REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 10 d. 10:03

Naujajame pašto ženkle – elegantiškųjų Druskininkų panorama

Druskininkai

Etaplius.LTŠaltinis: Pranešimas spaudai


275143

Penktadienį, rugpjūčio 11 d, Lietuvos paštas išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtą pašto ženklą „Lietuvos kurortai. Druskininkai“. Pašto ženklo nominalas – 1,20 Eur, tiražas – 17 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Druskininkų pašte, adresu M. K. Čiurlionio g. 111.

Tai – jau antras Lietuvos kurortams dedikuotas pašto ženklas. Pirmasis buvo išleistas 2021 m. kovą ir dedikuotas Lietuvos vasaros sostine vadinamai Palangai.
Druskininkai yra seniausias ir didžiausias ištisus metus veikiantis Lietuvos balneologijos, purvo ir klimato terapijos kurortas. Oficialia Druskininkų, kaip kurorto, įkūrimo data laikomi 1794 metai. Tuomet Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis dekretu suteikė Druskininkams gydomosios vietovės statusą.

Gydomosios Druskininkų mineralinių vandenų savybės buvo ištirtos ir moksliškai patvirtintos XIX a. pirmojoje pusėje. Netrukus po to mieste buvo pastatytos pirmosios gydyklos, įrengti teniso kortai ir boulingo takeliai. Įdomu ir tai, kad Druskininkuose duris buvo atvėręs vienas pirmųjų fotografijų salonų dabartinės Lietuvos teritorijoje.

XX amžiaus pradžioje Druskininkai tapo pamėgta vasaros leidimo vieta tarp aukštuomenės ir meno žmonių, kur vykdavo spektakliai, koncertai bei šokių vakarai.

Po dviejų pasaulinių karų, sovietinės okupacijos metais, Druskininkuose buvo statomos masiniam turizmui pritaikytos įvairios sanatorijos. Skaičiuojama, kad tuomet į Druskininkus poilsiauti ir gydytis atvykdavo apie 100 tūkst. žmonių per metus.

Tikras Druskininkų atgimimas prasidėjo XXI a. pradžioje, kuomet pradėta renovuoti miesto infrastruktūra ir iškilo daugybė poilsio bei pramogų vietų – pradedant viešbučiais ir atnaujintomis sanatorijomis, baigiant restoranais, vandens pramogų parku, žiemos pramogų kompleksu ir t.t. Šiuo metu Druskininkus kasmet aplanko apie 350 tūkst. turistų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA