REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 6 d. 15:00

Neįgaliųjų dienai paminėti – socialinė akcija Plungėje ir išvyka

Telšiai

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


63527

Gruodžio 3-ąją minima Pasaulinė neįgaliųjų diena. Trečius metus iš eilės žmonių su negalia dienos proga Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija su aktyviais visuomenininkais organizuoja socialinę akciją „Aš ir Tu – tai Mes!“. Akcijos globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus.

Plungės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai kvietė plungiškius dalyvauti akcijoje ir susirinkus aikštėje prie Savivaldybės pastato (Vytauto g. 12) kartu sukurti gyvą simbolį „Neįgalusis“.

Žmonių gruodžio 3 dieną, 15 valandą, prie Savivaldybės susirinko tiek, kad gyva grandine buvo galima suformuoti tik pusę simbolio. Savivaldybės administracijos darbuotojai atkartojo vežimėlyje sėdinčio žmogaus atvaizdą, tikėdamiesi, jog kitais metais plungiškių į socialinę akciją susirinks tiek, kad bus galima sukurti visą simbolį „Neįgalusis“.

Kita gera žinia Plungės rajono gyventojus su negalia pasiekė iš sostinės: Neįgaliųjų reikalų departamentas kartu su Lietuvos muzikų rėmimo fondu ir jo įsteigta bendrija „Atgaiva“ pakvietė Plungės atstovus į tradicinę, jau 24-ąją, Tarptautinės neįgaliųjų dienos paminėjimo šventę „Dainuok, širdie, gyvenimą“. Šiemet Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras susirinkusiesiems dovanojo puikią programą – J. Štrauso operetę „Vienos kraujas“. Iš Plungės savivaldybės į operetę buvo pakviesta 12 žmonių grupė (neįgaliųjų ir juos lydinčių asmenų bei Savivaldybės administracijos atstovų), dar vieną kvietimą gavo Stonaičių socialinės globos namų gyventojai.

Gruodžio 4-ąją į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą susirinkusius neįgaliuosius bei juos lydinčius asmenis vaizdo įrašu pasveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sveikinimo žodį tarė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kiti atsakingi asmenys.

Šventės „Dainuok, širdie, gyvenimą“ dalyviai, suvažiavę į sostinę iš visų Lietuvos kampelių, turėjo puikią galimybę ne tik pasidžiaugti nuostabia programa, bet ir pasidžiaugti išpuoštu Vilniumi bei Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, paskanauti šio teatro legendinio karštojo šokolado.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.REDAKCIJA REKOMENDUOJA