REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2023 m. Lapkričio 20 d. 10:45

Nacionaliniam vėžio institutui pradeda vadovauti V. Pečeliūnas

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283963

Nuo pirmadienio penkerių metų kadencijai Nacionaliniam vėžio institutui (NVI) pradeda vadovauti docentas, biomedicinos mokslų daktaras Valdas Pečeliūnas.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, jis į NVI generalinio direktoriaus pareigas paskirtas laimėjęs viešąjį konkursą ir patvirtintas instituto steigėjų.

V. Pečeliūnas pareigose keičia laikinai institutui vadovavusį Ernestą Janulionį, kuris ir toliau eis instituto mokslinio sekretoriaus pareigas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikisi, kad autoritetingo nuolatinio vadovo atsiradimas įneš pokyčių organizacijos veikloje.

„Institutas jau eilę metų buvo be nuolatinio vadovo, kas palieka žymę organizacijos veikloje. Tikiuosi, kad su naujojo vadovo atėjimu bus imtasi organizacinių pertvarkų, kurios sustiprins kolektyvą, o taip pat lūkestis yra didinti apčiuopiamą naudą pacientams – vėžio susirgimų dinamika rodo, kad šios sveikatos paslaugos aktualios kaip niekad“, – teigia ministras.

Naujasis vadovas V. Pečeliūnas sako vertinantis NVI kolektyvo ilgametę veiklą, tačiau suprantantis, kad laukia daug darbų siekiant įtvirtinti įstaigos lyderystę vėžio gydymo ir mokslinių tyrimų bei edukacijos srityse.

„Vėžio diagnozė visada didžiulis emocinis smūgis, todėl ypatingą dėmesį skirsiu pacientų patirtims įstaigoje, paslaugų prieinamumo gerinimui. Suprantu, kad tinkamą emocinį palaikymą ir aukščiausios kokybės gydymą pacientams gali suteikti darbuotojai, kurie patys gerai jaučiasi darbe, yra motyvuoti, turi galimybių nuolat kelti kvalifikaciją“, – sako naujasis NVI vadovas.

Anot švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto, šioje srityje savo potencialą gali realizuoti ir šalies mokslininkai. Naujajam instituto vadovui jis linkėjo drąsos siekti dar didesnio mokslo proveržio gydant onkologines ligas ir ieškoti sprendimų vienam iš aktualiausių visuomenės iššūkių.

„Nacionalinio vėžio institute dirba daug pasiekę mokslininkai, pripažinti Lietuvoje ir užsienyje. Mūsų šalies onkologijos srities mokslininkai lyderiauja inovatyviais moksliniais tyrimais, augindami ir pritraukdami talentus, ypač aktyviai dalyvauja Europos Komisijos paskelbtame tarptautiniame kovos su vėžiu projekte. Tai rodo mūsų mokslininkų potencialą ir tarptautinį konkurencingumą“, – sako ministras.

V. Pečeliūnas yra baigęs Kauno medicinos universitetą, kur įgijo dvi – vidaus ligų ir hematologijos – gydytojo specializacijas. Vilniaus universitete jis yra apgynęs biomedicinos srities daktaro disertaciją, paskelbęs per dvidešimt tarptautinių mokslinių straipsnių.

Kaip skelbia SAM, naujasis instituto vadovas yra sukaupęs daugiau nei dvidešimties metų praktikinio, mokslinio ir pedagoginio darbo patirtį. Pradėjęs savo kaip praktiko karjerą Kauno medicinos universitete, vėliau tęsė ją Santaros klinikose kaip gydytojas hematologas ir įvairių skyrių vadovas. Pastaruosius trejus metus jis ėjo Santaros klinikų direktoriaus medicinai pareigas, vadovavo klinikų Amiloidozės kompetencijos centrui.

Už pasiekimus ir aktyvią veiklą V. Pečeliūnui yra suteiktas Nusipelniusio gydytojo vardas, jis Šiaurės šalių mielomos tyrimų grupėje užima valdybos nario pareigas.

NVI yra vienintelė specializuota onkologinių ligų gydymo ir mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje. Čia gydomi pacientai, sergantys įvairių lokalizacijų piktybiniais navikais. NVI kolektyvą sudaro apie 1000 darbuotojų, kurie vykdo aktyvią gydymo ir mokslinę veiklą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA