REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Gegužės 2 d. 14:35

Naisiuose apdovanoti nacionalinio vaikų konkurso laureatai

Šiauliai

Eva KazlauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


1291

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ balandžio 29 d. Naisiuose apdovanojo ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatus. Šių metų konkurse dalyvavo 55 autoriai, pateikę 76 rankraščius. Renginio pradžioje Dovydas Petkus į sceną pakvietė praėjusio konkurso pirmosios vietos laimėtoją Iloną Ežerinytę. Prieš skaitydama nominuoto kūrinio „Šunojaus diena“ ištraukėlę, ji pasidalino savo pamąstymais, kas pasikeitė jos gyvenime po apdovanojimo, kaip galbūt pasikeis šių metų nugalėtojų gyvenimo ritmas.

Teko priprasti prie pavardės pridedamo žodžio „rašytoja“. „Pradžioje jaučiausi tarsi keliauju su svetimu pasu“, – sakė kalbėtoja. Toliau išvardijo dar keletą reikšmingesnių pasikeitimų: kambaryje atsirado leidykloje supakuoti jos parašytos knygos paketai; namuose ėmė daugėti fondo „Švieskime vaikus“ knygelių; pradėjo dalyvauti knygos pristatymo renginiuose; išmoko skaityti recenzijas apie savo kūrybą (pradžioje prašydavo, kad tai padarytų draugė: pati baiminosi neigiamo kritikų vertinimo); iš naujo susipažino su Lietuva, keliaudama į susitikimus su skaitytojais; atsirado dar didesnis noras rašyti, tik kol kas labai trūksta laiko.

Po I. Ežerinytės į sceną pakilo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmininkas, vaikų literatūros tyrinėtojas doc. dr. Kęstutis Urba. Jis pasidžiaugė, kad šis projektas nesibaigia premijos įteikimu: rašytojai dar keliauja į bibliotekas, mokyklas, darželius, kultūros namus, kur bendrauja su skaitytojais. Premijų teikimą Naisiuose jis pavadino krikštynomis: „Čia vežam vaikų rašytojus krikštyti“. Pranešė, kad į šiųmetį premijų teikimą atvyko rašytojos Neringa Dangvydė ir Rebeka Uno bei komisijos narė doc. dr. Asta Gustaitienė. Komisijos pirmininkas priminė, kad fondas „Švieskime vaikus“ jau yra išleidęs per 30 pavadinimų vaikiškų knygų, kai kurios yra sulaukusios atgarsio ar įvertintos kitose knygų akcijose: metų knygų rinkimuose, sėkmingiausio vaikų literatūros debiuto nominacijoje, patekusios į skaitomiausių knygų sąrašą. Komisijos nariai, pasak doc. dr. K. Urbos, kasmet nekantrauja atrasti naujų autorių, sulaukti įdomių kūrinių, apgailestavo, kad tik vienam kūriniui galima skirti pirmąją vietą. Rašytojams, pakilusiems į vaikų literatūros padangę, linkėjo nesustoti ir skristi toliau.

Ketvirtojo Nacionalinio vaikų konkurso premijų teikimo renginyje dalyvavę I–III vietų nominantai pristatė savo kūrinius, skaitė jų ištraukas. Konkursą laimėjusios dailininkės ir debiutantė šiuo metu yra užsienyje, todėl apdovanojime nedalyvavo. Konkurso diplomus, tautodailininko Marijaus Stošio kaldintas gandrų statulėles ir gėles teikė komisijos pirmininkas doc. dr. Kęstutis Urba ir fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Živilė Mediekšienė. Laimėtojams įteiktos ir piniginės premijos: 3000 eurų – pirmosios vietos laimėtojai Rūtai Montvilaitei už pasakų knygą „Septyni paukščių įstatymai“; 2000 eurų – antrosios vietos laimėtojui Aidui Jurašiui už pasaką-apysaką „Pypas ir jo nutikimai“; po 1000 eurų – trečiosios vietos laimėtojai Živilei Miežytei už iliustruotą apysaką „Istorija apie Vilniaus atsiradimą“, debiutantei Elenai Launikonytei už pasaką „Pelėnas, Varnėnas ir Bobo“ ir gražiausiai iliustruotos paveikslėlių knygos apie Joną Basanavičių dailininkėms Agnei Ulytei ir Monikai Ulytei Vaicenavičienei.

Susirinkusiems muzikinę programą dovanojo „Naisių vasaros teatro“ aktoriai, buvo dalijamos fondo „Švieskime vaikus“ išleistos knygelės. Po ceremonijos iš Vilniaus ir kitų vietovių atvykę renginio dalyviai ir svečiai buvo pakviesti į ekskursiją po Naisius.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ (jo steigėjai yra Ramūnas Karbauskis ir Andrius Mamontovas), bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi ir Lietuvos rašytojų sąjunga, toliau tęs savo misiją – skatins debiutuoti ar tęsti kūrybą talentingus kūrėjus, aktyvins vaikų domėjimąsi literatūra, dovanos naujas knygas bibliotekoms, mokykloms, darželiams ir kitoms bendruomenėms.REDAKCIJA REKOMENDUOJA