau, bet ir dalijasi ypatingu, bet nebrangiu kepenėlių pašteto receptu, kuris nustebins net ir pačius išrankiausius šventinės vakarienės svečius.
Virtuvė | 5 MIN.
0