REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 30 d. 08:06

Naujosios gatvės žiedą papuošė išskirtinė brolių A. ir R. Gataveckų sukurta skulptūra

Alytus

Etaplius.LTŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė


276630

Prieš keletą dienų Naujosios g. žiede, ties įvažiavimu į miestą nuo Kauno pusės, pastatyta skulptūra „Skubėk lėtai“. Įvairių alytiškių vertinimų sulaukusi brolių Remigijaus ir Algirdo Gataveckų sukurta skulptūra pristatyta oficialiai.

Alytaus miesto teatro aktorių pasirodymu prasidėjusiame pristatyme dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės vadovai, skulptūros autoriai R. ir A. Gataveckai, ją gaminusios AB „Astra LT“ vadovai ir darbuotojai.

„Nuo pat pirmo momento ši idėja buvo labai susijusi su mūsų miestu. Susijusi todėl, kad ją kūrė alytiškiai broliai A. ir R. Gataveckai. Už šią idėją balsavo alytiškiai, ją įgyvendino alytiškiai ir pro ją kasdien pravažiuos daugybė alytiškių. Ši skulptūra sukėlė daug diskusijų ir nors mes ją šiandien atidarome formaliai, apie ją ko gero diskutuosime dar ilgai,“ – skulptūros pristatymo renginio metu sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Anot vieno iš skulptūros autorių A. Gatavecko, džiugu, kad savivaldybė nepabijojo įgyvendinti išskirtinės meninės idėjos. „Kurdami skulptūrą mes nenaudojome medžio ar akmens. Kūrybos procese medžiaga turi turėti charakterį ir būtent kelio atitvaro medžiaga mus žavi savo charakteriu. Su juo susidurti teko skulptūrą gaminusiai įmonei „Astra“. Įmonės darbuotojai pastebėjo, kad šios medžiagos charakteris nėra lengvai valdomas“, – pristatydamas skulptūrą sakė A. Gataveckas.

Broliai A. ir R. Gataveckai viliasi, kad jų sukurta skulptūra padės alytiškiams lavinti vaizduotę ir priduria, jog norint suprasti žiede pastatytą kūrinį reikia išmanyti meno raidą.

Skulptūros „Skubėk lėtai“ gamybos procesas buvo ilgas ir nelengvas. Apie jį pristatymo renginio metu susirinkusiems papasakojo AB „Astra LT“ valdybos pirmininkas Semion Bondarev. Anot jo, kitais metais AB „Astra LT“ minės 95 metų sukaktį, tad artėjant šiai progai įmonė norėjo palikti miestui ką nors įsimintino.

„Šios skulptūros gamyba mums buvo rimtas iššūkis. Gamybos procesas iš pradžių nesisekė, bet pagaminus specialią įrangą, mus pradėjo lydėti sėkmė“, – pasakoja S. Bondarev ir priduria: „ Ko gero kiekvienam lietuviui kyla klausimas, kiek kainavo pagaminti šią skulptūrą? Savivaldybė tam turėjo 10 tūkst. Eur. Architektui paklausus, ar mes imsimės šio projekto, mes atsakėme, kad taip. Juk tai labdaros, o ne komercinis projektas“.

Skulptūros meninės koncepcijos sukūrimo, gamybos ir eksponavimo projekto parengimui iš Alytaus miesto savivaldybės biudžeto buvo skirta beveik 7,5 tūkst. Eur, daugiau nei 11 tūkst. Eur kainavo šios skulptūros gamybos ir eksponavimo paslaugos.

Skulptūros „Skubėk lėtai“ gamybos procesas užtruko 700 valandų. Visą šį laiką gamybos procese dalyvavo AB „Astra LT“ valdybos pirmininkas Semion Bondarev ir šios įmonės darbuotojai: technologas Jonas Kirkliauskas, konstruktorius Albinas Minkevičius, darbuotojai Romas ir Arūnas Neseckai, suvirintojas Žygimantas Grinius ir Statybos meistras Vidas Saulevičius.REDAKCIJA REKOMENDUOJA