REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2022 m. Balandžio 27 d. 12:12

Mirė teisininkė, buvusi Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovė R. G. Narušienė

Panevėžys

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


214369

Būdama 85-erių mirė teisininkė, buvusi Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) vadovė, mecenatė, visuomenininkė Regina Gytė Narušienė, pranešė Seimas.

„Netekome vienos garsiausių ir aktyviausių užsienio lietuvių. Nors iš Lietuvos pasitraukė dar būdama vaikas, p. Regina visur ir visada puoselėjo lietuviškumą ir lietuvių kalbą, būrė draugėn pasaulio lietuvius, o savo veiklą paskyrė Lietuvos labui“, – savo užuojautoje sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovė užuojautoje taip pat pažymėjo, kad atkūrus nepriklausomybę Lietuvai ypač naudinga buvo R. G. Narušienės politinė, teisinė ir visuomeninė pagalba.

„Nuoširdžiai užjaučiu R. G. Narušienės šeimą, artimuosius, bendražygius ir visus pažinojusius šią puikią ir Lietuvai atsidavusią asmenybę“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

1936 metų spalio 12 dieną Kaune gimusi R. G. Narušienė būdama vaikas prieš sovietų okupaciją su šeima pasitraukė į Vakarus. Pradinę mokyklą baigė Augsburge, Vokietijoje, gimnaziją – Čikagoje. JAV baigė politikos mokslus Ilinojaus universitete, įkūrė advokatų kontorą.

Nuo 1990 metų ji buvo aktyvi JAV lietuvių bendruomenės veikėja, 1995–2002 metais buvo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narė, 2006–2012 metais buvo Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė. 

1998 metais R. G. Narušienei įteiktas Gedimino ordino Komandoro didysis kryžius. 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA