REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Kovo 10 d. 10:20

Naujausi partijų reitingai: reikšmingų pokyčių nėra

Vilnius

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


120812

Naujausios visuomenės apklausos rodo, kad lyderystės partijų reitinguose ir toliau nepaleidžia Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD). Naujienų portalo DELFI užsakymu visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ vasario 18–25 dienomis atliktų apklausų duomenimis, konservatoriai turi 18,6 proc. respondentų palaikymą (sausį TS-LKD populiarumas siekė 18,1 proc.).

Antroje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Sausį už šią valdančiąją partiją būtų balsavę 9,8 proc. respondentų, o vasarį – 9,9 proc.

Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP), pagal apklausą, vasarį palaikė 8,3 proc. respondentų (sausį tokių buvo 7,7 proc.).

Ketvirtoje vietoje – Liberalų sąjūdis. Už pastarąjį sausį būtų balsavę 6,2 proc., o vasarį – 6,8 proc. respondentų.

Kaip skelbia DELFI, už liberalų rikiuojasi Darbo partija. Sausį už „darbiečius“ būtų balsavę 6,7 proc. respondentų, o vasarį šis rezultatas sumenko iki 5,1 procento.

Mažiau nei 5 proc. renka partija „Tvarka ir teisingumas“: sausį už šią partiją būtų balsavę 3,3 proc., o vasarį – jau 3,8 proc. respondentų. Panašų rezultatą turi ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA–KŠS): sausį už juos būtų balsavę 3 procentai, o vasarį – 3,3 proc. respondentų.

Toliau partiniame reitinge Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP): sausį palaikymas siekė 2 proc. respondentų, vasarį – 2,9 proc. Atitinkamai Laisvės partiją sausį palaikė 3,9 proc., o vasarį – 2,7 proc. Už Lietuvos centro partiją „Gerovės Lietuva“ sausį būtų balsavę 2,5 proc. respondentų, o vasarį – 2 procentai respondentų.

18,8 proc. apklaustųjų vasarį apskritai būtų nebalsavę Seimo rinkimuose, o 13,9 proc. nežinojo, už ką balsuotų, arba neatsakė.

Kaip rašo DELFI, visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ 2020 metų vasario 18–25 dienomis, naujienų portalo Delfi užsakymu, atliko visuomenės nuomonės apklausą. Tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų. Apklausa buvo atliekama standartizuoto interviu metodu. Taikytas kombinuotas apklausos metodas: 60 proc. tiesioginės paklausos būdu face–to–face, 40 proc. internetu. Tiesioginio interviu atveju apklausą atlieka profesionalus apklausėjas. Jis veda pokalbį su respondentu pagal parengtus klausimus, atsakymus fiksuoja klausimyne.REDAKCIJA REKOMENDUOJA