REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 28 d. 17:52

Ministras A. Anušauskas: „ES turėtų įvertinti karinės misijos Ukrainoje galimybę, Lietuva gali imtis lyderystės“

Vilnius

Nuotraukos: Presidencia Portuguesa do Conselho da Uniao Europeia 2021

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


176696

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvaudamas neformaliame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime Lisabonoje pabrėžė, kad saugumo aplinkos blogėjimas rytinėje kaimynystėje primena apie būtinybę stiprinti įvairaus lygio ES ir NATO kontaktus bei kasdienį veiklos koordinavimą. Ministras taip pat pareiškė, jog Lietuva yra pasiruošusi imtis iniciatyvos siekiant ES įsitraukimo stiprinant Ukrainos gynybą.


Foto galerija:

51209274635-1f61388552-c.jpg
51209512290-aabc5df160-c.jpg

ES turėtų labiau įsitraukti į Ukrainos gynybos sektoriaus stiprinimą įvertindama galimybes pradėti ES karinę patarimo ir mokymo misiją. Lietuva yra pasiruošusi imtis lyderystės vykdant detalizuojančias konsultacijas su ES valstybėmis, ES institucijomis bei plėtoti dialogą su Ukraina, siekiant ženklesnio ES įsitraukimo stiprinant Ukrainos atsparumą", – sakė ministras A. Anušauskas.

Ministras išsakė Lietuvos poziciją ir diskutuojant apie karinių ES pajėgumų vystymą: „Karinių pajėgumų vystymas turi labiau orientuotis į ES valstybėms kylančias grėsmes, todėl Europos pramoniniai interesai neturi užgožti valstybių gynybos poreikių. Viena esminių sėkmingo karinių pajėgumų plėtojimo sąlygų yra nuolatinis valstybės gynybos išlaidų didinimas."

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA