REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Rugpjūčio 16 d. 13:35

Nauja A. Tapino akcija Nepriklausomybės dieną minėsiančiai Ukrainai: renka aukas dronų „kamikadzių“ legionui

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr. / Youtube stopkadras

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius


243138

Rugpjūčio 24-ąją Rusijos užpulta Ukraina minės itin svarbią ir jautrią progą – savo šalies Nepriklausomybės dieną. Jai artėjant, žurnalistas, visuomenininkas Andrius Tapinas inicijuoja naują paramos Ukrainai akciją.

„Rugpjūčio 24 – Ukrainos Nepriklausomybės diena ir lygiai pusė metų nuo karo pradžios. Parodykim, kad Lietuva tikrai nepavargo padėti Ukrainai ir įteikim dvi dovanas Ukrainos gimtadienio proga
- Tortą (nes koks gimtadienis be torto, kaina: ~25 eurus)
- Kamikadzių dronų legioną (bendra kaina: 4-5 milijonai eurų)
Dronai kamikadzės dar vienas ginklas Ukrainos kovoje prieš agresorių, sprogmenis nešantys žudikai gali naikinti tankus, vadavietes, o didesni – netgi tiltus ar aerodromus“, – socialiniame tinkle Facebook antradienį paskelbė A. Tapinas.
Kamikadzėmis vadinami dronai yra viena moderniausių bepiločių smogiamųjų sistemų, jie gali tiksliai nusitaikyti į objektą iš kelių dešimčių kilometrų atstumo.
Planuojama už paaukotas lėšas pirkti dviejų rūšių dronus iš dviejų gamintojų. Pasak A. Tapino, už 4 milijonus eurų galima nupirkti apie 80 tokių dronų, už 5 milijonus išeitų visas 100.
Panašu, kad šią idėją tautiečiai palaiko: per pirmas 35 minutes jau paaukota 55 000 eurų.
Gegužės pabaigoje A. Tapinas užsimojo surinkti 5 milijonus eurų koviniam dronui „Bayraktar“ ir padovanoti jį kovojančiai Ukrainai. Reikiamos lėšos buvo surinktos vos per keletą dienų.
Tiesa, tą kartą sužinojusi apie neeilinę akciją Turkija „Bayraktarą“ nusprendė ne parduoti, o padovanoti. Žmonių suaukoti 1,5 mln. eurų buvo pervesti Lietuvos krašto apsaugos ministerijai, už šias lėšas dronas buvo apginkluotas.
Likusi suma – 4,4 mln. eurų – Turkijos pageidavimu skirta humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA