PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Gegužės 27 d. 15:44

Ministras A. Anušauskas: Baltijos šalių bendradarbiavimas turi būti pakeltas į naują strateginį lygmenį

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


218253

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas gegužės 27 d. Saremos saloje Estijoje vykusiame Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime su Latvijos gynybos ministru Arčiu Pabriku ir Estijos gynybos ministru Kalle Laanet ieškojo sprendimų, kaip galima dar labiau sustiprinti ir panaudoti savo pajėgumus siekiant visos Europos saugumo.

„Aptarėme pasiruošimą birželį Madride vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, kuriame Baltijos šalys siekia esminių sprendimų dėl Aljanso rytinio pakraščio gynybos stiprinimo. Tikimės įgyvendinti priešakinės gynybos koncepciją, paremtą priešakinėmis brigadomis, kurios apimtų sustiprintus priešakinių pajėgų batalionus, papildytus atitinkamomis pajėgomis kiekvienoje Baltijos valstybėje. Norėtume, kad tai suprastų ir kiti NATO sąjungininkai“, – teigia A. Anušauskas.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrų susitikime, reaguojant į dabartinę saugumo situaciją, buvo derinamas Baltijos valstybių gynybos susitarimas, kuris po tarpinstitucinių derybų bus ratifikuojamas šalių parlamentuose. Anot A. Anušausko, ministrai sutarė toliau koordinuoti veiksmus, kad šį susitarimą būtų galima pasirašyti artimiausiu metu: „Visi suprantame, kaip svarbu greitai ir sklandžiai teikti karinę pagalbą vieni kitiems taikos, krizių ir konfliktų metu. Šiandien žengėme svarbų žingsnį glaudesnio bendradarbiavimo gynybos srityje link.“

Saremos saloje susitikę ministrai pasirašė bendradarbiavimo komunikatą, kuriame taip pat pabrėžė, kad vieningai suvokia Rusijos grėsmę, siekia sutelkti jėgas tiek NATO, tiek ES formatuose vardan pagalbos Ukrainai.

Ministrai pasidžiaugė tuo, kad toliau sėkmingai yra vykdomi Baltijos šalių bendradarbiavimo gynybos srityje projektai. Pastaraisiais metais aktyviausiai bendradarbiaujama rengiant karininkus Baltijos gynybos koledže, kuriant jūrų situacijos žinojimo pajėgumus ir karinės oro erdvės bloko koncepciją, taip pat – kuriant tolimojo nuotolio raketinės artilerijos pajėgumus.

 

ELTA