REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Birželio 6 d. 10:55

Nė kojų Latvijoje neapšilę, prieglobsčio prašytojai slapčia bandė sprukti į Vakarų Europą

Kalvarija

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.


269338

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė du Afganistano piliečius, prieš savaitę apgyvendintus Latvijos užsieniečių registracijos centre, bet neteisėtai iš ten pasišalinusius ir bandžiusius maršrutiniu autobusu pasiekti Lenkiją.

Šeštadienio naktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnų ekipažas Salaperaugio kaime (Kalvarijos sav.), kelyje Marijampolė–Suvalkai, pasirinktinai stabdė transporto priemones ir tikrino jomis važiuojančių asmenų dokumentus. Netrukus po vidurnakčio pasieniečiai sustabdė maršrutinį autobusą Ryga–Varšuva. Be kitų keleivių, juo važiavo ir pora neva iš Sakartvelo. Būtent jie ir sukėlė įtarimą VSAT pareigūnams.

Jauni užsieniečiai, moteris ir vyras, pasieniečiams pateikė atitinkamai esą 52 ir 32 metų Sakartvelo piliečių pasus. Šių keleivių išvaizda labai skyrėsi nuo nuotraukų pasuose. Abejonių kilo ir dėl moters amžiaus, nurodyto dokumente, akivaizdaus skirtumo. VSAT pareigūnai šiuos keleivius išlaipino iš autobuso.

Atlikus asmens ir daiktų apžiūrą, rasti Latvijos užsieniečių registracijos pažymėjimai, vos prieš savaitę išduoti prieglobsčio šioje šalyje pasiprašiusiems 19 metų Afganistano pilietei ir jos 33 metų tautiečiui. Jiedu pasieniečiams prisipažino Sakartvelo pasus gavę Rygoje iš nepažįstamo asmens.

VSAT pareigūnai užsieniečius sulaikė. Dėl svetimo dokumento panaudojimo neturint teisėto pagrindo Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Pirmadienį Marijampolės apylinkės teismas leido šiuos Afganistano piliečius vienam mėnesiui suimti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorės.

Pagal įprastą schemą, iš Baltarusijos į ES besibraunantys migrantai prašo prieglobsčio pirmoje bendrijos valstybėje (Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje), o pradėjus tokias procedūras – ieško progų sprukti į Vakarų Europą. Lietuva ar Latvija jų planuose tėra tranzitinė valstybė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA