REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 9 d. 18:35

Ministras A. Anušauskas susitiko su Vokietijos gynybos ministerijos parlamentiniu valstybės sekretoriumi

Lietuva

KAM / A. Pliadžio ir NATO eFP Lithuania nuotr.

Pranešimas spaudaiŠaltinis: Krašto apsaugos ministerija


256014

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sausio 9 d. susitiko su Lietuvoje apsilankiusiu Vokietijos gynybos ministerijos parlamentiniu valstybės sekretoriumi Thomasu Hitschleriu ir aptarė dabartinę saugumo situaciją bei svarbiausius dvišalio bendradarbiavimo klausimus.

Susitikimo metu padėkota už Vokietijos lyderystę regione, įskaitant vadovavimą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Rukloje, ilgalaikes investicijas į karinę infrastruktūrą ir paramą Lietuvos įsigijimams.

A. Anušauskas su Th. Hitschleriu taip pat pasikeitė nuomonėmis apie Lietuvos karinės infrastruktūros plėtrą, Lietuvos didinamą priimančiosios šalies paramą sąjungininkams ir pasiruošimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.

Th. Hitschleris vizito Lietuvoje metu lankėsi ir Rukloje, kur susitiko su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančiais Vokietijos kariais. Vokietija nuo 2017 metų šiai kovinei grupei ne tik vadovauja, bet ir skiria didžiausią karių skaičių. Šiuo metu Rukloje tarnauja apie 1600 sąjungininkų karių, iš kurių Vokietija yra skyrusi apie 1000.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA