REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Kovo 5 d. 15:37

Nematerialaus kultūros paveldo sąvade – Lazdijų krašto arimo arkliais tradicija

Lazdijai

Etaplius.ltŠaltinis: Lazdijų rajono savivaldybė


293988

Lazdijų krašte gilias šaknis turinti, unikali arimo arkliais tradicija įtraukti į Nematerialaus kultūros paveldo sąvadą. Kai kuriose šeimose iš kartos į kartą perduodami įgūdžiai, technologija, įnagiai, laikomasi senovinių papročių – pirmoji vaga laukuose ariama po Jurginių atšilus orams ir nugriaudėjus Perkūnui.

Lazdijų krašte puoselėjant šią tradiciją kasmet organizuojama šventė „Pirma vaga“, kuri sukviečia ne tik tradicijų puoselėtojus, bet ir gausų būrį žiūrovų. Daugelyje Lietuvos vietų išnykusi tradicija Lazdijų krašte ypatingai puoselėjama.

Iš kartos į kartą perduodamos tradicijos – ypač vertingų žinių apie krašto kultūrinę įvairovę, žmonių kūrybingumą ir pasaulėvaizdį lobynas. Juo siekiama ne tik užtikrinti daugialypį paveldo išsaugojimą, bet ir skleisti žinią apie Lietuvoje gyvuojančias savitas kultūros tradicijas ir jų išsaugojimo praktikas.

Nematerialųjį kultūros paveldo vertybių sąvadą šį pavasarį papildė vienuolika reiškinių – bendruomenių puoselėjamos tradicijos ir jas išsaugančios veiklos. Sąvade sutilpo tiek visuotinai Lietuvoje, tiek nedidelėse vietos bendruomenėse praktikuojamų tradicinių veiklų.

Naujai nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą papildę reiškiniai bus pristatyti kovo 28 d. šventiniame renginyje Vilniaus rotušėje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA