REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Gegužės 16 d. 14:21

Naujų Kupiškio mero rinkimų kaina priklausys nuo jų datos: balsavimas gali būti organizuojamas kartu su Seimo rinkimais Raseiniuose

Kupiškis

BNS / Fotobankas nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


267394

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) panaikinus kaltu pripažinto konservatoriaus Dainiaus Bardausko mero mandatą, Kupiškio savivaldybėje per pusmetį bus surengti nauji rinkimai. Visgi, nei konkreti data, nei šių rinkimų kaina dar nėra aiški, sako laikinasis VRK pirmininkas Andrius Puksas.

Pasak jo, teoriškai Kupiškio mero rinkimus būtų galima derinti kartu su rugsėjo 3 d. vyksiančiais Seimo rinkimais vienmandatėje Raseinių-Kėdainių apygardoje. Tokiu atveju balsavimo organizavimui reikalingi kaštai būtų mažesni. Visgi, A. Puksas pažymi, kad sprendimą dėl rinkimų datos turės priimti parlamentarai.

„Mes labai tikimės, kas ir turėtų įvykti per artimiausius 6 mėnesius, kad įvyks rinkimai. Ir jau turės Kupiškis naują merą“, – po VRK posėdžio žurnalistams sakė A. Puksas, pažymėdamas, kad iki naujo mero priesaikos Kupiškio taryba turės išsirinkti laikinąjį vadovą.

„Gali kainuoti brangiau, gali kainuoti pigiau. Priklausys nuo to, kokia bus data, nes rudenį, kaip mes žinome, vyks ir kiti rinkimai – ne savivaldos, Seimo Raseinių-Kėdainių apygardoje. Bet jeigu sutaptų tam tikri turai, kaina būtų visiškai kitokia. Dabar skaičiavimų tikrai neturime, kaip ir neturime datos. Turime tik sprendimą, kad Kupiškio meras neteko mandato“, – nurodė jis.

Be to, A. Puksas pažymėjo, kad Kupiškio rajone vyksiantys nauji rinkimai nėra tapatūs kovo 5 d. vykusiems savivaldos rinkimams ar gegužės 7 d. Visagine vykusiam pakartotiniam balsavimui. Anot laikinojo VRK vadovo, išankstinis balsavimas mero rinkimuose vyktų tik Kupiškio rajone – ne visose 60 savivaldybių.

„Tikrai per visą Lietuvą balsavimai nevyktų – čia pavieniai rinkimai. Atitinkamai Kupiškyje būtų sudaryta komisija, kuri ir atliktų savo pareigas. Čia visiškai skirtingas atvejis nuo rinkimų, kurie vyko kovo 5 d., kai buvo galima balsuoti visose savivaldybėse. Šiuo atveju taip išankstinis balsavimas nebūtų vykdomas“, – teigė A. Puksas.

Lietuvos apeliaciniam teismui pripažinus Kupiškio merą D. Bardauską kaltu dėl korupcijos ir uždraudus politikui 4 metus dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame sektoriuje, antradienį VRK panaikino politiko mandatą.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, Lietuvos apeliacinis teismas praėjusią savaitę pripažino Kupiškio rajono savivaldybės merą D. Bardauską kaltu dėl korupcinių veikų, skyrė jam 24,8 tūkst. eurų baudą ir uždraudė 4 metus dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame, viešajame ir privačiame sektoriuose. Tai reiškia, kad įsiteisėjus teismo sprendimui, politikas nebegali tęsti veiklos dabartinėse pareigose.

ELTA primena, kad pernai Panevėžio apygardos teismas (pirmos instancijos) Kupiškio rajono savivaldybės merą D. Bardauską ir savivaldybės Kultūros centro direktorę Jolitą Janušonienę korupcijos byloje buvo išteisinęs. Tačiau apeliacinis teismas konstatavo, kad D. Bardauskas yra kaltas dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, kurstymo suklastoti dokumentą.

D. Bardauskas Kupiškio rajono savivaldybei vadovauja trečią kadenciją (nuo 2015 m.), šiemet politikas mero rinkimus laimėjo kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas, tačiau šiuo metu jis narystę partijoje yra suspendavęs.REDAKCIJA REKOMENDUOJA