REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gruodžio 1 d. 08:16

Nemokantiems baudų už eismo pažeidimus VRM siūlo riboti nebūtinąsias paslaugas

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


285098

Baudų surinkimui už padarytus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus Lietuvoje mažėjant, Vidaus reikalų ministerija (VRM) svarsto asmenims, nemokantiems baudų, riboti tam tikras nebūtinąsias paslaugas, skelbia portalas LRT.

Kaip skelbiama, tarp numatomų siūlymų – ribojimas gauti / pasikeisti vairuotojo pažymėjimą ar pasą, panaikinta automobilio techninė apžiūra ir pan.

VRM pateiktais duomenimis, 2021 metais skirta per 1,4 mln. eurų baudų už pavojų eismo saugumui keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, iš jų sumokėta vos beveik 514 tūkst. eurų (36 proc.).

2022 metais skirta 1,7 mln. eurų baudų, iš jų sumokėta beveik 477 tūkst. eurų (28 proc.). Šiemet iki lapkričio 1 dienos buvo skirta apie 2,6 mln. eurų baudų, iš jų sumokėta 409 tūkst. eurų (16 proc.).

Atsižvelgdama į prastėjančią situaciją, VRM siūlo keisti baudų išieškojimo mechanizmą. Už tai būtų atsakinga Finansų ministerija ir Valstybinė mokesčių inspekcija. Kitoms ministerijoms pagal veiklos sritis taip pat siūloma parengti pasiūlymus dėl prieigos prie nebūtinųjų paslaugų ribojimo, jei asmuo nesumokėjo visų paskirtų baudų už administracinius nusižengimus.

VRM nuomone, siekiant pagerinti eismo saugumo situaciją, reikia peržiūrėti ir tam tikrų baudų už KET pažeidimus dydžius, kurie, ministerijos teigimu, nebuvo peržiūrėti nuo 2008-ųjų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA