REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Liepos 29 d. 11:18

Naisiuose 650 Baltijos ir Europos šalių skautų susitiko su Seimo pirmininke, rajono meru

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių rajono savivaldybės inf.


241643

Šiaulių rajone, garsiajame, turistų gausiai lankomame, puikiai sutvarkytame Naisių kaime liepos 24–31 dienomis vyksta Baltijos šalių skautų stovykla „Back to the Balts“ (liet. grįžtant prie baltų), kurioje dalyvauja rekordinis skaičius – 650 skautų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Ukrainos, Izraelio, Austrijos, Vokietijos. Liepos 27 d. Naisiuose vykstančioje stovykloje lankėsi Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, bei stovyklą globojančių Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto savivaldybių vadovai ir atstovai.

Susitikti su tarptautinės skautų stovyklos dalyviais atvyko Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, jo padėjėja Rita Žadeikytė, Tarybos narys Algis Mačiulis, taip pat Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Simona Dambrauskenė. Susitikime dalyvavo Naisių bendruomenės atstovai.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras padėkojo skautų organizacijai, kad išskirtinei stovyklai pasirinko būtent Šiaulių rajoną, Naisius. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos skautų atstovams meras Antanas Bezaras įteikė atminimo dovanas – fotoalbumus apie Šiaulių rajoną.

Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir žymiam Šiaulių krašto skautui, istorikui Sergėjui Staponkui įteikė vertingus fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo fotografijų albumus apie dar vieną ypatingą pasaulinio garso Šiaulių rajono vietovę – Kryžių kalną – „Kryžių kalnas. Kelias į šviesą“. Knygos fotografijose užfiksuotas daugiau kaip 20 metų fotografuotas Kryžių kalnas bei lankantys šią unikalią Lietuvos vietą žmonės, o taip pat ir Popiežiaus Jono Pauliaus II vizitas.

Svečiams skautai surengė paskaitą apie skautijos kilmę, organizacijos tikslus ir siekius, vyko ekskursija po stovyklą.

Taip pat tarptautinėje stovykloje Naisiuose įvairias edukacijas, užsiėmimus vedė, šokių ir dainų mokino apie 30 Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojų.

Skautai džiaugėsi, kad galėjo įsikurti Naisiuose – gražiai sutvarkytame kaime, kur daug lankytinų objektų, nuostabi gamta. „Esame lyg sanatorijoje“, – Naisių grožį, išpuoselėtą aplinką, nuostabią gamtą vertino net iš 8 pasaulio šalių atvykę skautai. Naisiai šiai tarptautinei stovyklai pasirinkti neatsitiktinai – čia didelės sutvarkytos erdvės, daug baltiškų objektų, ženklų, puikios maudyklos, laužavietės.

Tarptautinė Baltijos šalių skautų stovykla vyksta kas 3-4 metus vis kitoje Baltijos šalyje. Lietuvoje paskutinį kartą tokia stovykla vyko 2010 m. Šiemet vykstanti Baltijos šalių skautų stovykla yra jubiliejinė – 5-toji, kurioje dalyvauja rekordinis skautų skaičius – 650. „Back to the Balts" stovykloje stovyklauja ne tik Baltijos šalių skautai, bet ir skautai iš Austrijos, Vokietijos, Švedijos, Ukrainos, Izraelio. 5-tosios Baltijos šalių skautų stovyklos tema — grįžtant prie baltų. Stovyklautojai jau savaitę dalyvauja programoje, kuri juos nukelia į skirtingus mūsų krašto laikmečius ir supažindina su tuo metu vyravusiomis tradicijomis, amatais ir netgi objektais.

Stovykla yra unikali galimybė Lietuvos jaunimui ir svečiams iš Baltijos šalių ir kitų Europos, pasaulio šalių pažinti Lietuvą ir kultūrą, dalintis turima savanorystės patirtimi, per stovyklos programos veiklas stiprinti pilietiškumą ir gilinti istorijos žinias.REDAKCIJA REKOMENDUOJA