PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2023 m. Rugsėjo 27 d. 15:51

Mokėmės vaikščioti kitaip

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


279063

Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacijoje „SALVIA“, įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą sveikatinimo projektą „Ištarkime gyvenimui TAIP“, vyko šiaurietiško ėjimo mokymai, kuriuos vedė puiki trenerė Eglė Radavičiūtė-Rukienė.

Šiaurietiškas ėjimas – kas tai? Šiaurietiškas ėjimas (Nordic walking) – tai ėjimas naudojant specialiai šiam ėjimui sukurtas lazdas. Šios lazdos naudojamos tam, kad einant tinkamai judėtų ne tik apatinė kūno dalis, bet ir viršutinė. Tai labai efektyvus ir lengvas būdas pagerinti fizinę kūno būklę, aktyvus laisvalaikio leidimas, kūno ir sielos sveikatinimo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus ir kompleksijos žmonėms.

Iš pradžių šis ėjimas mums atrodė keistas, savotiškai net juokingas. Pirmieji žingsniai buvo nedrąsūs, bet po kurio laiko, šiek tiek pramokusios, susipažinusios su ėjimo technika, džiugiai nusiteikusios ėjome Dainų parko takeliais.

Šiaurietiškas ėjimas – tai daugiau nei paprastas ėjimas. Išmokus taisyklingai naudoti šiaurietiško ėjimo lazdas ir sparčiai eiti šiaurietišku žingsniu, įdarbinama iki 90 % kūno raumenų.

Kodėl šiaurietiškas ėjimas toks patrauklus? Kokia teikiama nauda?

- Lengva išmokti – juk nuo vaikystės vaikštome.
- Prieinamas kiekvienam – gali drąsiai žingsniuoti, net jei neturi specialaus fizinio pasiruošimo ir niekada nesportavai. Tereikia išmokti taisyklingos technikos.
- Saugu – maža traumų tikimybė.
- Aktyvus poilsis gamtoje, gryname ir gaiviame ore.
- Fizinė aktyvi veikla ištisus metus.
- Treniruojamos „problemiškos“ raumenų grupės – kaklo, nugaros, pečių, krūtinės, sėdmenų.
- Vienodai įdarbinamas visas kūnas: simetriškai dirba kairė ir dešinė kūno pusės.
- Ilgėja žingsnis, eisena tampa žvalesnė, gerėja koordinacija, formuojasi taisyklinga laikysena.
- Suaktyvėja širdies ir kraujagyslių veikla bei gerėja aerobinė ištvermė.
- Suaktyvėja kvėpavimas, todėl organizmas iki 30 % geriau aprūpinamas deguonimi.

Tai dovana kūnui ir sielai. Judėjimas gryname ore ir didesnis deguonies kiekis skatina „laimės“ hormono gamybą – po 30 min. ėjimo natūraliai pagerėja nuotaika. Aktyvi fizinė veikla gamtoje mažina įtampą, didina gerovės pojūtį ir teigiamas emocijas. Gamtos vaizdai išsklaido monotoniją, veikia atpalaiduojančiai ir padeda atsiriboti nuo kasdienių rūpesčių. Vaikščiojimas suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, gerina psichinę savijautą.

Mokymai vyko gamtoje, oras buvo puikus. Šiaurietiško ėjimo paslapčių mokėmės su muzikinėmis pertraukėlėmis, su mankštų ir šokių elementų intarpais. Tikrai patyrėme visus pojūčius ir išgyvenome visas teigiamas emocijas. Po kiekvienos treniruotės grįždavome ir pavargusios, ir pailsėjusios, tačiau visada pakilios nuotaikos.

Reklama

#