PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2023 m. Vasario 9 d. 20:00

Ministrui A. Anušauskui medalį Ukrainos pietuose įteikęs O. Reznikovas: esu dėkingas visiems Lietuvos žmonėms

Lietuva

Etaplius.LTŠaltinis: KAM informacija


258810

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas vasario 8-9 dienomis lankėsi Ukrainos pietuose, kur šios šalies gynybos ministras Oleksijus Reznikovas įteikė jam Ukrainos gynybos ministerijos apdovanojimą – medalį „Už karinio bendradarbiavimo plėtrą“. Tuo metu A. Anušauskas įteikė O. Reznikovui Lietuvos krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“.

„Lietuva perdavė Ukrainai oro gynybos sistemas „Stinger“ dar tada, kai visos kitos šalys kalbėjo, kad negali to padaryti. Lietuva visokeriopą paramą nenutrūkstamai teikia ir teiks toliau. Esu dėkingas tiek Arvydui Anušauskui, tiek Lietuvos Respublikos Prezidentui, Vyriausybei ir Seimui, tiek ir visiems Lietuvos žmonėms. Draugystė, pasitikėjimas ir palaikymas – šios vertybės lemia mūsų bendrą darbą ir artina prie pergalės“, – teigė ministras O. Reznikovas.

A. Anušauskas vizito Ukrainoje metu lankėsi Mikolajivo mieste, kur susitiko su civiline ir karine miesto administracija. Administracijos atstovai pristatė dabartinę regiono situaciją, papasakojo kaip buvo organizuojama miesto prieigų gynyba, kai okupantų kariuomenė bandė jį užimti.

„Prie tikslo ginti miestą prisidėjo visi, kas tik galėjo. Tokie pavyzdžiai tik įrodo kiek daug reiškia kiekvieno piliečio valia ir pastangos ginti savo miestą ar šalį“, – sakė A. Anušauskas.

Ministras taip pat apsilankė Odesoje esančioje karinėje narų mokykloje, kur jam buvo pristatytos narų rengimo galimybės. Susitikimo su Odesos jūrų uosto administracija metu buvo kalbėta apie grūdų eksporto Juodąja jūra problematiką. Ministras pažymėjo, kad grūdų eksporto klausimas reikalauja didesnio tarptautinės bendruomenės dėmesio, nes rusų yra naudojamas kaip ginklas prieš Ukrainą.