REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Spalio 21 d. 21:48

NATO gynybos ministrai sutarė stiprinti atgrasymą ir gynybą reaguojant į Rusijos grėsmę

Vilnius

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


191733

NATO turi turėti patikimus gynybos planus, parengtas ir galinčias laiku reaguoti pajėgas. Sąjungininkų pajėgos privalo būti pasirengusios reaguoti greitai, sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris ketvirtadienį su NATO gynybos ministrais aptarė Aljanso atgrasymo ir gynybos politikos planavimą reaguojant į Rusijos grėsmę.

Anot ministro, atnaujinti NATO gynybos planus reikalauja dabartinis geopolitinis kontekstas - Rusija didina savo pajėgumus ir stiprina Baltarusijos kontrolę, todėl Aljansui reikia reaguoti.

Susitikimo metu nutarta, kad NATO narėms itin svarbu transatlantinė vienybė, gynybos planų rengimas ir pajėgumų vystymas. Sutarta dėl planų stiprinti euroatlantinės erdvės atgrasymą - šie planai užtikrins, kad reikiamos pajėgos bus dislokuotos reikiamose vietose reikiamu metu.

NATO gynybos ministrai atsižvelgė į tai, kad Rusija toliau plėtoja raketų sistemas. Todėl NATO tęsia adaptaciją ir vertina, kaip toliau stiprinti Aljanso gynybą ir atgrasymą būtų tikslingiausia.

Šią savaitę Rusija sustabdė NATO karinės ryšių misijos Maskvoje darbą. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pripažino, kad NATO santykiai su Rusija pasiekė žemiausią tašką nuo Šaltojo karo laikų.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA