REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Vasario 7 d. 11:00

Naujoji architektė – kaišiadorietė

Kaunas

Asta Stalaučinskienė stengsis, kad Kaišiadorys taptų dar patrauklesni žmonėms.

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


116749

Asta Stalaučinskienė sausio pabaigoje pradėjo dirbti Kaišiadorių savivaldybės administracijoje. Ji yra Statybos, infrastruktūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji architektė.

A. Stalaučinskienė gimė 1971 metais Kaišiadoryse. 1989 m. baigė tuometę Kaišiadorių 1-ąją vidurinę mokyklą. Studijavo architektūrą Vilniaus Gedimino technikos universitete, architektūros fakultete. 1998 m. įgijo architektūros magistro kvalifikacinį laipsnį. Nors vaikystėje Astai tėvų ir senelių gimtosios vietos Radviliškio rajone atrodė brangesnės už gimtuosius Kaišiadoris, bet studijuodama Vilniuje ir vėliau, po santuokos, su šeima gyvendama Gargžduose, sako supratusi, kad būtent čia, tarp Vilniaus ir Kauno bokštų, Kaišiadoryse, yra tikrieji namai ir čia sugrįžti šaukia vidinis balsas. Todėl 1999 m. su šeima apsistojo Kaišiadoryse ir su vyru Vidu, taip pat architektu, įkūrė projektavimo studiją.

Šioje studijoje A. Stalaučinskienė ir dirbo visą laiką, derindama darbą su vaikų auginimu. Pasak A. Stalaučinskienės, ji su sutuoktiniu įgyvendino begalę įdomių projektų, tačiau yra įsitikinusi, kad svarbiausias gyvenimo projektas - tai šeši judviejų vaikai. „Bet vaikai vieni paaugo, kiti jau užaugo, o Dievas toliau veda per gyvenimą. Todėl kai rudenį sužinojau, kad Valstybės tarnybos departamente yra paskelbtas konkursas į vyriausiojo architekto pareigas Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijoje, nutariau pabandyti“, - sakė „Atspindžiams“ A. Stalaučinskienė.

Laimėjusi konkursą, nuo sausio 13 dienos A. Stalaučinskienė dirba savivaldybėje. Kaip teigia naujoji architektė, ji turės daug naujų tiesioginių pareigų, tačiau svarbiausi prioritetai išlieka tie patys: transliuoti teisingą ir atsakingą poziciją, nes architektūra - tai visų pirma rūpestis žmonėmis, visų mūsų gyvenama aplinka. „Architektas, valdydamas formas, kuria tvarką, kurią mes suvokiame kaip grožį“,- kažkada pasakė žymus prancūzų architektas Le Corbusier.

Todėl A. Stalaučinskienė teigia mananti, kad gražėjančiame mūsų mieste ir rajone jos, kaip vyriausiosios architektės, žinios ir patirtis bus nukreiptos unikalios ir kokybiškos aplinkos kūrimui, kad kiekvienas norėtume sugrįžti į savo jaukų miestą, į savo jaukius namus.

Asmeninio albumo nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA