REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 19 d. 10:28

NATO naikintuvai tris kartus kilo lydėti Rusijos orlaivių

Lietuva

Lietuvos kariuomenės nuotr.

EtapliusŠaltinis: BNS


292373

NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai praėjusią savaitę tris kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautine oro erdve skridusių Rusijos orlaivių, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Praėjusį trečiadienį NATO naikintuvai skrido atpažinti ir palydėti Rusijos orlaivius IL-20 ir IL-76. Žvalgybinis IL-20 skrido tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities ir grįžo į Kaliningrado sritį, o transporto lėktuvas IL-76 – iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį.

Penktadienį NATO oro policijos naikintuvai skrido atpažinti ir palydėti IL-20, keleivinį IL-18 ir transporto lėktuvą AN-26. Visi trys orlaiviai skrido tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį.

Sekmadienį NATO oro policijos naikintuvai skrido atpažinti ir palydėti Rusijos orlaivį IL-76, skridusį tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį.

Penki lėktuvai skrido be skrydžio plano, trys iš jų nebuvo įjungę radiolokacinio atsakiklio, vienas nepalaikė ryšio su Regioniniu skrydžių valdymo centru.

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse vykdoma iš Lietuvos ir Estijos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA