PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gruodžio 15 d. 12:37

Ministras: Lietuvos sprendimas dėl tankų turi būti priimtas kitąmet

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


286581

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad Lietuvai kitąmet reikės priimti politinį sprendimą dėl to, kokius tankus Lietuvos kariuomenei įsigyti.

Pasak jo, Krašto apsaugos ministerija (KAM) surinko reikalingą informaciją sprendimui priimti, o tai turės padaryti iš šalies vadovų sudaryta Valstybės gynimo taryba.

„Kol kas politinis sprendimas nepriimtas. KAM viską surinko, vertinimus, viskas pateikta. VGT priims politinį sprendimą“, – žurnalistams Jonavos rajone penktadienį sakė A. Anušauskas.

„Kitais metais tie sprendimai reikalingi“, – pridūrė jis.

Lietuva šiemet išsiuntė Vokietijos gynybos ministerijai ketinimų protokolą dėl „Leopard“ įsigijimo, bet Krašto apsaugos ministerija pabrėžia, jog tai dar nerodo galutinio Lietuvos apsisprendimo pirkti būtent šią techniką.

Pasak A. Anušausko, bendraujant su Vokietija aiškintasi, ar Lietuva galėtų nusipirkti „Leopard“ tankų įsitraukdama į kurį nors iš gynybos pramonės šiuo metu vykdomų arba planuojamų vykdyti užsakymų, taigi, gauti techniką greičiau.

Lietuvos pareigūnai tvirtina, kad renkasi tankus iš trijų modelių, gaminamų Vokietijos, Jungtinių Valstijų ir Pietų Korėjos įmonių. Anot krašto apsaugos sistemos atstovų, Lietuvos kariuomenės iškeltus operacinius reikalavimus geriausiai atitinka Vokietijos tankai „Leopard”.

Tankus Lietuva perka siekdama šalies kariuomenėje sukurti diviziją.