REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Sausio 15 d. 20:01

Naujoje LRT laidoje – neatpažįstamai perrengta ir Birštono savivaldybės merė

Kaunas

lbd.lt nuotr.

Ramutė ŠimukauskaitėŠaltinis: Etaplius.lt


113743

„Gaudyti nusikaltėlius užsislaptinus paprasčiau nei bendrauti su joniškiečiais ir apsimesti, kad jų nepažįstu“, – sako buvęs kriminalistas, dabar Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius.

Jis – vienas iš šešiolikos merų, dalyvaujančių naujajame LRT projekte „Nepažintas meras“. Iššūkį sau taip pat mes Ignalinos, Šakių, Klaipėdos rajono, Birštono, Neringos, Kaišiadorių, Trakų ir kitų savivaldybių vadovai.
Tai realybės dokumentika apie merus, kurie vienai dienai palieka savo kabinetą, tampa eiliniais gyventojais ir bando spręsti vietos žmonių iškeltas problemas. Jas įvardija patys gyventojai, kuriuos apklausia laidos kūrybinė grupė.
Projekto prodiuseris Edmundas Jakilaitis sako, kad pagrindinis šios laidos tikslas – paskatinti merus į savo miesto ar kaimo problemas pasižiūrėti kitomis akimis, įvertinti, ar tikrai jiems pavaldžių institucijų durys atviros visiems.
„Nugrimuojame ir perrengiame merus taip, situacijas filmuojame slaptai. Nepatikėsite, bet kai kurių merų nepažino tame pačiame aukšte dirbantys kolegos, dėdės, svainiai ar net sutuoktinės“, – pasakoja E.Jakilaitis.
Pasak laidos vedėjo, LRT žurnalisto Edvardo Kubiliaus, itin svarbu tai, kad merai, atsidūrę eilinio gyventojo kailyje, dalį problemų iš tiesų išsprendė.
„Filmuojant laidą, buvo pašalinti žmonėms daugybę metų gyventi trukdantys apvadai, gatvėse užlopytos duobės, tvarkingai suženklintas eismas, keliantis pavojų praeiviams“, – sako E. Kubilius.
Laidos premjera parodyta trečiadienį iš Tauragės, kur jauniausias meras Lietuvoje Dovydas Kaminskas ryžosi sėsti į neįgaliojo vežimėlį, belstis į institucijų duris ir ieškoti pagalbos, kaip eilinis miestietis.
„Nepažintas meras“ žiūrovų dėmesio laukia kiekvieną trečiadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.REDAKCIJA REKOMENDUOJA