REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Gegužės 18 d. 13:43

Nematerialiųjų kultūros paveldo vertybių puoselėtojui įteiktas sertifikatas

Šakiai

Šakių rajono savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Šakių rajono savivaldybė


267636

Pirmadienį, gegužės 15 d., iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje pristatytos į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą naujai įrašytos septynios vertybės ir įteikti sertifikatai jų saugotojams.

Viena iš tokių vertybių – tai mūsų rajone, Lekėčiuose, gyvenančio meistro Ginto Čekausko puoselėjama vertybė – Skiedrinės stogdengystės tradicija. Tai jau antroji Šakių krašto vertybė, įrašyta į nematerialiojo kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Iškilmių metu meistras kartus su dukra ir amatą praktikuojančiu Mantu Pažėra trumpai apibūdino šią vertybę, paminėdami, kad skiedriniai stogai yra patvarūs, ilgaamžiai, gyvi, o jų „kalbą“ galima išgirsti vakarais. Namo stogą lietuviai visada siejo su prieglobsčiu, saugumu ir meile, to puoselėtojai linkėjo ir iškilmių svečiams.

Gintui Čekauskui, kaip šios vertybės saugotojui ir puoselėtojui, sertifikatą įteikė Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorė Gita Šapranauskaitė, kuri meistrui palinkėjo gausaus pameistrių būrio, tam, kad ši vertybė būtų išsaugota ateities kartoms.

Kraštietį pagerbti ir pasveikinti atvyko Šakių rajono meras Raimondas Januševičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė, skyriaus vyriausioji specialistė Asta Kėvelaitytė, Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis. Džiugina, kad Šakių rajonas turi tokį žmogų, kaip Gintas Čekauskas, kuris garsina savo kraštą, saugo mūsų tradicijas ir jas puoselėja, nes be žmogaus nebus nei vertybių, nei tradicijų.

Meistrui linkime visokeriopos sėkmės saugant ir puoselėjant Skiedrinės stogdengystės tradiciją. Vertindami atsidavimą, iniciatyvas stengsimės pagal galimybę suteikti reikiamą pagalbą šiai vertybei gyvuoti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA