Kultūra | 6 MIN.

Naujas 29-as Alytaus miesto teatro sezonas pradėtas siekiant rekordų ir tikint nauju šūkiu - "Vertas ateiti į tavo širdį"!

Reporteris Monika
2018 m. rugsėjo 20 d. 11:07
nugaletojai-arunas-mazeika-austeja-ceberakaite-deividas-prunskas-cmiskomotejpg.jpg

Alytaus miesto teatras pradeda 29 teatro sezoną atsinaujinęs, keldamas naujus iššūkius, besirengdamas tarptautiniam teatrų festivaliui COM•MEDIA. Sezono atidarymo dieną, rugsėjo19 - ąją, miesto širdyje teatro prieigose veikė „vertimų biuras", buvo siekiama rekordų, vakare žiūrovai pakviesti į premjerą.

„Vertas ateiti į tavo širdį"

Alytaus miesto teatras, pradėdamas naują sezoną, žiūrovą pasitinka pasipuošęs užrašu, kurio laukė daugiau nei du dešimtmečius ir sako esąs „Vertas ateiti į tavo širdį". Tokiu šūkiu pasitinkamas kiekvienas į teatrą užsukantis žmogus, taip siekiama, kad teatras taptų artima erdve kiekvienam.

Atnaujinamas ir teatro logotipas. Jis kaip ir mūsų miestas, istoriniame kontekste Nemuno perskirtas į dvi dalis, tačiau turintis vieną pavadinimą.

Teatras, savo veiklos koncepcijoje turi dvi į santykį įsitraukusias puses: teatro kolektyvą ir žiūrovus. Šis dviejų pusių susitikimas dažniausiai įvyksta teatro scenoje, kurios ribos tirpsta ir santykis virsta į abi puses įtraukiantį reiškinį, patyrimą.

„Vertimų biuras" ir rekordų aikštelė

Sezono atidarymo metu Rotušės aikštėje įsikūrė „vertimų biuras" ir rekordų aikštelė. Kaip sakė Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė "tik teatras gali versti ar apversti, todėl šiandien kviečiame visus pažvelgti į pasaulį kitaip. „Vertimų biure" galėjo atlikti jūsų užsakymą: versti, (ap)versti, (iš)versti nuo požiūrio į meną iki mero, o sportiškesni – patys verstis aukštyn kojom siekiant rekordų".

Atidarymo metu buvo siekta dviejų rekordų: masiškiausio stovėjimo aukštyn kojom ir išaiškintas greičiausiai 10 metrų rankomis „nubėgęs" žmogus. Pastarajame dalyvavo aštuoni drąsuoliai. Pirmoji vieta atiteko Artūrui Mažeikai, atstumą įveikusiam per 9,08 sekundės. Antrosios ir trečiosios vietos nugalėtojų rezultatai buvo panašūs. Antrąją vietą laimėjo, ypač daug aplodismentų sulaukusi Alytaus progimnazijos moksleivė Austėja Čeberakaitė, elegantiškai trasą įveikusi per 14,23 sekundės. Trečioji vieta atiteko Deividui Prunskui, jo rezultatas 14, 90 sekundės. Paguodos prizas įteiktas Tomui Kunčinui, kuris 10 metrų atstumą einant rankomis kįveikė per 18,48 sekundės. Rekordų dalyviams ir nugalėtojams įteiktos rėmėjų „Volfas Engelman nealkoholinis" ir „Sūrinė, Vilkyškių pieninės forminė parduotuvė Alytuje" skanios dovanos.

Tuo tarpu masiškiausiame stovėjime aukštyn kojom dalyvavo 23 rekordo siekėjai. Ant rankų jie išstovėjo 23 sekundes. Šio rekordo dalyviai pasipuošė vienodomis ryškiai geltonomis kojinėmis, taip sukurdami rekordo bendruomenę ir primindami, kad artėja tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA. Rekordų siekimo rezultatai, remiantis www.rekordai.lt taisyklėmis, užfiksuoti padedant Alytaus sporto ir rekreacijos centro lengvosios atletikos treneriams. Šio atsakingo darbo ėmėsi Arūnas Klebauskas, Vytautas Šmidtas, Vaidas Gumauslas, Žydrūnas Leskauskas.

Pasiekti rezultatai perduoti agentūrai „Factum", registruojančiai Lietuvos rekordus.

Premjera „Laisvės arena" ir kiti teatro užmojai

29-as Alytaus miesto teatro sezonas pradedamas premjera. Režisierius Albertas Vidžiūnas pastatė spektaklį „Laisvės arena" pagal Herkaus Kunčiaus sukurtą pjesę. Tai jau antras šio dramaturgo kūrinys sukurtas specialiai Alytaus miesto teatrui. „Spektaklyje nagrinėjama tema, aktuali ir svarbi mažai bendruomenei. Pirmą kartą tenka dirbti su medžiaga, kurioje beveik visi personažai yra gyvūnai, ne paprasti, o tikri cirko artistai, veteranai. Posakis ,,Neklausk, ką cirkas tau davė, klausk, ką pats cirkui davei" yra jų išlikimo raktas. Kaip žiauriai sunku bebūtų, jie savo prigimties neignoruoja. Kai Liūtas Karalius neapsikentęs smurtaujančio cirko mecenato Kunigaikščio jį sudrasko, ,,kolegos" jį pasmerkia ir dienos šviesą išvysta jų kartu dirbo, nuopuoliai ir svajonės", - kalba spektaklio režisierius.

Spektaklio dailininkas Artūras Šimonis, kompozitorius Antanas Jasenka, kartu su pjesės autoriumi H. Kunčiumi ir režisieriumi A. Vidžiūnu – tai kūrybinis kvartetas, kartu kūręs ir gerai žiūrovų įvertintą spektaklį „(Ne) vaikų žaidimai". Tikimasi, kad „Laisvės arena" bus itin laukiama žiūrovų. Jame vaidina beveik visa teatro trupė bei jaunoji baleto studijos „Jete" balerina Augustina Kizelytė.

Teatro direktorė Inesa Pilvelytė sako, kad sezonas pradedamas premjera, tačiau viso sezono metu premjerų bus dar daugiau. "Jau spalio mėnesį mažųjų laukia kamerinis spektaklis „Zuikis Pukis", prieš Kalėdas pakvies „ Kalėdų angelai", o po Naujųjų metų lauks dar trys nauji spektakliai. Kūrybinis darbas teatre labai intensyvus, džiugu, kad repertuare yra kiekvienai žiūrovų skirtų kategorijai", - kalba teatro vadovė.

Teatro trupės šį sezoną dar laukia dalyvavimas šešiuose festivaliuose, planuojamos gastrolės į Gruziją ir Rumuniją.

Tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA

Tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA žiūrovus pakvies lapkričio 8 – 25 dienomis. Šiemet pagrindinėje konkursinėje programoje varžysis beveik 20 spektaklių. Dėl geriausio spektaklio vardo kovos ne tik Lietuvos nacionaliniai, savivaldybių teatrai, bet ir svečiai iš Suomijos, Gruzijos, Rusijos.

Šiemet taip pat rengiama itin didelio atgarsio sulaukusi teatrinių įvykių sesija COM MOON A, vyksianti lapkričio 10 d., apimsianti net tik visas teatro erdves, bet ir įvairius vyksmus nuo BIX koncerto iki spektaklių, kūrybinių dirbtuvių, kurias ves Lietuvos, Škotijos, Rumunijos meinininkai. Per vieną naktį žiūrovai galės aplankyti beveik 30 renginių.

„Po festivalio sparnu šiemet pirmą kartą praskries COM@, kuri tikimės palies mažųjų žiūrovų širdis", - džiaugiasi I. Pilvelytė. „Visą dieną lapkričio 16-ąją vyks spektakliai, edukacijos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti netikėti teatro stebuklai. Tai tikrai bus puiki pažintis su teatru ir darželinukams, ir mokinukams ir šeimoms, atėjusios kartu su atžalomis".

„Vertas ateiti į tavo širdį!" – nuoširdžiai tiki Alytaus miesto teatras.

AMT komunikacija

Vida Grišmanauskienė

+37061210044


Šiauliai
Smurtas, neblaivūs vairuotojai ir trauma nuo petardos: Naujųjų sutikimą tarnybos vadina ramesniu nei anksčiau
Greitosios medicinos pagalbos tarnyba, ugniagesiai, policija paprastai Naujųjų metų sutikimo laukia nerimastingai. Gyventojams švenčiant dažnai pritrūksta atsakomybės, saugumo, pamirštama tarpusavio pagarba ir įvyksta nelaimių, kurios kartais ir nuo pačių žmonių elgesio nepriklauso. Vistik 2026-ųjų sutikimą Šiaulių regione specialiosios tarnybos vadina gana ramiu – iškvietimų būta, tačiau jų mastas priminė įprastą, o ne šventinę parą.
Aktualijos | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Jau visai netrukus, sausio 13-ąją, vėl užsidegs laisvės laužai. Galimai, jie visus tuos 35-erius metus nuo krauju aplaistytų 1991-ųjų, niekada ir nebuvo užgesę – daugelio mintyse, prisimenant paaukojusius savo gyvybes, visus bebaimius, drąsiausius, gynusius ir mūru stojusius už tai, kas brangiausia – Lietuvos laisvę. Prisiminti, dar kartą įžiebti ugnį visų širdyse kvies ir Aistė Smilgevičiūtė bei grupė „Skylė“, Kaune bei Vilniuje pristatysiantys naują muzikinį epą „13 NAKTIS. Mūsų širdžių laužai“.
Lietuva | 4 MIN.
0
Sausio antroji – 2-oji metų diena, iki Naujųjų metų lieka 364 dienos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Lietuva
Radviliškis
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskyrė karinės žvalgybos tarnybos vadą Kyrylą Budanovą naujuoju prezidento kanceliarijos vadovu, mat buvusiam vyriausiajam šalies vadovo patarėjui lapkritį teko palikti šias pareigas dėl korupcijos skandalo.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Gruodžio 25 d. Alksniupiuose jau trisdešimtą kartą nuskambėjo kalėdinis koncertas „Tarp dviejų tiksėjimų“. Šis renginys tapo neatsiejama bendruomenės tradicija tamsiausiu metų laiku. Scenoje skambėjo muzika, sukosi šokėjų poros. Gražia tradicija tapo ir tai, kad į Alksniupius sugrįžta buvę krašto žmonės.
Kultūra | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Jau visai netrukus, sausio 13-ąją, vėl užsidegs laisvės laužai. Galimai, jie visus tuos 35-erius metus nuo krauju aplaistytų 1991-ųjų, niekada ir nebuvo užgesę – daugelio mintyse, prisimenant paaukojusius savo gyvybes, visus bebaimius, drąsiausius, gynusius ir mūru stojusius už tai, kas brangiausia – Lietuvos laisvę. Prisiminti, dar kartą įžiebti ugnį visų širdyse kvies ir Aistė Smilgevičiūtė bei grupė „Skylė“, Kaune bei Vilniuje pristatysiantys naują muzikinį epą „13 NAKTIS. Mūsų širdžių laužai“.
Lietuva | 4 MIN.
0
Pirmasis biuletenis su orų prognoze Lietuvoje buvo sudarytas ir išleistas 1926 m. sausio 3 dienai. Jos autorius – klimatologas Steponas Olšauskas. Pirmoji orų prognozė skambėjo taip: „1926 m. sausio 3 d. numatomas oras Lietuvoje: oro temperatūra apie 0°, debesuota.“ Ši prognozė pasitvirtino.
Lietuva | 3 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskyrė karinės žvalgybos tarnybos vadą Kyrylą Budanovą naujuoju prezidento kanceliarijos vadovu, mat buvusiam vyriausiajam šalies vadovo patarėjui lapkritį teko palikti šias pareigas dėl korupcijos skandalo.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Irane vykstant demonstracijoms dėl pragyvenimo išlaidų, prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad jei Islamo Respublika žudys protestuotojus, JAV „atvyks jų gelbėti“.
Pasaulis | 2 MIN.
3


Šiauliai
Šiauliai
Po diskusijų su Šiaulių miesto verslais, Šiaulių miesto savivaldybės taryboje priimtas sprendimas nuo 2026 metų sumažinti nekilnojamojo turto (NT) mokestį nuo 0,7 iki 0,5 proc. Tačiau per anksti džiaugtis nevertėtų. Skaičiuojama, kad galiausiai mokestis netgi didės.
Verslas | 2 MIN.
0
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pirmąją šių metų dieną Šiaulių mieste ir rajone gaisrai kilo individualiuose gyvenamuosiuose namuose. Gesinti du tokio tipo gaisrai. Viename ugnis pridarė didelių nuostolių, kitame – galimai dėl suveikusio dūmų detektoriaus, gaisras išplito gerokai mažiau.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar, sausio 1-ąją, neblaivus vairuotojas Šiauliuose rėžėsi į apšvietimo stulpą, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
2025-ieji Šiauliams tapo intensyvių infrastruktūros darbų metais. Šiaulių miesto savivaldybė skyrė rekordinį finansavimą kelių, gatvių, kvartalų ir visuomeninių erdvių atnaujinimui – mieste buvo pradėti nauji kvartalinės renovacijos projektai ir tęsiami didelio masto infrastruktūros darbai. Kelių dangai ir susisiekimo infrastruktūrai planuota investuoti apie 26–30 mln. eurų.
Gatvė | 8 MIN.
0
Šiomis dienomis Šiaulių miestas pasidengė puriu sniego sluoksniu. Kol vairuotojai skundžiasi slidžiomis gatvėmis, kelininkai pluša iš peties, kalbamės su UAB „Ecoservice“ Regiono teritorijų priežiūros administravimo vadove Aušra Solnceviene.
Gatvė | 5 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Automobilio pardavimas gali būti paprastas ir sklandus procesas, jei yra žinomi pagrindiniai žingsniai. Kad gyventojams būtų lengviau, „Regitra“ parengė tris aiškius patarimus, padėsiančius užtikrinti saugų ir tvarkingą sandorį.
Gatvė | 3 MIN.
0
„Via Lietuva“ pradėjo vykdyti pilotinį projektą, kuriuo tikslas – testuoti naujas eismo stebėsenos technologijas Lietuvos automagistralėse.
Gatvė | 5 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Trijų Karalių šventė, dar vadinama Viešpaties Apsireiškimu (Epifanija), krikščioniškoje tradicijoje minima jau nuo pirmųjų amžių. Ji siejama su bibline istorija apie tris išminčius iš Rytų, kurie, sekdami ryškią žvaigždę, atkeliavo į Betliejų pagerbti gimusio kūdikėlio Jėzaus ir atnešė jam simbolines dovanas – auksą, smilkalus ir mirą. Ši diena simbolizuoja šviesos pergalę prieš tamsą, tikėjimo, vilties ir bendrystės svarbą, taip pat žymi kalėdinio laikotarpio pabaigą.
Kultūra | 3 MIN.
0
Gruodžio 25 d. Alksniupiuose jau trisdešimtą kartą nuskambėjo kalėdinis koncertas „Tarp dviejų tiksėjimų“. Šis renginys tapo neatsiejama bendruomenės tradicija tamsiausiu metų laiku. Scenoje skambėjo muzika, sukosi šokėjų poros. Gražia tradicija tapo ir tai, kad į Alksniupius sugrįžta buvę krašto žmonės.
Kultūra | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Šioje Etaplius TV laidoje „Regiono herojai“ svečiuojasi fotografė Brigita Povilionienė, socialiniuose tinkluose geriau žinoma kaip „briga_po“. Tai be galo aktyvi, charizmatiška ir pozityvi moteris. Pati Brigita įsitikinusi, kad šios savybės jai padėjo įveikti sunkią ligą, kuri užklupo labai anksti.
Veidai | 4 MIN.
0
Gruodžio mėnuo daugeliui asocijuojasi su jaukumu, susitikimais su artimaisiais ir pasiruošimu didžiosioms metų šventėms. Tačiau kartu tai laikotarpis, kai pastebimai išauga alkoholio vartojimas. Todėl šiandien vis dažniau kalbama ne tik apie šventinį šurmulį, bet ir apie sąmoningą pasirinkimą švęsti taip, kad šventės suteiktų džiaugsmo, o ne papildomų rūpesčių. Tad, ar įmanomas Naujųjų metų sutikimas be alkoholio?
Sveikata | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šaldytuvas pilnas, bet jį atsidarius atrodo, kad nieko jame nėra? Po švenčių tai tampa beveik nacionaline problema. Indeliai be etikečių, mišrainių likučiai, kalakuto gabalai, kurių kilmė jau miglota... Kodėl taip nutinka ir kaip išvengti maisto švaistymo, kai technologijos siūlo netikėtus sprendimus? Maisto banko ir „Sprinter“ tyrimas rodo, kad trečdalis apklaustųjų išmeta iki 5 proc. maisto, 15 proc. žmonių – iki 10 proc., 5 proc. – 11–15 proc., o dar 5 proc. gyventojų išmeta net iki 20 proc. valgyti tinkamo maisto. Organizacija pastebi, kad švaistomų produktų kiekis per šventes nuosekliai auga.
Namai | 4 MIN.
0
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Šioje Etaplius TV laidoje „Regiono herojai“ svečiuojasi fotografė Brigita Povilionienė, socialiniuose tinkluose geriau žinoma kaip „briga_po“. Tai be galo aktyvi, charizmatiška ir pozityvi moteris. Pati Brigita įsitikinusi, kad šios savybės jai padėjo įveikti sunkią ligą, kuri užklupo labai anksti.
Veidai | 4 MIN.
0
Kai sausio pirmąją daugelis dar kramsnoja paskutinius baltos mišrainės likučius, Radviliškyje žmonės renkasi visai kitokiam ritualui – nerti į ledinį vandenį. Eibariškių tvenkinyje jau dešimtąjį sezoną vyksiančios ledinės maudynės tapo ne tik drąsia Naujųjų metų pradžia, bet ir reiškiniu, pritraukiančiu šimtus dalyvių iš visos Lietuvos.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Jau visai netrukus, sausio 13-ąją, vėl užsidegs laisvės laužai. Galimai, jie visus tuos 35-erius metus nuo krauju aplaistytų 1991-ųjų, niekada ir nebuvo užgesę – daugelio mintyse, prisimenant paaukojusius savo gyvybes, visus bebaimius, drąsiausius, gynusius ir mūru stojusius už tai, kas brangiausia – Lietuvos laisvę. Prisiminti, dar kartą įžiebti ugnį visų širdyse kvies ir Aistė Smilgevičiūtė bei grupė „Skylė“, Kaune bei Vilniuje pristatysiantys naują muzikinį epą „13 NAKTIS. Mūsų širdžių laužai“.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0
Antrąją Naujųjų metų dieną LNK eteryje – pirmasis 2026-ųjų „KK2 Penktadienis“. Šventinis savaitgalis taps puikia proga ne tik švęsti, bet ir atsigręžti į save – pasižiūrėti, kas gyvenime pasikeitė, kas sugriuvo, o kas netikėtai atvėrė naujus kelius.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Sausio antroji – 2-oji metų diena, iki Naujųjų metų lieka 364 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Sausio mėnesio horoskopas. Mėnuo kviečiantis veikti sąmoningiau
Horoskopai | 21 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Apie praūžusias šventes joms praėjus primena ne tik vis dar akį džiuginančios lemputės ar dovanos, bet ir šaldytuve besirikiuojantys dubenėliai su mišrainėmis, keptos mėsos gabalėliais ar vyniotinių likučiais. Muzikos prodiuserė, „Lidl“ ambasadorė Neringa Zeleniūtė sako, kad būtent tada prasideda jos mėgstamiausia dalis – naujų receptų kūrimas, įtraukiant šventinio stalo patiekalų likučius – tai ne tik puikus būdas išbandyti kažką naujo, sutaupyti, bet ir išvengti maisto švaistymo. N. Zeleniūtė atskleidžia, kokie patiekalai karaliauja jos šeimos virtuvėje praėjus šventėms ir dalijasi itin lengvu sriubos receptu, kuris leis panaudoti po Naujųjų metų vakarėlio likusį maistą.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Ne paslaptis, kad po švenčių daugelio tautiečių šaldytuvai būna pilni maisto likučių: nuo silkės ir mišrainių iki keptos mėsos, daržovių ar duonos. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ subalansuotos mitybos partnerė, dietistė Vaida Kurpienė dalijasi keliais naudingais patarimais, kurie padės išvengti maisto švaistymo ir padės po švenčių likusius valgius paversti naujais patiekalais.
Virtuvė | 4 MIN.
0