REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Sausio 12 d. 21:02

Naujoji „Moderna“ vakcina pasiekė Kauną: pirmieji 2,4 tūkst. skiepų – esantiems didžiausioje rizikoje

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


161479

Antradienio popietę į Kauną pristatyta pirmoji „Moderna“ vakcinos nuo koronaviruso siunta – 2400 dozių. Kauno miesto poliklinika iš anksto pasirengė vakcinavimo procesams, todėl jau nuo trečiadienio prioriteto tvarka bus pradėti skiepyti socialinės globos įstaigų ir slaugos ligoninių pacientai bei personalas, taip pat mobiliajame patikros punkte, karščiavimo klinikoje ir kituose karštuose taškuose dirbantys medikai, kasdien susiduriantys su COVID-19 atvejais.

Vadovausis prioritetų tvarka

Antradienį po pietų į Kauno miesto poliklinikos Dainavos padalinį, lydint policijos konvojui, atgabenta pirmoji amerikiečių farmacijos kompanijos „Moderna“ vakcinos siunta. Visos Lietuvą pasiekusios 2,4 tūkst. dozių atkeliavo būtent į Kauną.

Iki šiol tik priešakinėse Kauno ligoninėse vykęs vakcinavimo procesas nuo trečiadienio peraugs į kur kas didesnio masto veiksmą. Sausio 13-osios popietę Kauno miesto poliklinikos medikai pradės itin lauktą kauniečių skiepijimą.

Pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytus prioritetus pirmiausiai vakcinos sulauks didžiausios rizikos grupei priskiriami socialinės globos įstaigų gyventojai, slaugos ligoninių pacientai, jų personalo darbuotojai, taip pat socialiniai specialistai, teikiantys pagalbą žmonėms namuose.

Iš Kauno miesto poliklinikos medikų sudarytos mobilios komandos su vakcinomis vyks tiesiai į įstaigas, kad jų gyventojai bei darbuotojai būtų paskiepyti maksimaliai saugiai ir patogiai. Pirmoji vieta – Kauno K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė.

Neseniai persirgusiems COVID-19 liga prieš vakcinavimą numatyta atlikti greituosius antikūnų testus. Nustačius, kad asmuo turi susiformavusį imunitetą, jam skiepo neprireiks.

Tuo pat metu trečiadienį popiet startuos ir vakcinavimo procedūros iš anksto tam paruoštame Centrinio pašto pastate, Laisvės alėjoje. Čia pirmieji eilėje – mobiliajame patikrų punkte, karščiavimo klinikoje ir mobiliose komandose dirbantys medikai, kasdien patiriantys tiesioginę akistatą su sergančiaisiais COVID-19.

Pasirengę didinti apimtis

„Ragindamas kauniečius laikytis karantino reikalavimų ir medikų rekomendacijų, saugant vieni kitus, kaskart pabrėždavau, kad turime ypač pasistengti dėl vyresnio amžiaus žmonių – tėvų, senelių, kaimynų ar net visai nepažįstamų. Šiandien žinome, kad vakcina – jau visai čia pat. Pirmiausiai ji pasieks būtent tuos, kuriems tai gyvybiškai svarbu. Turime būti tikri, kad šie žmonės turi maksimalią apsaugą nuo grėsmingos ligos.

Kauno miesto poliklinikos medikai pavyzdingai susidorojo su užduotimis, kai reikėjo užtikrinti mobilaus patikrų punkto bei karščiavimo klinikos veiklą. Tikiu, kad šie profesionalai susitvarkys ir su visuotinės vakcinacijos iššūkiais, užtikrinant sklandų gyventojų skiepijimą Kauno mieste“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša sako, kad pirmąją vakcinos siuntą planuojama panaudoti per artimiausias 5 darbo dienas: „Turime detalų veiksmų planą pagal pirminį gaunamą vakcinos kiekį – kasdien paskiepyti vidutiniškai po 480 žmonių. Toliau darbo apimtis reguliuosime pagal tai, kaip greitai sulauksime kitos vakcinos siuntos. Jei tai neužtruks, esame pasirengę didinti pajėgas ir darbo apimtis, kad žmonės būtų paskiepyti kuo greičiau.“

Eilėje – poliklinikų medikai

Paskiepijus globos įstaigų, slaugos ligoninių pacientus bei personalą, socialinius darbuotojus ir priešakinėse linijose dirbančius medikus, toliau pagal prioritetinę tvarką eilė ateis koronaviruso tyrimus atliekančių laboratorijų darbuotojams, ligos židiniuose dirbantiems Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams, o galiausiai – ir pirminės sveikatos priežiūros medikams.

Toliau seks ir revakcinacija: antroji „Moderna“ vakcinos dozė pagal instrukcijas privaloma praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po pirmojo skiepo.

Naujausiais duomenimis, iki šiol Kaune paskiepyta jau per 5 tūkst. LSMU Kauno klinikų ir Kauno ligoninės medikų. Tarp jų – 366 medicinos srities darbuotojai, patenkantys į 65+ amžiaus grupę.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA