REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 16 d. 10:25

Ministrė praneša, kad naujas migracijos kelias į ES neatsivėrė, bet siena bus stiprinama toliau

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


259334

Sutelktomis pastangomis pavyko pasiekti, kad naujas migracijos kelias per rytinę Europos Sąjungos (ES) sieną neatsivėrė, tačiau ir toliau reikia stiprinti sienos apsaugą, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ketvirtadienį neteisėtos migracijos srautų valdymą ji aptarė su Lietuvoje viešinčia Europos Komisijos vidaus reikalų komisare Ylva Johansson.

Ministrės teigimu, dabar situacija pasienyje su Baltarusija gana stabili, reikšmingų incidentų nefiksuojama, tačiau stabilumo užtikrinimas reikalauja tęstinių pastangų.

A. Bilotaitė atkreipė dėmesį, kad Baltarusijos pareigūnai toliau stumia neteisėtus migrantus į Lietuvą – nuo 2021 metų rugpjūčio jų į šalį neįleista per 19 tūkst., apie 500 asmenų priimta dėl humanitarinių priežasčių.

Be to, Baltarusijos pareigūnai gadina fizinį barjerą – tokių atvejų fiksuota apie 500.

Neatmetama galimybė, kad gali atsirasti naujas migrantų gabenimo kelias per Kaliningrado sritį Rusijoje.

„Atrėmėme Aliaksandro Lukašenkos režimo bandymus destabilizuoti ES naudojant neteisėtus migrantus. Tad turime rezultatą – naujas migracijos kelias per rytinę ES sieną neatsivėrė. Tam prireikė daugybės mūsų pastangų ir kompleksinių priemonių. Žinoma, tai nebūtų buvę įmanoma be Komisijos politinės, diplomatinės, finansinės, o kartais tiesiog moralinės paramos“, – teigė A. Bilotaitė.

Anot Vidaus reikalų ministerijos pranešimo, valdant neteisėtos migracijos krizę pasienyje sutelkti žmogiškieji ištekliai, per metus pastatytas fizinis barjeras, su EK finansine pagalba įdiegtos sienų stebėjimo sistemos, padedant ES agentūrai „Frontex“ į kilmės šalis grąžintas kas ketvirtas neteisėtas migrantas, keičiami teisės aktai.

Taip pat visame sienos su Baltarusija ruože planuojama pradėti pasienio patrulio tako ir kontrolinės pėdsakų juostos įrengimo darbus.

„Tai padės užtikrinti operatyvesnį pareigūnų reagavimą į sienos pažeidimus ir fizinio barjero gadinimo atvejus“, – teigiama pranešime.

VRM duomenimis, papildoma ES finansinė parama Lietuvai siekia 42,1 mln. eurų migrantams priimti, 70 mln. eurų – sienų apsaugai.

Šiuo metu Europos Komisijoje vertinama dar viena Vidaus reikalų ministerijos paraiška dėl papildomo ES finansavimo suteikimo.

Y. Johansson savo ruožtu pažymėjo, kad Lietuvos pasienyje su Baltarusija įdiegtos sienos stebėjimo sistemos – dabar vienos moderniausių Europos Sąjungoje.

Ministrė su eurokomisare taip pat aptarė paramą Ukrainai. A. Bilotaitė pabrėžė, kad Lietuva tvirtai remia ES lygmens sprendimo dėl Rusijos ir jos oligarchų turto konfiskavimo paieškas, siekiant, kad gautos lėšos būtų panaudotos Ukrainos atstatymui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA