REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 9 d. 19:54

Motinystės atostogose esanti G. Nausėdos patarėja jo rinkiminei kampanijai pervedė 16 tūkst. eurų

Lietuva

Gitanas Nausėda. ELTA / Josvydas Elinskas

EtapliusŠaltinis: ELTA


300666

Antrosios kadencijos siekiančio prezidento Gitano Nausėdos patarėja jo rinkimų kampanijai pervedė daugiau kaip 16 tūkst. eurų, skelbia naujienų portalas delfi.lt.

Kaip rašoma portale, šiuo metu motinystės atostogose esanti Gerda Gintautė į dabartinio šalies vadovo rinkiminę sąskaitą sausio mėnesį pervedė 4 tūkst. eurų, kovą – 113 eurų, o gegužės pradžioje – 12 tūkst. eurų.

Kadangi parama rinkiminei kampanijai negali viršyti 10 proc. už praėjusius metus deklaruotų asmens pajamų, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovė Indrė Ramanavičienė delfi.lt nurodė, kad vertinant iki šių metų gegužės 1 dienos skirtas sumas, yra atsižvelgiama į 2022 metų deklaraciją, o vėliau – į 2023 metų deklaraciją.

Pažymima, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, 2022 metais prezidento patarėja nurodė turinti 125 tūkst. eurų vertės butą ir beveik 123 tūkst. eurų siekiančią paskolą. Moteris taip pat deklaravo 7 tūkst. eurų santaupų. Visgi praėjusiais metais motinystės atostogose esanti G. Gintautė buvo skolinga tik 5,3 tūkst. eurų.

Kaip delfi.lt teigė G. Nausėdos rinkimų štabo vadovas Povilas Mačiulis, nei kandidatas, nei štabas patarėjos paramos neprašė.

ELTA primena, kad sekmadienis bus pagrindinė prezidento rinkimų diena.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai – antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, savarankiškai išsikėlę Ignas Vėgėlė bei Eduardas Vaitkus, partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas Giedrimas Jeglinskas ir Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA