REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Sausio 19 d. 10:53

Neblaivus prie vairo sėdęs vyras atsidūrė kaimyno sode

Radviliškis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


256895

Tą patį automobilį paeiliui neblaivūs vairavę tėvas ir jo posūnis į Radviliškio policijos komisariato pareigūnų akiratį pateko, kai vienas jų su VW PASSAT VARIANT atsidūrė kaimyno sode, o kitas, gelbėdamas aplinkoje sunkiai besiorientuojantį pirmąjį, automobilį iš sodo parvairavo į namus.

Sausio 14-osios vakaras Radviliškio r., Skomaičių k., gyvenančiai porai buvo neramus. Apie 20 val. jų ramybę sudrumstė intensyvus automobilio burzgimas sode. Kažkas intensyviai spaudė akceleratoriaus pedalą ir negailestingai „gazavo“, tačiau automobilis iš vietos nejudėjo. Pro langą žvilgtelėjęs 60-metis namo šeimininkas pamatė atbuline eiga į sodą įvažiavusį ir į medinį stulpelį įsirėmusį VW PASSAT automobilį.

Kai šeimininkas su žmona priėjo prie transporto priemonės ir atidarė jos dureles, pamatė pažįstamą 63 metų vyrą, nuo kurio smarkiai tvoskė alkoholiu. Šis prie vairo beveik snaudė ir aplinkoje sunkiai orientavosie, kalbėjo nerišliai. Į klausimą, ką jis čia daro su automobiliu jų sode, vyras tik išlemeno: „ko nori?“

Šeimininkai norėjo tik vieno – kad girti vairuotojai po jo sodą nevažinėtų. Tačiau vairuotojas patraukti automobilio nesugebėjo, nes nerado užvedimo raktelio, nors kelis kartus patikrino savo kišenes. Kai sodo šeimininkai puolė raktelių ieškoti aplink automobilį, tada vairuotojas pagaliau raktelius surado toje pačioje kišenėje, kurią tikrino prieš tai. Raktelį jis padavė prie automobilio atėjusiam 43 metų savo posūniui, kuris problemą išsprendė greit – sėdo į automobilį ir jį parvairavo į savo gyvenamojo namo kiemą. Tačiau tokiu savo elgesiu problemų prisidarė sau, nes, kaip vėliau paaiškėjo, irgi buvo neblaivus. Atvykę policijos pareigūnai jam nustatė 2,50 prom. girtumą. Tačiau tai dar ne viskas.

Vyras vairavo, neturėdamas teisės vairuoti, nes ją prarado, kai prieš pora metų policijos pareigūnų buvo sulaikytas netoli Skomaičių kaimo neblaivus (2,43 prom.) vairuojantis mopedą. Tada vyrui buvo skirta 30 parų arešto, jis prarado mopedą bei teisę vairuoti. Dabar sėsdamas prie transporto priemonės vairo, jis pažeidė Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų paskirtą draudimą dvejus metus vairuoti kelių transporto priemones. Taigi dėl to, kad vairavo būdamas vidutinio girtumo ir neturėdamas tam teisės, kai ji atimta, vyrui buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ikiteisminis tyrimas už vairavimą išgėrus pradėtas ir iš Baisogalos pas jį į svečius atvažiavusiam patėviui, kuriam buvo nustatytas – 2,07 girtumas. Abu pripažino girti sėdę prie automobilio vairo, tik negalėjo paaiškinti – kodėl? Kodėl sau prisidarė tiek problemų, kad dabar teks stoti prieš teismą ir sulaukti jo verdikto – arba baudos, arba arešto arba laisvės atėmimo iki vienerių metų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA