REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2023 m. Liepos 22 d. 13:13

Nacionalinis Šienpjovių čempionatas sugrįžta

Šilutė

V. Ščia­vins­ko nuo­tr.

EtapliusŠaltinis: Savaitraštis „Etaplius“


273446

Jau trečią kartą vyksiantis nacionalinis Šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl Metų šienpjovio ir Metų šienpjovės titulų. Didelį būrį šio seno amato entuziastų suburiančios varžytuvės vyks rugpjūčio 5 d. jau tradicinėje vietoje – Nemuno deltos pievose Rupkalvių kaime, Šilutės rajone.

Šis nepaprastas renginys išskirtinis, nes jame susipina azartas ir tradicijos. Atvykę dalyviai ne tik varžosi su geriausiais ir greičiausiais šienavimo entuziastais, bet gauna galimybę pagilinti žinias ar net išmokti šio amato. Net nedrįstantieji į rankas griebti dalgio kviečiami atvykti stebėti įspūdingų varžytuvių ir praleisti smagią dieną su šeima kerinčioje Nemuno deltos gamtoje.

„Nemuno deltos pievos čempionatui pasirinktos neatsitiktinai – šis regionas garsus dėl ypatingos pievininkų kultūros, nuo seno gyvos šienavimo tradicijos. O šienpjoviai, kurie pievų šienavimui pasitelkia dalgius, labai prisideda prie paukščių įvairovės išsaugojimo. Jie, laiku pastebėję paukščių lizdą, gali jį apeiti ar pabaidyti paukščius, taip juos apsaugodami nuo sužalojimų ar net sunaikinimų. Šios Nemuno deltos pievos yra rečiausio Europos giesmininko – meldinės nendrinukės – namai“, – pasakoja čempionatą organizuojančio Baltijos aplinkos forumo vadovas, gamtininkas Žymantas Morkvėnas.

Čempionato organizatoriai teigia, jog šis renginys yra ne tik iniciatyva populiarinti kultūrinį paveldą, bet ir proga atkreipti ūkininkų bei visuomenės dėmesį į nykstančių rūšių apsaugos būtinybę, ūkininkavimo darnoje su gamta naudas.

Praėjusiais metais čempionate dalyvavo net 47 šienavimo dalgiais entuziastai. Dalyvius iš visos Lietuvos atlydėjo gausus būrys palaikančiųjų – kėdainiškių sirgaliai atvyko užpildytu autobusu. Taip pat buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas – masiškiausia šienapjūtė, kurioje dalgiu darbavosi net 32 šienpjoviai, vyrai ir moterys, vienu metu bei vienu ritmu šienavę tą pačią pievą.

Čempionato organizatoriai kviečia dalyvauti visus norinčius – vyrus ir moteris, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar patirties šienavime dalgiu. Renginyje patyrę šienpjoviai gali varžytis pagrindinėje varžybų rungtyje, kurioje vertinamas greitis ir kokybė ir kurioje kaunamasi dėl pagrindinių metų šienpjovių titulų, arba išbandyti jėgas dailiojo šienavimo rungtyje, kurioje svarbus tikslumas ir estetinis pajautimas.

Nesidrovėti kviečiami ir patirties neturintys entuziastai – čempionate veiks didelio populiarumo susilaukianti šienpjovių mokykla, kurioje pramokę dalyviai galės savo jėgas išbandyti specialioje pradedančiųjų rungtyje „Dalgio debiutas“.

Norintieji dalyvauti varžytuvėse kviečiami registruotis, užpildant registracijos anketą Meldine.lt arba paskambinus telefonu (8 5) 213 8155.

Pranešimas spaudaiREDAKCIJA REKOMENDUOJA