REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 12 d. 10:20

Naujas katilas Svėdasų katilinėje – daugiau šilumos, mažiau taršos

Anykščiai

Silvijos Sakevičiūtės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Anykščių rajono savivaldybė


256245

Anykščių rajono savivaldybės įmonės UAB „Anykščių šiluma“ Svėdasų katilinėje prieš mėnesį įrengtas ir pradėjo veikti naujas šildymo katilas. Jį įrengus šilumos gamyba taps efektyvesnė.

Vakar naują katilą apžiūrėjo Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Dainius Žiogelis. UAB „Anykščių šiluma“ direktorius Dainius Šiaučiulis susitikimo metu pasakojo apie naujojo katilo funkcijas ir kokie pokyčiai atsirado įsigijus jį. Naujas katilas su papildomais įrenginiais pradėtas eksploatuoti praėjusių metų gruodžio mėnesį, tuomet vyko paleidimo bei derinimo darbai.

Naujas įrenginys su priedais – multiciklonu, ekonomaizeriu, kuro padavimo ir pelenų šalinimo funkcijomis – yra visiškai automatizuotas, katilo parametrų stebėjimas ir keitimas vykdomas nuotoliniu būdu. Kuras į katilą iš sandėlio paduodamas transporteriais pagal nustatytą režimą. Investicija į modernizaciją 248 000 Eur be PVM. Šiai dienai ši katilinė šildo 68 vartotojus.

Iki investicijos akmens anglies per metus būdavo įprastai sudeginta apie 450 t. Dabartinės akmens anglies kainos apie 350 Eur/t. Biokuro (skiedros) poreikis po investicijos bus apie 2000 MWh per metus. Dabartinės skiedrų kainos svyruoja nuo 35 iki 40 Eur/MWh. Vertinant dabartines kuro kainas, metinis sutaupymas po investicijos yra apie 80 000 Eur. Šiame skaičiuje neįtrauktas darbo užmokesčio bei taršos mokesčio sutaupymas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA