PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 15 d. 11:39

NATO priešakines pajėgas Lietuvoje sustiprins papildomi kariai iš Norvegijos

Vilnius

Nuotr. KAM/A. Pliadis

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


204723

Norvegijos parlamentas vasario 15 d. pritarė šalies vyriausybės sprendimui siųsti į Lietuvą papildomus karinius pajėgumus. NATO priešakinių pajėgų kovinę grupę Rukloje artimiausiu metu sustiprins papildomas mechanizuotas pėstininkų būrys su papildomais paramos elementais.

„Esame dėkingi Norvegijai už svarų jos indėlį į regiono saugumą. Dabartinė saugumo situacija reikalauja papildomo atsako, todėl norvegų sprendimas atsiųsti į Lietuvą papildomus karius yra itin svarbus ir reikalingas“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Prieš Norvegijos parlamentui priimant sprendimą, papildomas 60-ies karių į Lietuvą atvykimas buvo suderintas su Norvegijos gynybos ministru Oddu Rogeriu Enoksenu. Pasak A. Anušausko, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės Lietuvoje sustiprinimas yra kertinis siekiant efektyvaus atgrasymo.

Vokietijos vadovaujamame NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje šiuo metu tarnauja apie 140 norvegų karių su tankais „Leopard 2 A4“ ir pėstininkų kovos mašinomis „CV 90 30 Mk IFV“ bei paramos elementais.

Iš viso Rukloje tarnauja apie 1200 sąjungininkų karių, o šią savaitę vienuoliktąją NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės rotaciją sustiprins 350 karių, kuriuos papildomai Lietuvoje nusprendė dislokuoti Vokietija.