PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 9 d. 20:16

Naktį planuotas skrydis su lietuviais iš Izraelio nukeltas rytui

Lietuva

Pexels.com nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


280165

Naktį iš pirmadienio į antradienį planuotas skrydis iš Tel Avivo Ben Guriono oro uosto su Izraelyje įstrigusiais lietuviais nukeltas rytui, patvirtino skrydį organizuojančios bendrovės „Skyllence“ vadovė Vilma Vaitiekūnaitė.

Kaip sakė V. Vaitiekūnaitė, oro uostas pakeitė skrydžio laiką ir lėktuvas turėtų pakilti antradienį 8 val. ryto. Pasak bendrovės vadovės, jau užpildytas beveik visas 168 vietų lėktuvas, paskutiniai keleivių duomenys dar suvedinėjami.

„Skrydžiai vėluoja po keturias–šešias valandas dėl situacijos, kuri yra šalyje, tokiomis sąlygomis tai yra pakankamai normalu. Kadangi mes norime kuo greičiau, kiekvienas nukėlimas yra papildomas stresas, nerimas, bet skrydis tikrai įvyks. Tokia realybė, su kuria dabar turime taikytis“, – BNS sakė V. Vaitiekūnaitė.

Bendrovės vadovė patvirtino, jog pirmadienį vakare 134 keleivių duomenys jau buvo užfiksuoti, dar maždaug 20-ties keleivių duomenys pildomi šiuo metu, ir yra dar keletas atėjusių laiškų skristi šiuo reisu norinčių žmonių, tad lėktuvas beveik užpildytas.

„Didžioji dalis keleivių arba lietuviai su lietuviškais pasais, arba lietuviai su izraelietiškais pasais“, – sakė „Skyllence“ vadovė.

Tarp maždaug 170 keleivių į Lietuvą skris ir 41 maldininkas, kurie negalėjo laiku grįžti namo įstrigę Betliejuje, Izraelio okupuotame Vakarų Krante. Užtikrinant piligrimų grupės kontrolės posto kirtimą, kelionę namo prireikė valstybės pagalbos.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį patvirtino, kad dalį maldininkų kelionės išlaidų padengs Vyriausybė.

„Įmonė tai daro komerciniais pagrindais, tai nėra labdarinis skrydis, įmonė, tikrai neatmesčiau, kad uždirbs pinigus iš to. Vyriausybė kompensuos didelę dalį to skrydžio kaštų, apmokėdama maldininkų kelionę“, – sakė ministras.

Grupuotės „Hamas“ atakuojamame Izraelyje dalies esančių Lietuvos piliečių pargabenimą organizuoja verslininko Gedimino Žiemelio valdomos aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“ bendrovė „Skyllence“.

Įmonės nusamdytu Rumunijos avialinijų lėktuvu iš pirmadienio į antradienį iš viso planuojama pargabenti iki 170 žmonių.

Per šeštadienį pradėtą netikėtą „Hamas“ išpuolį prieš Izraelį, skaičiuojama, žuvo daugiau nei 700 žmonių, tuo metu per antskrydžius Gazos Ruože aukų skaičius siekia apie 500.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo palestiniečių kovotojų ir Izraelio konflikto pradžios Gazos Ruože savo namus paliko daugiau kaip 123 tūkst. žmonių.

Tuo metu Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos teigimu, Lietuvos ambasados Izraelyje konsulinėje registracijoje nurodomi apie 7 tūkst. Izraelyje gyvenančių Lietuvos piliečių, dar apie 500 asmenų šalyje vieši kaip turistai.