Mokslas | 8 MIN.

Mokslo metus pasitinka su nerimu ir entuziazmu

Reporteris Ugnė
2018 m. rugsėjo 4 d. 10:44
befunky-collage-70.jpg

Vakar Klaipėdos moksleiviai ir studentai atšventė naujų mokslo metų pradžią. Jaunieji šventės dalyviai teigė su nekantrumu ir nerimu laukiantys naujų iššūkių, o kai kuriems ši vasara pasirodė netgi per ilga. Vis dėlto pedagogai prisipažino jaučiantys nesaugumą, kadangi kiekviena mokslo metų pradžia atneša daug pokyčių, o kiekviena reforma įneša sąmyšio.

Nors uostamiesčio mokyklos džiaugiasi didesniu pirmokėlių skaičiumi, Klaipėdos universitete ir toliau mažėja studentų. Vis dėlto aukštoji mokykla nusprendė dėmesį kreipti ne į kiekybę, o į kokybę. Šiemet vidutinis stojamasis balas į valstybės finansuojamas vietas buvo gana aukštas - 6,31, nors minimalus, pereinamasis, balas siekė vos 3,6.

Daugiau moksleivių

Vakar, aidint mokyklų varpams, Klaipėdos mokiniai rinkosi į Lietuvininkų aikštę, kur vyko Pirmoji pamoka.

Šventė prasidėjo Tautiška giesme, o netrukus po to visų Klaipėdos mokyklų atstovai į aikštę iškilmingai atnešė šalies, miesto ir savo mokymo įstaigų vėliavas, su kuriomis žygiavo po aikštę.

Netrukus po to, skambindami varpeliais, į aikštės vidurį išėjo mažiausi šventės dalyviai - pirmokėliai.

„Švenčiant šią nuostabią šventę, linkiu pasidžiaugti pirmuoju įkvepiančiu skambučiu. Šis rugsėjis - kaip reta derlingas Klaipėdai.

Visi galime nuoširdžiai pasidžiaugti tuo, kad šiemet mokyklos pagausėjo penkiais šimtais mokinių. Tai - įspūdingi skaičiai. Linkiu visiems prasmingų, gražių, įsimenančių ir turiningų mokslo metų. Branginkite ir puoselėkite mokyklų, miesto ir valstybės vėliavas“, - linkėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Beje, pasak mero, šis rugsėjis ypatingas ne tik pirmokams, bet ir mokyklų vadovams bei visiems moksleiviams, kuriems taip pat šiemet teks susidurti su naujovėmis, „kai už juos nusprendžiama, ką gerti ar ką valgyti“.

Tačiau miesto vadovas susirinkusiesiems linkėjo pasikliauti savo sveiku protu ir nuspręsti, kas jiems geriausia.

Naujų mokslo metų pradžią paskelbė Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė. „Naujųjų mokslo metų pradžia - tai tarsi tiltas, nutiestas nuo rugsėjo iki birželio, ir jis leis pereiti per pažinimo upę. Kiekvieno tilto atkarpa - tai pamoka, trimestras ar semestras, nauji įspūdžiai ir iššūkiai.

Nebijokite suklysti ar suklupti, nes jus lydės suprantantys ir gerai savo misiją žinantys mokytojai“, - šventės pabaigoje sveikinimo žodį tarė L. Prižgintienė.

Šventės metu nuotaikingą pasirodymą surengė pantomimos teatro „A“ artistai, kurie į dangų paleido dešimtis balionų, šokio studija „Vijurkas“ ir kiti energingi atlikėjai.

Po renginio Rugsėjo 1-osios šventė persikėlė į uostamiesčio mokyklas, o vakare už simbolinę kainą jaunimas dalyvavo „Švyturio“ arenoje vykusiame atlikėjų Leono Somovo ir Beatrich koncerte.

Naujus mokslo metus pasitiko džiugiai

Dauguma šventės metu pakalbintų mokinių džiaugėsi naujų mokslo metų pradžia, tačiau dalis taip džiugiai nebuvo nusiteikę.

„Nelaukiau mokslo metų, nes ir vėl teks atlikti namų darbus. Mokslai vargina, - kalbėjo septintokė Rolanda. - Beje, vasara buvo puiki, labai saulėta. Esu rankininkė, tad nemažai keliavome su komanda, buvo daug varžybų. O dabar teks sportą derinti su mokslais.“

„Aš laukiau naujų mokslo metų, kadangi jau eisiu į dešimtą klasę. Turėtų būti labai įdomu, mokslo metų pabaigoje laukia egzaminai. Na, o vienuoliktoje klasėje jau galėsiu pasirinkti norimus dalykus. Mane traukia menai“, - kalbėjo Greta.

„Labai laukiau naujų mokslo metų, nes atrodė, kad vasara buvo per ilga. Pirmos atostogų savaitės buvo visai linksmos, bet greitai supratau, kad noriu dirbti. Be to, pasiilgau draugų, - šypsojosi „Versmės“ progimnazijos vėliavą rankoje laikęs aštuntokas Benas. - Vis dėlto vasara praėjo ne veltui. Nemažai turėjau fizinės veiklos.“

Vaikinas pridūrė testų ir namų darbų nebijantis, tačiau labiausiai mokykloje nelaukiantis užduočių, kurios privers viešai kalbėti. „Esu pasiruošęs, laukiu, ko išmoksiu šiemet, kaip pasikeis mano gyvenimas. Labai įdomu, kas nutiks“, - filosofiškai kalbėjo Justas. „Jaučiuosi puikiai, nes pagaliau susitikau su savo draugais. Labai jų pasiilgau. Pasiilgau ir mokytojų. Taip pat smagu pradėti eiti į dešimtą klasę, įdomu“, - kalbėjo Deimantė. „Vasara buvo labai ilga ir linksma, bet labai pasiilgau savo klasės draugų ir mylimos auklėtojos Aušros. Bijau tik egzaminų, kurie mūsų laukia mokslo metų pabaigoje“, - pridūrė Karolina. „Esu pasiruošusi priimti naujus iššūkius, tačiau sykiu ir bijau, nes bus daug streso. Juk šie metai daug ką lems“, - kalbėjo Elzė. Pasiteiravus, kuo mergina planuoja būti baigusi mokyklą, ši atsakė kol kas dar nežinanti, tačiau galvoje jau verda daugybė minčių. Elzė atviravo, kad apskritai profesijos pasirinkimas ją šiek tiek glumina.

„Žemynos“ gimnazijos klasės auklėtoja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Litvinienė teigė, kad nuotaikos, atėjus naujiems mokslo metams, įvairios. „Gyvename dvidešimt pirmajame amžiuje. Kasmet mokslo metus pasitinkame su įvairiais pokyčiais. Viena vertus, džiaugiuosi, prasidėjus darbams, naujiems iššūkiams, kita vertus, jaučiu nesaugumą, nes kiekviena reforma įneša sąmyšio“, - kalbėjo pedagogė. A. Litvinienė džiaugiasi, kad šiais laikais jaunimas yra labai imlus ir reiklus, nes žino, ko nori, išmano technologijas, važinėja po pasaulį. Tačiau, pasak pašnekovės, ir mokytojas turėtų taikytis prie tokio ritmo - kitaip tapsi neįdomus, senamadiškas, neinovatyvus. Daugiau nei du dešimtmečius pedagoginį darbą dirbanti A. Litvinienė apgailestavo, kad ankstesnės reformos, kurios išskaidė mokyklas į tam tikrus etapus: vidurines mokyklas, gimnazijas ir progimnazijas, neleidžia formuotis ilgalaikiams santykiams.

„Todėl dabartiniai vaikai yra individualistai. Jie nebeturi kolektyvinio jausmo, kurį atitolina ir technologijos.

„Man pagrindinis ir sunkiausias iššūkis yra suburti kolektyvą“, - apie iššūkius kalbėjo mokytoja.

Pasiteiravus, kokių planų jos auklėtiniai turi, baigę mokyklą, A. Litvinienė teigė, kad dauguma drąsiai kalba apie išvažiavimą į Vilnių ar užsienį.

„Jaunuoliai intensyviai mokosi užsienio kalbų, tarp kurių ir ispanų, ir kinų. Jie yra drąsūs - nori išbandyti save, - teigė ji. - Beje, mano nuomone, aukštojo mokslo kainos Lietuvoje neatitinka to, ką tikisi gauti studentas. Žinoma, viliuosi, kad šie vaikai grįš, diegiu jiems pilietiškumą, tačiau yra, kaip yra.“

Populiariausia - inžinerija ir sveikatos mokslai

Naujus mokslo metus iškilmingai atšventė ir Klaipėdos universitetas. Prieš šventę įvykusioje spaudos konferencijoje aptarti šiųmetiniai iššūkiai, naujovės bei rezultatai.

Šiemet į 24 Klaipėdos universiteto studijų programas įstojo 900 pirmakursių.

Tačiau šis skaičius didės, kadangi dar prisidės studentai iš užsienio. Kol kas apie 80 užsieniečių laukia vizų.

Pirmakursių skaičius, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 9,4 proc.

Pasak laikinai rektoriaus pareigas einančio prof. dr. Artūro Razbadausko, šis skaičius nėra didelis, kadangi kai kuriuose kituose universitetuose studentų skaičius mažėjo net 20 ar 30 proc.

A. Razbadauskas pasidžiaugė, kad šiemet vidutinis stojamasis balas į valstybės finansuojamas vietas buvo 6,31, o į nefinansuojamas - 5,05, nors minimalus, pereinamasis, balas siekia - 3,6.

Studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė atkreipė dėmesį, kad buvo sumažintas studijų programų skaičius. Šiemet daugiausiai studentų stojo į inžinerijos ir sveikatos mokslus.

Beje, birželį sulaukus Konstitucinio Teismo išvados, buvo grąžintos kai kurios studijų programos, tačiau žurnalistika, politikos mokslai, rinkodara ir ekonomika nesulaukė reikiamo studentų skaičiaus.

Nuo rugsėjo šiek tiek sumažėjo administracijos darbuotojų, taigi daliai universiteto dėstytojų buvo pakelti atlyginimai. Žadama, jog atlyginimai darbuotojams ir toliau kils.

Kas naujo universitete?

* Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultetas buvo sujungtas su Socialinių mokslų fakultetu (tapo Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultetu).
* Nuo rugsėjo 1-osios Klaipėdos universiteto Menų akademija tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dalimi.
* Liepos mėnesį Žemės ūkio ministerija Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutui perdavė Jūrinės žuvininkystės laboratoriją Kopgalyje.
* Rugsėjo 18 d. baigiasi Klaipėdos universiteto rektoriaus rinkimų konkurso prašymų teikimas.
* Klaipėdos universitetas sieks steigti universitetinį darželį Botanikos sode, universitetinę gimnaziją ir universitetines klases.
* Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva bus steigiami gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrai moksleiviams. Vienas jų bus ir Klaipėdos universitetas.
* Klaipėdos universitetas sieks gauti teisę išpręsti infrastruktūros klausimą, kadangi šiuo metu universiteto infrastruktūra priklauso Turto bankui.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.


Kelmė
Kelmės krašto sportininkams įteiktos premijos
Kelmės rajono savivaldybėje įvyko sportininkų premijų įteikimo vakaras, kurio metu įteiktos premijos sportininkams už aukštus sportinius rezultatus, pasiektus Lietuvos ir tarptautinėse varžybose.
Sportas | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Ant šventinio stalo mišrainės ir salotos neretai tampa vienais pagrindinių ir laukiamiausių stalo patiekalų. Nors kiekviena šeima turi savo laiko patikrintus mišrainių receptus, vis dėlto kone kasmet ieško, kaip nebrangiai, bet išradingai atnaujinti Kūčių ir Kalėdų stalo meniu. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ siūlo išbandyti lengvai paruošiamų mišrainių receptus, kurie be didelių pastangų ir išlaidų padės įnešti naujų skonių.
Lietuva | 5 MIN.
0
Kūčių vakarienė – metas, kai stalai lūžta nuo gardėsių, o šventinė nuotaika pasiekia aukštumas. Kai kuriems Zodiako ženklams sunku sustoti, net jei skrandis jau siunčia signalus, kad valgio jau pakanka. Štai trys ženklai, kurie po antro deserto ims sakyti „viskas, daugiau nevalgau“, bet tik po dar vieno gabalėlio. Nenustebkite, jei jie ims skųstis sutrikusiu virškinimu...
Horoskopai | 2 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Odesos rajone rusų dronas smogė per tiltą važiavusiam civilių automobiliui, pražudydamas moterį ir sužalodamas tris jos vaikus.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms, Lietuvoje siunčiamų ir gaunamų siuntų srautai tradiciškai išauga bent kelis kartus. Kartu plinta ir naujas sukčiavimo būdas – gyventojus pasiekia tuščios siuntos arba jose randami beverčiai daiktai. Ar atidarote siuntas prie kurjerio, klausiame šiauliečių?
Aktualijos | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Antradienio vakarą Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Kęstutis Vilkauskas buvo išleistas iš ligoninės.
Lietuva | 3 MIN.
1
Ant šventinio stalo mišrainės ir salotos neretai tampa vienais pagrindinių ir laukiamiausių stalo patiekalų. Nors kiekviena šeima turi savo laiko patikrintus mišrainių receptus, vis dėlto kone kasmet ieško, kaip nebrangiai, bet išradingai atnaujinti Kūčių ir Kalėdų stalo meniu. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ siūlo išbandyti lengvai paruošiamų mišrainių receptus, kurie be didelių pastangų ir išlaidų padės įnešti naujų skonių.
Lietuva | 5 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 16 dieną Vaitiekūnų bendruomenės namuose įvyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo atviras, ramus ir konstruktyvus pokalbis apie tai, kas šiandien žmonėms svarbiausia – kasdienius rūpesčius, infrastruktūrą, paslaugų kokybę ir ateities perspektyvas.
Politika | 5 MIN.
0
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė netenkinti prašymo sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį vaistinei „Valerijonas“. Siūlyta lengvata būtų sumažinusi mokėtiną sumą beveik 700 eurų, tačiau sprendimui pritarta nebuvo.
Politika | 4 MIN.
1

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Odesos rajone rusų dronas smogė per tiltą važiavusiam civilių automobiliui, pražudydamas moterį ir sužalodamas tris jos vaikus.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Siekdamas tolesnės paramos Ukrainai, prezidentas Volodymyras Zelenskis reikalauja greitų sprendimų.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Trečiadienį į policijos pareigūnus kreipėsi Radviliškio rajono gyventojas, kuris suprato, kad nukentėjo nuo sukčių. Vyras neteko nemenkos pinigų sumos.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar Šiauliuose pareigūnams įkliuvo neblaivi vairuotoja, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Trakai
Vilnius
Trečiadienio rytą Trakų rajone susidūrė du lengvieji automobiliai, vieno jų vairuotojas dėl patirtų sužalojimų neišgyveno.
Gatvė | 2 MIN.
0
Policija surado vairuotoją, kuris, kaip įtariama, pirmadienį Vilniaus rajone partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas iš eismo įvykio vietos pasišalino, tačiau po dienos buvo rastas.
Gatvė | 3 MIN.
3

Kelmė
Šiauliai
Kelmės rajono savivaldybėje įvyko sportininkų premijų įteikimo vakaras, kurio metu įteiktos premijos sportininkams už aukštus sportinius rezultatus, pasiektus Lietuvos ir tarptautinėse varžybose.
Sportas | 3 MIN.
0
Traumą išsigydęs Cassiusas Stanley grįžta į Saulės miestą. 26-erių krepšininkas vasarą buvo pasiekęs susitarimą su „Šiaulių“ komanda, tačiau nepraėjęs medicininės apžiūros paliko ją prieš pat sezoną.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Kelmė
Gruodžio 12-ąją Europos parlamento narys Aurelijus Veryga lankėsi Kuršėnuose, kur atidarė net dvi parodas, svečiavosi Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centre, prie kurio teigiamų pokyčių yra prisidėjęs dirbdamas Sveikatos apsaugos ministru.
Kultūra | 3 MIN.
0
Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla dalinasi skaudžia žinia: eidama 68-uosius metus, po sunkios ligos anapilin iškeliavo ilgametė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytoja Vilija Brazinskienė.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 10 d. Šeduvos globos namų Polekėlės padalinyje svečiavosi Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojų komanda. Globos namų gyventojams buvo organizuotos šventinės edukacijos, užsimezgė nauja draugystė.
Kultūra | 2 MIN.
0
Gruodžio 16 d. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namų Koncertų salėje pristatyta choreografinė kalėdinė pasaka „Visatos didybė“. Jaunieji Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Impresija“ šokėjai (meno vad. Inga Širvienė) žiūrovams parengė šventinę programą, kurioje susipynė šokis, muzika ir šviesa.Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.
Kultūra | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Kelmė
Lietuva
Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla dalinasi skaudžia žinia: eidama 68-uosius metus, po sunkios ligos anapilin iškeliavo ilgametė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytoja Vilija Brazinskienė.
Veidai | 2 MIN.
0
Drąsos kino ir teatro aktorei Eglei Jackaitei tikrai netrūksta, tad nenuostabu, kad ji ryžtasi atviram pokalbiui laidoje „Nuogas pokalbis su Danieliumi Bunkumi“.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Ant šventinio stalo mišrainės ir salotos neretai tampa vienais pagrindinių ir laukiamiausių stalo patiekalų. Nors kiekviena šeima turi savo laiko patikrintus mišrainių receptus, vis dėlto kone kasmet ieško, kaip nebrangiai, bet išradingai atnaujinti Kūčių ir Kalėdų stalo meniu. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ siūlo išbandyti lengvai paruošiamų mišrainių receptus, kurie be didelių pastangų ir išlaidų padės įnešti naujų skonių.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Kūčių vakarienė – metas, kai stalai lūžta nuo gardėsių, o šventinė nuotaika pasiekia aukštumas. Kai kuriems Zodiako ženklams sunku sustoti, net jei skrandis jau siunčia signalus, kad valgio jau pakanka. Štai trys ženklai, kurie po antro deserto ims sakyti „viskas, daugiau nevalgau“, bet tik po dar vieno gabalėlio. Nenustebkite, jei jie ims skųstis sutrikusiu virškinimu...
Horoskopai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kūčių vakarienė – metas, kai stalai lūžta nuo gardėsių, o šventinė nuotaika pasiekia aukštumas. Kai kuriems Zodiako ženklams sunku sustoti, net jei skrandis jau siunčia signalus, kad valgio jau pakanka. Štai trys ženklai, kurie po antro deserto ims sakyti „viskas, daugiau nevalgau“, bet tik po dar vieno gabalėlio. Nenustebkite, jei jie ims skųstis sutrikusiu virškinimu...
Horoskopai | 2 MIN.
0
Gruodžio 18-oji – Tarptautinė migrantų diena; Arabų kalbos diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Ant šventinio stalo mišrainės ir salotos neretai tampa vienais pagrindinių ir laukiamiausių stalo patiekalų. Nors kiekviena šeima turi savo laiko patikrintus mišrainių receptus, vis dėlto kone kasmet ieško, kaip nebrangiai, bet išradingai atnaujinti Kūčių ir Kalėdų stalo meniu. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ siūlo išbandyti lengvai paruošiamų mišrainių receptus, kurie be didelių pastangų ir išlaidų padės įnešti naujų skonių.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Prasidėjus kalendorinei žiemai ir atvėsus orams daugelis pradedame svajoti apie sočius ir šildančius troškinius. Šį savaitgalį žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ kviečia išbandyti būtent tokį patiekalą – kiaulienos guliašą. Tai sotus, nebrangus ir lengvai paruošiamas troškinys, kuris pasotins, sušildys ir sukvies prie stalo visą šeimą ar būrį draugų.
Virtuvė | 4 MIN.
0