REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 27 d. 10:44

NATO naikintuvai per savaitę šešis kartus lydėjo Rusijos orlaivius

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


262776

Praėjusią savaitę NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai šešis kartus kilo lydėti skrydžio taisykles tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių Rusijos orlaivių, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Kovo 20 dieną NATO naikintuvai kilo atpažinti ir palydėti Rusijos keleivinį lėktuvą TU-134, skridusį iš Kaliningrado srities į Rusiją. Tuo metu kovo 21 dieną naikintuvai skrido atpažinti iš Kaliningrado tarptautine oro erdve skridusius du Rusijos orlaivius. Pirmojo orlaivio atpažinti nepavyko, antrasis buvo naikintuvas SU-30SM.

Tą pačią dieną NATO oro policija kilo atpažinti Rusijos naikintuvą SU-30SM, skridusį tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities ir grįžusį atgal.

Kovo 22 dieną NATO naikintuvai lydėjo du naikintuvus SU-27, skridusius tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities ir grįžusius atgal į ją, kovo 25-ąją – orlaivį IL-76, skridusį iš Rusijos pagrindinės dalies į Kaliningradą.

Kovo 26 dieną lydėtas atakos orlaivis IL-20, skridęs iš Rusijos pagrindinės dalies į Kaliningrado sritį.

Daugelis palydėtų orlaivių skrido be skrydžio plano, dalis nepalaikė radijo ryšio su skrydžių valdymo centru, vyko be įjungto atsakiklio.

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse vykdoma iš Lietuvos ir Estijos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA